Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az előző rendszerben kevésbé...

Az előző rendszerben kevésbé ösztönözték tanulásra a gyerekeket ha úgyis köztudatban volt hogy kötelező jelleggel munkája lesz mindenkinek?

Figyelt kérdés
tehát pl. nem tudom hogy az a riogatás is "hogyha nem tanulsz utcaseprő leszel!" már a rendszerváltás utáni, vagy régebben is ösztönözték tanulásra a gyerekeket? hisz úgyis kapott munkát valamelyik gyárban vagy vidéken TSZ-ekben bármilyen eredménnyel is végzett, mert kötelező jelleggel el kellett menni dolgozni mindenkinek.
2018. jan. 7. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem mindenki akarta szerintem azt, hogy a gyereke gyári munkás legyen. Ugyhogy igen, ösztönözték. Max így “gyári munkás akarsz lenni?” Szerintem létezik is még ez a kérdés.
2018. jan. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ösztönözték akkor is. Az én gyerekkoromban mindig ez volt a mondás: Nem lesz belőled semmi, ha nem tanulsz. Utcaseprő akarsz lenni?
2018. jan. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nekem ebben az érában voltak fiatalok a szüleim és őket inkább arra ösztönözték ha minden igaz hogy szerezzenek szakmát és menjenek el dolgozni (?) szóval abban biztos vagyok hogy volt egy ilyen réteg is, ők szakmunkásként érvényesültek és ebben is maradtak végig
2018. jan. 7. 19:04
 4/4 anonim ***** válasza:

3: És egy jó szakma megtanulása nem tanulás?

Van, akinek diploma kell az érvényesüléshez, van, akinek egy jó szakma. Nem mindenki egyforma. Mindenkinek a saját helyét kell megtalálnia.

2018. jan. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!