Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar miért nem képes vagy...

A magyar miért nem képes vagy miért nem akar semmilyen más kultúrával együtt élni?

Figyelt kérdés

Hallani olyat hogy akár tetszik akár nem összeegyeztethetetlen az más nemzetiséggel való kompromisszumra törekvés. Számomra ilyeneket olvasni/hallani a mai világban borzasztóan szomorú, a magyar ilyen kirekesztő alapjában véve, vagy többségbe kerültek azok akik nacionalista nézetekkel szimpatizálnak?


Örök vita téma a magyarok szerint, hogy itt nem jöhet létre semmiféle társadalmi közösködés, munkahelyemen a butább képzetlen réteg az IQ hiányában, roppant kényes dolgokat feszegetnek aminek ma helye nincs, milyen indíttatás kell ahhoz hogy valakire azt mondják "Fejbe lőném én a kendős fejét, csak törjön be a portámra, a büdös féreg, takarodjanak vissza ahonnan jöttek"<- Amikor meg a tuskó magyarnak kéne menekülnie, vagy csak a megélhetésért elmenekülnie Nyugatra, Tengerentúlra, és ott a szemébe mondanák hogy menj haza vagy kicsinálunk, azt sem tudná mihez kezdjen.


Lehet hogy vannak problémák Európában, de úgy gondolom még messze nincs olyan helyzet ahogy az a buta ember képzelgéseiben szerepel.


Mi az a kizáró ok, ami miatt ide muszlim nem jöhet élni? Az nem magyarázat hogy más értékrend, zavaros vallás.


Amerikában több etnikum is képes együtt élni, még pedig úgy hogy elférnek egymás mellett, mindenki megtalálja a magához való barátot, társaságot, legyen az Ír vagy Marokkói, ez nem lehet hátráltató tényező.


Itthon meg olyan sok keresztény és katolikus lett hirtelen pár év alatt, közben meg a templomok konganak az ürességtől mert a magyar ember mélyen vallásos, na persze. Ez is csak kifogás hogy legyen mit felmutatni a muszlimok ellen irányuló elhatárolódás érdekében.



El kellene fogadni hogy problémák mindig is voltak, és lesznek is, attól mert szélsőséges csoportok robbantanak, összecsapnak helyiekkel az utcán, nem a szomszéd Iráni család lesz a felelős.


A magyarok sepregessenek a saját földjükön, nekünk is vannak elég szép visszafordíthatatlan eseményeink Szerbiával, Romániával, Szlovákiával.


Az 56-os drága menekültjeinkről miért nem szeret beszélni senki? Őket sem volt köteles senki befogadni, ott dögölhettek volna éhen, maguk alá szarva a határnál... Ja, csak éppen a befogadó országokban volt empátia, vallási, etnikai hovatartozástól függetlenül.

25F


2018. jan. 5. 02:05
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Azért, mert a társadalmi és kulturális fejlődésben nem tartunk még azon a szinten, mint a szaúdiak, törökök, oroszok, üzbégek, kínaiak, nigériaiak, fülöp-szigetekiek, hondurasiak, szerbek, bosnyákok, románok, cigányok, görögök, algériaiak, perzsák, jordánok, azeriek, grúzok, bolgárok, albánok, ukránok, örmények, indonézek, mexikóiak... Még nem értünk fel ezekhez a kultúrnépekhez.

És bár nem olvastam végig a szövegedet abban is maradéktalanul igazad van, hogy Amerikában egyáltalán nincs etnikai feszültség... Micsoda őrölt gondolat, a végén még valamelyik kitalálja, hogy négerek őrjöngenenek az utcán, vagy még valami jobber propagandista kitalálja, hogy akkora kulturális feszültség van, hogy "Black lives matter" mozgalmat csinálnak.

Ezzel együtt öröm volt egy ilyen européer demokratának válaszolni, akinél még véletlenül sem vettem észre a DK-s nyuggerproli attitűdöt

2018. jan. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
*őrült
2018. jan. 5. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, én is 25/f vagyok és szerintem kicsit ideje rendbetenni a fejedben a katyvaszt...


Európában vannak szokások. Ilyen szokás megünnepelni a karácsonyt,húsvétot,pünkösdöt,május elsejét, stb.

Nem kötelező, a legtöbb ember mégis megünnepli ezeket,különösen a húsvétot és a karácsonyt.

Ezekre az ünnepekre sok európai már nem keresztény ünnepként tekint, a legtöbben, mint írtam, mégis megtartják őket.

Én pl 5 éve nem voltam templomban, nem is vagyok vallásos, mégis egy eredetileg keresztény ünnep a kedvencem, a karácsony. Ehhez az ünnephez hozzátartozik a karácsonyfa, a díszkivilágítás, a csillagok, a betlehem, a feldiszített áruházak, a forralt bor, a karácsonyi vásárok, stb.


