Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fényes nappal, utcán pisilő...

Fényes nappal, utcán pisilő 11 év körüli (roma) gyerek - szóvá kellett volna tenni?

Figyelt kérdés
Az anyja mondta neki, hogy álljon a híd és a busz megálló közti fához és nem ellenkezett, simán elővette, és akkora erővel folyt, mintha slagból jött volna, de volt WC is közelben. Miért nem inkább oda vitte? igazhogy az fizetős
2017. júl. 24. 14:17
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
10%

A legjobb, hogy ilyen kérdésekre mindig jönnek a "bezzeg a nem roma..." válaszok is. :D

Egyébként a kérdésben a válasz: fizetős.

2017. szept. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%

"Nemcsak roma gyerekek pisilnek az utcán,nem tudom miért kell külön ki hangsúlyozni,hogy roma.

A sok munkás,alkoholista szalonnamagyar felnőtt ember is hugyozik össze vissza az utcán,nem szégyellve magát.

Honnan tudod hogy annak a roma gyereknek nincs valami gondja a veséjével? Az én fiamnak például van és ő nem -bírja visszatartani a pisilést (7 éves)

A másik meg az,hogy a kutyákat sz@ratják,felszedni luxus...az bezzeg senkit sem zavar"



Istenem, ez a komment! Ez olyan, mintha a PC-beszéd bibliája lenne, minden szava aranyat ér!


VIszont így is úgy gondolom, hogy még így is lehetnek olyan csoportok, akiknek sérti az identitását vagy az érzékenységét, úgyhogy engedd meg, hogy kiegészítsem pár hasznos gondolattal:


Elöször is, mi az, hogy kisfiúnak titulálod? Mi ez a nevetséges hímsoviniszta férfielnyomás, hogy te csak úgy meghatározod a szegény kistwerk genderjét? És ha ö titokban transznemünek, cisznemünek, androgünnek, hermafroditának vagy gendersemlegesnek érzi magát? Csak azért, mert férfi nemiszerve van, és úgy pisilt? És ha ezzel a megkülönböztetéssel kárt okoztál volna az ö genderidentitásában?



Továbbá: hogy merészeled nem tiszteletben tartani az ö kultúráját? Ik vagy te, hogy megmondd, hogy hova pisilhet? Ez az ö kultúrörökségének a része, nem tudtad? Ö ezzel tisztelgett a saját hagyományai elött (Indiában ma is az utcán ürítenek, és nekik ez teljesen elfogadott, csak a mai elnyomó, elöítéletes, fajgyülölö Európában szokás ez, hogy ilyen durván megbélyegezzük azt, aki szabadon szeretne élni), te pedig ezzel a mocskos, elnyomó hozzáállásoddal akadályoztad volna ebben! Szégyelld magad!


Annak külön örülök, hogy az idézett hozzászóló megemlítette az esetleges vesebajt, ilyenkor jellemzöen ez szokott állni a háttérben. Ostoba vagy, kérdezö, mert minden bizonnyal az illetönek orvosi igazolása is volt arról, hogy ezt nemhogy megteheti, de egyenesen ajánlatos mindig azonnal kieresztenie a vizeletét az egészsége megóvása érdekében.


Hát arra meg már nem is akarok szót vesztegetni, hogy te itt milyen gátlástalanul romáztál. Jó, hogy nem egyenesen lecigányoztad! A hozzászóló hasonló nácikat igazságosabb korokban elítélték Nürnbergben.


Vagy azt hiszed, ilyen csak a romáknál fordul elö? Talán nem találkoztál összepisilt utcákkal a XII. kerületben vagy a Szabadsághegyen? Na és Ahoy a romákról nyilatkozol! Látszik, hogy sose voltál Borsodban, vagy a Hös utcában, ahol megismerhetnéd ezt a toesta, befogadó kultúrát! Az ilyen emberek, mint te a legföbb akadályai annak, hogy integráljuk öket, és eltanuljuk a példaértékü természetességüket.

2017. szept. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó! Te beteg vagy..szerintem sürgősen fordulj orvoshoz!
2017. szept. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nem beteg, csak szépen visszaadta a jelenlegi helyzetet. :D

Így leírva vicces, a valóságban meg szomorú.

2017. szept. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy anyuka es kisfia naponta jarja ezt a varosreszt es tudni kene nekik, hogy a fizetos vagy netan ingyenes WC is van? Neked mennyit jelent a "kozel"?

Azt mondod, ugy jott mint a slag? Meg azt is megfigyelted? Johetett, szegeny gyerek talan azert allt le oda, rogton, vagy bepisil. Tisztelet, hogy fanal csinalta, nem mint felnott emberek, kapualjban, falra, keritesekre, vagy eppen csak ugy eloveve.

Szerintem az allamnal tegyel panaszt, hogy biztositsanak ingyenes klogyot az orszag terulten, mint ahogy mas orszagokban, WC papirral egyutt.

