Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen a koleszos élet?...

Milyen a koleszos élet? (egyetemi)

Figyelt kérdés

Családi okok miatt gondolkodom a kollégium megpályázásán(hátha kapok alapon).

Aki most koleszos vagy a közelmúltban az volt írja meg hogy szeretett-e ott élni és miért. És érdekelne, hogy tényleg nem lehet sem tanulni sem aludni a hangzavar miatt vagy ez egy fals infó.A tisztességes válaszokat előre is köszi.


2010. máj. 21. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Lehet tanulni és aludni is. Különben egy koleszos se végezné el az iskolát soha.

Király hely.

2010. máj. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

2 évig voltam kolis,3man voltunk lányok a gépészkoliban a 60 fiu mellett az emeleten...

közös zuhanyzó,közös wc,közös konyha...

tanulni ha akarsz tudsz...ne csütörtök este akarj,koli 90%ban olyankor buli van...

imádtam azt a korszakot,hajnalokig ültink a konyhában pár üveg bor társaságában beszélgetve a többiekkel...


egyetlen hátrány,hogy magánélet nulla,főleg ha nem tul toleráns emberekkel kerülsz össze (bár ennek köszönhetően tapasztalatam meg a természet csodáit:D)


ha választani kellen,megint kolis lennék...bár 2 éb elég volt,most élvezem,hogy 2en vagyunk albérletben párommal,és nem kell nézni hogy le ne essen a törölközöm amikor botorkálok a szobába...

23/N


melyik egyetem kolija?

2010. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Én 2 éve végeztem szóval, mondhatni rég.


Igen, hangzavar van, de megszokod. Én aludni is, tanulni is tudtam, volt hogy nem a szobánkban, mert mi egy közös helyiség mellett laktunk hanem a barátnőméknél. Zh-ra készülni elég volt, vizsgákra én már otthon tanultam.

Attól függ mennyire vagy képes elviselni azt hogy mindig lesz egy kis alapzaj.

nagyban függ a dolog a szobatársaidtól is. nekem szerencsére olyanok jutottak akik nem voltak zajongóak:)

2010. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Ma18.07 vagyok...

Életem eddigi legszebb évei voltak:)

2010. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

PTE-s kolesz de a karé ahova mennék felújítás alatt szóval szívás. Köszi az eddigi válaszokat várok még többet is:)

Az alapzaj elmegy, de hétfőtől szerdáig tartó folyamat buli nem

2010. máj. 21. 18:14
 6/10 anonim válasza:
84%

Hehh, közelmúlt :D

10 éve voltam kolis a BME-n előtte meg gimiben is vidéken, és én szerettem a kolis életet.


Ha akarsz, lehet tanulni, ha más nem, akkor tanulószobában, vagy könyvtárban, emiatt ne aggódj. Én azt tartom, hogy ha nem kerülsz eminens közegbe akkor is akár elő is segítheti a tanulmányaidat a koli, hisz rengeteg ember van ott akiktől kérdezhetsz, jegyzetet kérhetsz el, -vagy épp puskát, lol-, a hírek is hamarabb terjednek a kolisok közt -mikor lesz ZH, ki lesz a tanár, mi a tételsor, stb.


És nem elhanyagolható a hangulat sem. Szerintem az igazi egyetemi/főiskolai életnek része kell, hogy legyen a kolesz.


Nem mellesleg némi szabadságot is biztosít egy szülői házhoz, vagy akár albihoz képest is. Csak ne kerülj "rossz" társaságba ;)

2010. máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

PTE-n a Boszi kolesz a legjobb:D Blokkok vannak egy blokkban két szoba, egy szobába 2 ember. Blokkonként van hűtő fürdő, WC. Nagyon faintos hely. Ott a B-klub meg a szint bulik. Tanulni is lehet, minden szinten van nagy TV, 2 konyha sütővel főző lappal.

Csak ajánlani tudom.

Koleszos élet: buli buli buli, vizsgaidőszakban pedig tanulás.

2010. máj. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Pécsen, szerintem is a Boszi viszi most a pálmát, jól néz ki, szépen megcsinálták és kulturált is.

Én nem voltam koleszos, de néha részt vettem bulikban, hát nem rosszak :)

2010. máj. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
79%

Én Pécsen Univos voltam 2 évig XD

Nagyon szerettem, igaz a csótányokkal is jóban kellett lenni mert hát lakótársak voltunk, de meg lehetett (kellett) szokni.

Amúgy tanulni tudsz ha akarsz, bulikból ne maradj ki mert később fogod bánni. Nekem nagyon hiányoznak az egyetemi évek...persze csótányok nélkül...:P

2010. máj. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Gimis kolit nem ajánlom nagy a szigor és éretlenek az emberek de egyetemen nagyon jó. Ne számíts luxusra. Inkább a társaság lesz jó és a közösségi programok
2022. jan. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!