És akkor idejönnek "menekültek", akiket elvileg üldöznek a hazájukban, mégse azon vannak, hogy meghúzzák magukat, hanem elkezdenek követelőzni, hogy őket bizony zavarja a karácsonyfa, miért vannak karácsonyi vásárok, miért van feldiszítve a város, miért van betlehem a városközpontban...


A homoszexualitásról nem is beszélve. Idejön menekültként, aztán meg fel van háborodva, ha egy nyugat-európai utcán kézenfogva lát két meleget sétálni... legrosszabb esetben meg is veri őket a drága "menekült" merthát ez náluk otthon halálos bűn és ezt miért engedélyezik itt Európában.



"Az 56-os drága menekültjeinkről miért nem szeret beszélni senki? Őket sem volt köteles senki befogadni, ott dögölhettek volna éhen, maguk alá szarva a határnál... Ja, csak éppen a befogadó országokban volt empátia, vallási, etnikai hovatartozástól függetlenül. "


Az 56-os menekülteket csak ne hasonllítgasd több millió teljesen más kultúrából érkezőhöz. Az 56-os menekültek néhány százezer főt tettek ki, és nagyon hasonló kultúrájú országból mentek át egy másik szintén nagyon hasonló kultúrájú országba. És nem igazán lehetett hallani, hogy ne akarnának beilleszkedni....

2018. jan. 5. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Jah és ezt a gyöngyszemet kihagytam a válaszomból :


"Mi az a kizáró ok, ami miatt ide muszlim nem jöhet élni? Az nem magyarázat hogy más értékrend, zavaros vallás. "


De, pontosan ezaz. Más értékrend, zavaros vallás.


Nekem ne akarja megmondani egy muszlim se, hogy ne diszítsem ki a házamat karácsonykor, miközben ő meg nem hajlandó levenni a fejkendőt a fejéről... ha ő vallási kérdésként tekint a kültéri égősoromra, akkor engedtessék már meg, hogy engem is zavarjon az ő vallási okból hordott fejkendője!

2018. jan. 5. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
Azért kérdezö mert nincsenek papirjaik 56 papirok nélkül álltak a határnál és 100000 volt szó nem miliokról.Most jöhet bárki de nincsenek papirjaik mert eldobálják a török határnál amire bizonyitèk is van.De nagyon jó érzés ilyen emberek befogadni akik elenörizetlenül jönnek be több milioan mert 56 ez történt vagy megáltak az elsö biztonságos országnál.Meg régen 56 barátom nem voltak emberi jogok és nem tüntetek a határnál ha meg teték volna halomra löték volna ökett.Itt meg a kaját is kidobják mert nem felel meg a valásuknak.És nem csak magyar hanem már az összes ország ilyen a sorozatos terorista cselekmények miatt.Az unio meg azért alakult barátom hogy, háboruk europába ne legyenek nem segély szervezet mert a nagy hatalmak szétverik a közel keletet.És hogy, magyarok bátartják a szabályokat azért ne hogy, felelöségre vonjuk ökett persze külföldi menekülteink is papirok nélkül mentek ki ja nem mert akkor már a reptérnél ekülték volna a jó k.....u.Meg nekik is kébzéseked inditotak ja nem mert akkor is elkülték volna jó k......u.A buta ember kébzelgéseiben szerepel? ember olvas már újságot vagy néz hireket háborúra kézül mindenki a világban mert a közelkeletet szétverik és tömegesen fognak ide jönni mert europa jelenleg nincs védve az olyanok miatt mint te akkik még mindig nem értik a világot hiába van meg a lehetöségük.
2018. jan. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
A kérdező egy fizetett provokátor, u.n. "endzsiós".
2018. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Amerikában sincsenek társadalmi feszültségek... 😂😂😂😂😂😂

Amúgy meg pl Ausztriában 15% a bevándorlók aránya, ebből kerül ki a börtönlakók 55%-a.

Szerinted ez normális?

2018. jan. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy meg ha már ennyire Magyarországozol:

Ha kivennéd Ausztriában a bevándorló hátterű szavazókat a rendszerből, azaz csak az echte osztrák szavazna akkor nem ennyire nyert volna az osztrák jobboldal, hanem laza 4/5-el.

Mekkora nácik, mi? 😂😂😂

2018. jan. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Halkan megjegyzem, hogy az utóbbi években több ezer kínai bevándorló érkezett az országba (lásd csak a letelepedési kötvényeket), mégsincs velük gond. Ennyit arról, hogy senkivel nem tudunk együtt élni...
2018. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Miért is kéne a magyaroknak más kultúrával együtt élni ? Magyarázd már el kérdezőcske.... hogy szakadt volna anyádba a fejed, te hazaáruló féreg.
2018. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!