Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha nem szimpatizáltok az...

Ha nem szimpatizáltok az iszlámmal és a muszlimokkal, akkor mely népeket tartjátok a magyarok rokonainak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a kormány uszító gyűlőletkampánya által a magyar emberek utálják a muszlimokat.


Hiába a magyar a leginkább muszlimellenes nép, de a velünk rokon népek (pl. kazakhok, üzbégek, törökök, tatárok) mind muszlimok.


A közhiedelemmel ellenben (miszerint a muszlimok előszeretettel ölik a hitetleneket) a kazakhok, a törökök és egyéb belső-ázsiai népek rokonainak tartanak minket, annak ellenére, hogy nem vagyunk muszlimok.



2017. aug. 13. 08:49
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

"Jó esetben a rokonok szeretik egymást."


Jó esetben. De amúgy nem így működik a világ. Attól függ, van-e érdekkonfliktus. A lengyelek és az oroszok rokon népek, de ki nem állhatják egymást. A németek és svájciak szintúgy. Úgy általában igaz, hogy egymás mellett élő népek nem kedvelik egymást, mert egyszerűen a szomszédság konfliktusokkal jár. Mint ahogy egy háztartásban élők is kerülnek konfliktusba.


A kazahok hozzánk való viszonyáról nem tudok semmit (nem hiszem amúgy, hogy különösebben törődnének velünk), de azt tudom, hogy a törökök azt tanulják iskolában, hogy mi nagy barátságban éltünk velük 150 évig. Igazából ezeka barátságok, amikről beszélsz, eléggé mondvacsináltak. Az államoknak nem barátaik vannak, hanem érdekeik.

2017. aug. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:

A magyar nyelv hivatalosan az uráli nyelvcsalád tagja. Ez nem muzulmán kultúrkör, máskor olvass jobban utána a kérdésednek.


Ugyanakkor amiről beszélni szeretnél: itt nem muzulmán ellenességről van szó. Legalábbis a környezetemben senki sem a muszlimokat utálja. A bevándorlási politika másról szól,nem a muszlim gyűlöletről. Nagyon buta a kérdésed,ne haragudj, hogy ezt kell mondanom. Tájékozódj jobban, és ne higyj minden gyűlöletbeszédnek, uszításnak.

2017. szept. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 szp72 ***** válasza:

@ Tudom, hogy a kormány uszító gyűlőletkampánya által a magyar emberek utálják a muszlimokat.


Én egyáltalán nem utálom a muszlimokat, bár kétségtelenül nem nézem jó szemmel ezt a migráns áradatot.


Hiába a magyar a leginkább muszlimellenes nép, de a velünk rokon népek (pl. kazakhok, üzbégek, törökök, tatárok) mind muszlimok.


Nem tudom mennyire igaz ez a rokonság, mindenesetre néhány rokon jól el bánt velünk annak idején.


@ A közhiedelemmel ellenben (miszerint a muszlimok előszeretettel ölik a hitetleneket)


Azért volt és van ilyen, persze nem vitatom a muszlimoknak is lehetnek sérelmei.


@ a kazakhok, a törökök és egyéb belső-ázsiai népek rokonainak tartanak minket, annak ellenére, hogy nem vagyunk muszlimok.


Én is hallottam arról, hogy a törökök általánosságban eléggé szeretik a magyarokat. Mondjuk az okát nem tudom, mert 200 évig azért mégis csak öltük egymást rendesen. De fátylat a múltra, én rajtam ne múljon a török-magyar barátság, de muszlim azért nem akarok lenni.

2017. szept. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!