Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a barátnőm...

Mit tegyek, hogy a barátnőm ne legyen olyan zárkózott?

Figyelt kérdés

Olyan problémával küszködöm, hogy van egy négy fős baráti társaságom. A csapatunknak, mondhatjuk úgy, hogy én vagyok a szíve és a lelke. Négyünk közül, az egyik lány, rendkívül elhúzódik tőlünk, bármit teszek, teszünk. Rengeteget beszélgetek vele, csak négyszemközt és csinálunk kettesben közös programokat, akkor sem akar túl sokat beszélni magáról. Általában olyankor is csak sablonos témákat érint, amivel nem kell túl közel engednie magához. A lányok közül, szinte vele töltöm mostanában az összes szabadidőmet, de félek még mindig nem eleget. Én mesélek neki, és már télleg nincs olyan dolog amit ne tudna rólam, viszont ő nem akar beszélni magáról. Amikor erre egyszer rákérdeztem, azt mondta, hogy nem akarja, hogy bárki is túl közel kerüljön hozzá és jobban megismerje. De nekem ez nehéz, mert nagyon szeretnék közelebb kerülni hozzá és mellette lenni, ha baj van.

Mikor meg a többiekkel együtt vagyunk, a másik két lánnyal, akkor meg végképp elkülönül és elhúzódik. Pedig ott is neki szentelem a legnagyobb figyelmet. Szerintem rengeteg dolgot tettem már a barátságunkért, és kezdek kétségbeesni, hogy nem bírom tovább. Valakinek van ötlete?


2010. máj. 31. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A barátság arról szól, hogy elfogadod a másikat olyannak, amilyen. Ha zárkózott, akkor zárkózottnak.

Ha erre képtelen vagy, akkor a lánynak van igaza.

Ha viszont képes leszel rá, idővel (lehet, hogy hónapokba, évekbe telik) meg fog nyílni.

2010. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a leírtak alapkán magamra ismerek :D én is ilyen vagyok

igazából túl sokszor csalódtam már, bántottak meg, vertek át, és ha elzárom magam a külvilágtól ez nem történhet meg ismét

persze, tudom, h nem mki rossz, és vannak akik nem bántanának, de ezt nehéz leküzdeni.

valahogyan biztos lehet, de én hiába érzem, h szeretnek, egyszerűen nem megy, hiába akarom, ott belül vmi nem engedi...

nem tudom, talán hasonlót érezhet

légy vele továbbra is türelmes, talán sikerül megnyílnia. talán neki igen :)

2010. máj. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én megértem a barátnőmet, télleg, de szerintem nagyon türelmes voltam vele. Ezen kívül, imádom, csak egyszerűen zavar, hogy nem akar magához közel engedni. Azzal viszont nem értek egyet, hogy hagynom kéne, hogy zárkózott maradjon. Nem akarom megváltoztatni, egyáltalán, csak azt akarom, hogy ő is bízzon bennem, mert ezt nagyon hiányolom :(
2010. máj. 31. 22:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne akarj úgy lenni barát, hogy rátelepszel.Addig, amíg meg akarod változtatni, ne nevezd magad a barátjának. Nem is vagy. Ha valaki a szívbélink, eszünkbe se jutna kifordítani a bőréből.
2010. jún. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg szereted, akkor nincs olyan, hogy "de" meg "csak". Nem akarod megváltoztatni, csak...

A türelem sem extra erény, ez egy kapcsolatban a minimumhoz tartozik.


És ha ő kérné, hogy te legyél zárkózottabb, olyan, mint ő? Megtennéd a kedvéért? Na ugye, hogy nem! Pedig ő sem rosszabb, mint te, csak más.

Akkor?

2010. jún. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, talán mondd el neki. Nem biztos, hogy elég egyszer.
2010. jún. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!