Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek mennyire játszik...

Nektek mennyire játszik szerepet a gyereketek életében az "ősember kultúra"? Szerintetek ez elítélendő dolog vagy nem?

Figyelt kérdés

Talán fura kérdés, de megmagyarázom mire gondolok:


Én a 90-es években nőttem fel, részben vidéki, részben városi környezetben. Akkoriban sok jó könyv meg TV műsor volt, amik az ősemberek életéről tanították a gyerekeket.


Mi imádtunk "ősembereset" játszani pl. kövekkel tüzet csiholni, fadárdákat hegyezni 'mamutvadászathoz', megsütni krumplit a tűzben, megenni bogarakat, jelen lenni és részt venni disznóvágáson, tyúkvágáson.


Korai szexuális élményeim is hasonló kontextusban zajlottak, erre most nem térek ki, de jó volt és természetes, civilizációs tabuktól mentes ;)


Szóval, ha a gyerekek ilyet játszanak, ti elítélitek, vagy nem?



2017. nov. 19. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezen mit lehet elítélni? Mondjuk az ősember szex fogalmam sincs milyen.
2017. nov. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Én nem ítélem el, ha a gyerekem ősemberes szexjátékokat játszik.
2017. nov. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Mondjuk az ősember szex fogalmam sincs milyen"


Egy helyi lánnyal elvonultunk a fészerbe, mondta, hogy ő már menstruál és kérdezte, hogy nekem volt-e magömlésem. Mondtam, hogy ja, és felfedeztük egymás testét. :)

2017. nov. 20. 00:08
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
3 hát ha ez az, akkor már csináltam ősember szexet.
2017. nov. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3,oké,de akkor milyen a nem ősember szex?:D
2017. nov. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is játszottunk ilyet gyerekkorunkban és mivel a fiaim ha rávesznek, hogy játsszak velük, saját élményből merítkezik az ember, így gyűjtöttünk már faágakat, hogy "tábortűzön" süssünk, és elmentünk "vadászni" meg rajzoltunk kővel meg bogyólével, és gyűjtöttünk magokat, hogy megőröljük - mindezt a városi játszótéren. Ahol túl nagy közösségi rohangálást tartani a bokrokban botokkal, balesetveszélyes, így később a szülők körében nem volt annyira népszerű ötlet :) De mivel még kisgyerekek - te nem tudom, hány évesre gondoltál, de ebbe a kategóriába írtál -, ezért az még előttünk van, hogy szeretnek-e majd ilyen témájú kalandfilmeket nézni meg ősemberes, indiános kalandregényeket olvasni kiskamaszként. Egyelőre maximum a Jégkorszak mesefilm, ami lekötné őket.

A szex meg más "tészta", gyanítom, nem attól függően kerül elő, hogy milyen témájú szerepjátékkal múlatják az időt :)

2017. nov. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mansour ***** válasza:
100%

Atya ég, a diszóvágás, tyúkvágás mióta "ősemberi"?

40-50 éve még csak ősemberek éltek a magyar falvakban?

2017. nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ezt az ősemberszexet nem kellett volna beleírni, ezen fog rugózni mindenki... :D
2017. nov. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!