Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te mennyire ragaszkodsz a...

Te mennyire ragaszkodsz a hazádhoz és hogy itt élj? Vagy inkább mennél innen ha lenne lehetőséged külföldre?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 14:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
bármennyire is szar egyesek szerint M.o nem tudnék külföldön élni,mert ez az otthonom:)
2012. aug. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Én teljesen délről a felső határszélig már eljutottam. Szeretem a hazámat, biztos sokat fogok róla mesélni ha már külföldön leszek. Ragaszkodni viszont egy cseppet se ragaszkodom hozzá. Sajnos nem túl élhető ország a miénk.
2012. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Simán mennék.
2012. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Én (Mi) semennyire sem ragaszkodunk, mert itthon egyre kilátástalanabb minden!

Épp azon gondolkodtam, hogy kiírok egy kérdést, hogy adjanak tippeket családdal hová lenne érdemes menni szerencsét próbálni, mert tudom, hogy mindenhol nehezebb idők vannak, de mégsem annyira mint itthon. Főleg amilyen rendelkezéseket hozott a nyáron Orbán.. :/

Szóval, Mi mennénk!! :)

2012. aug. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

ma 15:03


Adok neked tippeket!Írj rám privtban!:)

2012. aug. 28. 15:04
 6/15 anonim ***** válasza:
Mennék külföldre ha lenne lehetőségem és remélem fogok is. Nem azért mert utálom a hazám vagy mert jaj itt éhen halok. Hanem azért mert az a véleményem, hogy a világ óriási, képtelenség egész életedben például egy kis faluban eltölteni. Én legalábbis nem lennék rá képes, nem lenne képes felfogni az agyamn, hogy így éljek. Magyar leszek akárhová megyek, de mondjuk nem ez a tipikus hűűű-de-nagy-magyar-vagyok-halál-mindenki-másra-típus.
2012. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én szeretem a hazám. Bár láttom itt magát a rosszat. A sok apróságok imádom Magyaroszágon, pl:. Balcsit, Budapestet, Szegedet, Egert, a Pick szalámit stb. Ami ha kiköltöznék külföldre nem kapnék meg. Legalábbis nem úgy ahogy én szeretném.

De, hogyha olyan helyzet adódna valószínűleg kiköltöznék. Én nekem van egy álmom egy szakmával kapcsolatba. Ami kezd valóra válni és ha ezen múlna, hogy sikeres legyek biztos kimennék. Bár most úgy néz ki, hogy ha én és tesóm végzünk az egyetemmel /tesómnak 1,5 év + msc-je van én meg érettségi előtt állok/ és apa odakerül, hogy nyugdíjba vonul akkor mi visszük tovább.

2012. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Amióta nemzeti címszó alatt szembeszarnak minket mindennap a politikusok, azóta nincs kedvem itt élni.
2012. aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Huszonévesen azt gondoltam, simán elmennék külföldre, bár nekem elég ramaty családom volt, így miattuk nem kötődtem ide.

Később lett saját családom, és nyilván nélkülük már nem mennék sehová, ahogy most már úgy érzem, a barátaim is nagyon hiányoznának.

Másrészről most már, talán mert többet tapasztaltam, azt gondolom, sehol sincs „kolbászból a kerítés”, persze nyilván fontos, hogy többet kereshet az ember másutt, azonban ezért már annyi mindent kellene itthagynom, hogy nem vállalnám szívesen.

Szeretem a várost, szeretem, hogy ismerem minden zegét-zugát, hogy sok-sok emlék köt az itteni helyekhez, hogy bármikor összefuthatok barátokkal, ismerősökkel.

Nagyon „élhető” országnak találom kis hazánkat, még ha sok nyomiság is van itt.

Szóval érzelgős lettem, na! :)

2012. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem ragaszkodom, de nem tudom milyen lehet máshol. Ha valami okom lenne rá, biztos megtenném.
2012. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!