Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik azok a problémák, amelyek...

Mik azok a problémák, amelyek a mai tínédzsereknél, kamaszoknál előfordulhatnak?

Figyelt kérdés

gondolok én arra, ha pl.nincsenek olyan anyagi helyzetben ,hogy tovább tudjanak tanulni...stb.

ilyen témákra lennék kívnácsi, esetleg az emberiség mostani problémái?(környezetszennyezés kilőve)

(társadalom ismeretre kell,de nagyon nincs ötletem).

esetleg még ha tudnátok írni webhelyeket,amikből tudok ,,mazsolázni" :D

megköszönném!


2010. máj. 31. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:
alkohol, drogok, szerelem - ezek mind lehetnek problémaforrások
2010. máj. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

valami ütős dolog kéne,amire a tanár nem is gondol...:D

töröm a fejem..

2010. máj. 31. 16:16
 3/10 anonim ***** válasza:
abortusz
2010. máj. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
uhh...nem rossz ötlet,de így kezdésnek elég erős enne :D
2010. máj. 31. 16:19
 5/10 anonim ***** válasza:
megfelelési kényszer
2010. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Testképzavarok, evészavarok, anorexia/bulémia
2010. máj. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nagyon jókat írtok,köszi!
2010. máj. 31. 16:23
 8/10 anonim válasza:
Szerintem a mai fiatalság egyik legnagyobb gondja az a mértéktelen tudatlanság és az internetfüggőség. Nézzél csak itt körül...itt keresik kicsiny életük megoldásaira a válaszokat.
2010. máj. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nos igen...sorolhatnám a tanárnak a különféle dolgokat,hogy a mostani fiatalok mennyire unintelligensek,szó szerint parasztok,akik nem akarnak semmit az élettős stb.de most itt konkrétumokat kell keresnem.
2010. máj. 31. 17:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az identitás megtalálása.

Ez olyan általános dumásan hangzik, de ha belegondolsz, ma mindenkinek "ki kell találnia" magát, a legutolsó részletig, és ez nem kis feladat.


Régen általában beleszülettél egy csomó skatulyába (társadalmi helyzet, nem, vallás, szokások, etnikum stb.), és elvárták, hogy bennük is maradj - ha történetesen nagyjából neked is megfeleltek ezek, akkor az életed nagy kérdései egy csapásra el is voltak döntve; ha pedig véletlenül egyik nem felelt meg, koncentrálhattad az energiádat arra az egyre, az élet többi területén viszont még mindig tudhattad, hogy "hol a helyed".

Ma minden irányból arra bátorítják a fiatalokat, hogy lépjenek ki a skatulyákból, hogy döntsék el ők, hogy mit akarnak - csakhogy a döntés nehéz dolog és felelősséggel jár, és ez bizony időnként megviseli az embert, sőt, van, akit arra ösztönöz, hogy megpróbáljon kibújni alóla.


Nem tudom, érted-e, mire akarok kilyukadni, lehet, hogy túlbonyolítottam...

2010. jún. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!