2017. szept. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Honnan tudod, hogy anyuka es kisfia naponta jarja ezt a varosreszt es tudni kene nekik, hogy a fizetos vagy netan ingyenes WC is van? Neked mennyit jelent a "kozel"? "


Mondjuk ontnam tudtad, hogy ö volt tot, nem te. Mi lenne, ha befejeznéd ezt a szánalmas, mindert relativizáló pc-beszédmódot, meg azt, hogy mindig a legképtelenebb kivételeket hozod fel ellenpéldának, ami a téma 99%-át nem érinti (vesebetegség, eldobom az agyam. Azt se tudtad, sírjak, vagy nevessek. Nem tom, az a válasz is te voltál-e, nem nézem meg most), hogy figyelmen kívül hagyhasd a problémát? Az ilyen emberek azok, akik cigányt csak a wikipédián láttak, vagy a lagziban, zenélni. Egyszerüen baromimsok köztük az igénytelen, kultúrálatlan. Nem ide valók. Ez az utcában hugyozás indiai virtus. Aztán majd ha a te rózsadombi buborékban levö villádat hugyozzák körbe, majd megnézem, menhirs leszel toleráns. Miért nem fogadsz be egy családot a házadba?



Azt mondod, ugy jott mint a slag? Meg azt is megfigyelted? Johetett, szegeny gyerek talan azert allt le oda, rogton, vagy bepisil. Tisztelet, hogy fanal csinalta, nem mint felnott emberek, kapualjban, falra, keritesekre, vagy eppen csak ugy eloveve.

Szerintem az allamnal tegyel panaszt, hogy biztositsanak ingyenes klogyot az orszag terulten, mint ahogy mas orszagokban, WC papirral egyutt.

2017. szept. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
" Ez az utcában hugyozás indiai virtus." Akkor elmondom, hogy majdnem a tavalyi egész nyarat egy rokonomnál töltöttem, és a szomszédban volt egy magyar származású férfi, akiről köztudott volt, hogy elítél mindenkit akinek barnább a bőre, vagy éppen nem magyar származású. Na most ő minden egyes reggel amikor felkelt, az volt az első dolga hogy kijött a házból, és a hozzá legközelebb lévő póznát lehugyozta az utcán...minden egyes reggel...egyébként voltam olyan helyzetben hogy én is szerettem volna használni a nyilvános WC-t, de ahogy kinyitottam az ajtót, rögtön úgy döntöttem hogy inkább a bokrot választom.
2017. szept. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem érdekel a kivételed. Én is tudok mindere kivételt, de minden kivételre jut ezer példaértékü igénytelen cigányra. Imádom, ami egy ilyen diskurzusban történik, mindig ugyanaz a minta: feltesznek egy kérdést pl "Miert van az, hogy a nök csapatostul járnak vécére?", mirte a válaszok:



A "ne általánosíts": "honnan tudod, hogy csapatostul járnak vécére? Láttál a világon minden nöt? Végeztél szociológiai felmérést reprezentatív mintával?"


A "kivétel": "kikérem, magamnak, én Nö vagyok, és igenis gyerekkorom óta mindig a fiúkkal lógtam. Növesztettem is is magamnak hímvesszöt, és mindig bokorban pisilek, szigorúan egyedül"



Az "a másik oldal is csinálja ám!": "nem tudok, miért kell pont a nöket kiemelni, a férfiak is ugyanúgy csinálják. Múltkor is láttak egy focicsapatot... Ja, és egyszer láttak egy csoport semlegesnemü marslakót, ök se nök, és ök is csoportban mentek!"


A létezö legképtelenebb elméletes: "teljesen nonszensz, amit írsz. Ha mégis ilyen láttál, az mondjuk lehet azért, mert a csoport egyik tagjának olyan betegsége van, hogy kizárólag akkor tud pisilni, ha a-capella kórusban énekel neki hat nö. Láttam már ilyet, nem ritkaság. És te gúnyt üzöl a betegségéböl, szemét nácifasiztarasszista hímsoviniszta bunkó!"

2017. szept. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Javaslom amúgy a polkorrekt barátomnak, hogy nézem el elöször Budapest vagy bármelyik magyar nagyváros belsejében, majd tegye meg ugyanezt Új-Delhiben. Akkor meg fogod érteni, mit jelent a pár kivétel és a többség közötti különbség. Összemocskolt utcák szemét mindenhol. Persze csodálatos kultúrát ezzel együtt, csak európai gyomor ezt nehezen veszi be. A cigányokkal se az a bajom, hogy barna a börük, hanen hogy túlnyomó többségük állati igenytelen, és olyan a felfogásuk alapvetö dolgokról, pl a szemetelésröl, vagy a tulajdonjogról, ami nem ebbe a kultúrkörbe való. De ha nem hiszed nekem, nézem el Borsodba. Magyar ember jellemzöen nem szedi fel a lakás padlóját, hogy eltüzelje, meg nem lopja el az aluminiumot, hogy csencseljen vele. És aki azt mondja, hogy azért ilyenkor, mert vándornép: az hogy van, hogy a zsidók, akik szintént vándornép, vagyont tudtad felhalmozni és országot alakítani maguknak? Megvan a cigányság helye is, csak nem ide valók. Tisztelgett a kivételnek.
2017. szept. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Bocs a sok értelmetlen végzödésért, kib..ott autokorrektor kijavítja, akar akarom, akár nem. Remélem, érthetö azért.
2017. szept. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!