Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért alakult nálam ki ez a...

Miért alakult nálam ki ez a viselkedésforma?

Figyelt kérdés
sajnos összességében azt hiszem elég kiállhatatlan személyiségtípus vagyok. jellemző rám a nagyfokú sóherség, lustaság, egocentrikus viselkedés. holott nincs is mire, munkásosztálybeli szülőkkel nevelkedő huszonéves vagyok, középfokú végzettséggel. összerakosgatom, felszedem más után az otthagyott ötforintosokat. sajnálok kiadni valamire pénzt ha az több mint az amennyit szánok rá, ha 99 forint helyett 110re ugrik az olcsó pocsék sör, inkább otthagyom. ha drágább a farmer mint amennyit szánok rá nem veszem meg. ódzkodok adakozni, pénzt kiadni alapból ha az nem az én jólétem szolgálja. tényleg mintha csak egy zsidó vagy skót vicc szereplője lennék komolyan... miért alakult ez ki, mire vezethető vissza? hisz ahogy emlékszem a szüleim lehetőségeikhez képest mindent megadtak nekem gyerekkoromban, nem láttam szűkölködést koplalást vagy valamit ami efelé az önző viselkedésforma felé tereljen.
2017. okt. 6. 21:30
 1/5 A kérdező kommentje:
de olyan alapvető dolgoknál is előjön mint max 30-50 forint
2017. okt. 6. 21:42
 2/5 A kérdező kommentje:
-->borravalót hagysz a pizzafutárnak, vagy forintra kiszámolsz a ritka alkalmakkor a fodrásznak
2017. okt. 6. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen a természeted.

Próbálj meg tudatosan odafigyelni arra, hogy legyél egy kicsit nagyvonalúbb.

2017. okt. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden minőségi belegondolás nélkül: belédnevelték. Nem úgy, hogy mondogatták, bár ez is előfordulhatott. Hanem úgy, hogy csecsemő korodtól éltél egy életmódban, ahol ez egy természetes állapot volt. Nem lehet leszokni róla és nem is érdemes, csak szabályozni. De azt lehet és megéri.

Először is az ötforintost vedd fel. Nem szégyen. Akkor se, ha néhány, a pénz értékét nem ismerő alak megmosolyog érte. Másodszor, légy tudatos, az is egy viselkedésmód, és szokássá képes alakulni. Például vesd össze az árat a minőséggel. Alakíts ki magadnak egy normát. A jót vedd meg, ha drágább is. Megéri. Egy terméket nem úgy mérünk, hogy ennyi az ára. Hanem úgy, hogy érzem magam vele, hány darabra van szükségem egy (öt, tíz...) év alatt. Azok összesen mennyibe kerültek, és mennyire élvezted a használatukat. Ez a sorrend számít. Példa: veszel egy gagyi cipőt, mert olcsó. kényelmetlen, nyom vagy lötyög, 1 hónap múlva ronda, 3 hónap alatt tönkremegy. Veszel másikat ugyanígy. A vége, egy év alatt 4 olcsó cipő és egy kellemetlen év. Ha vettél volna egy kitűnő minőségű cipőt háromszoros áron, az kitart az egész évben, és így az éved kellemesen telt, szép cipőd volt végig, kijöttél 3/4 árból. Ja és csak egyszeres időt fordítottál a vásárlásra.

Egyébként pedig kezdd azzal, hogy tervezz. Havi jövedelmet, havi kiadást, megtakarítást. Adj arra pénzt, amitől jól érzed magad és ami szükséges. Borravalót ne megszokásból, hanem többletért adj. Az ételt kihozzák, mert ezért fizetik őket. Ha kedvesek is voltak, ha jó z étel, ha az átlagnál emiatt jobban érezted magad, akkor adj, mert akkor maga az adás is kellemes érzés. Ne adakozz csak úgy. Beléd akarják nevelni, hogy tedd te mások kötelessége helyett. Adakozz akkor, ha ettől jobban érzed magad, ha büszkeséggel tölt el. De bűntudatból soha. A bűntudat a reklám az agymosás hatása. Becsapni sose enged magad. Kérd ami jár, ez az önbecsülés jele. Majd ha nagyvonalú akarsz lenni, mert valamiért éppen ilyen a kedved, na akkor ne törődj a visszajáróval.De akkor oda se figyelj.


Az embert kiskorában nevelik, mert ez az élet rendje, mert így lesz életképes. Aztán felnőtt korában szintén nevelik, de ez nem természetes, ez mások haszna érdekében történik. Ekkor azt nevelik beléd, ha hagyod, hogy legyen bűntudatod, hogy ha kihasználnak az természetes, hogy neked a silány is jó. Gondolkozz, és használd a természete eszedet. Amit az nem vesz be, az természetellenes, tehát utasítsd el. Persze úgy, hogy ne hátrányod származzék belőle. Tusod,az ember néha elhajol az ütés elől, néha visszaüt. Néha kitér, néha ütközik, néha fut is. Mindig aszerint, ahogy számára (képességei alapján) a legkedvezőbb.

2017. okt. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem összefügghet a születési horoszkópoddal, lehet, hogy betesz neked valamelyik állócsillag.

(Mondjuk pl. az Algol, de van egy pár.)

2018. márc. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!