Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ér többet egyes emberekn...

Miért ér többet egyes embereknek a hit, mint a tudás?

Figyelt kérdés

Ha van egy kérdés, amire az ember tudni szeretné a választ, akkor az egyetlen biztos módszer, ha utánajár a dolgoknak, megkeresi a bizonyítékokat, stb.

Mégis sokan vannak akik inkább elfogadnak egy előregyártott választ, ráadásul sokszor olyan választ ami még csak nem is válaszol meg semmit (mert Isten így akarta, és társai). Miért?


2018. jan. 7. 17:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem is jobb ha valaki tudatosan vallásos, mint ha csak abban nevelkedett volna fel, és nem tudja megvédeni a hitét...


De az emberek már csak ilyenek.

2018. jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Mert emberek vagyunk, nem egyformák, más és más hozzáállással, értékrenddel, világlátással, érdeklődési körrel, mentalitással. Ezzel nincs is semmi probléma szerintem, mindenki azt hisz, amit akar vagy ami jól esik neki.

Egészen addig nincs gond ezzel, amíg nem a tudomány fejlődését hátráltatják a mindenféle igazolhatatlan, légből kapott, Bibliából (vagy más szent könyvből) kiolvasott kétes magyarázatokkal, amik ugyan jobban passzolnak a hitükhöz, de semmi közük a valósághoz. Ha így történik (pl. kreacionisták), az viszont már károsan hat a tudomány, a társadalom, az egész emberiség fejlődésére, visszafogja, lassítja, hátráltatja azt.

2018. jan. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Na most egyszerre vagy túl általános és túl konkrét. Ha jól értem, tulajdonképpen a szokásos vallás vs tudomány kérdésről van szó.


A kettő nem zárja ki egymást, és a vallásoknak is megvan a maguk bizonyítéka pl. a szent könyvek formájában, csak azt sokan nem fogajdák el.

2018. jan. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!