Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Utazás, hostelek, világjárás...

Utazás, hostelek, világjárás nyelvismeret nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok van közöttetek olyan aki nem tud nyelvet és úgy ismerkedik a világgal, kultúrakkal hogy hostelekben száll meg? (Mivel nagyon olcsón meglehet úszni a szállást.) A személyes tapasztalataitokat szeretném ha megosztanátok. Így nagyon nehéz, túl sok az akadály vagy simán lehet így is jól érezni magad, világot látni. :)

#utazás #kultúra #hostel nyelvismeret nélkül
2018. jan. 16. 15:03
 1/5 anonim válasza:
100%

Hat szerintem legalabb egy minimalis angol nyelvtudas nem art. Legalabb az alapok. En is szeretek utazni de nyelvtudas nelkul nem vallalnam be.

Es lehet magabiztosabban is lennel ott ahol epp vagy, hogy beszelsz angolul.

Persze ez az en velemenyem, lehet van olyan aki bevallalta anelkul is. :)

2018. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami idegen nyelvet mindenképp tudnod kell. Az angol a legjobb, mert világnyelv. Persze lehet webfordítózni is, de az olyan is lesz, és kötve hiszem, hogy élő beszédben ne néznének rád furán, ha arra hagyatkoznál, amit valami elektronikus vacak ferdít-fordít neked. Ezen kívül maximum az "ektiviti" módszer marad...rajzolás, mutogatás.
2018. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azon kivul hogy nyelvtanar, milyen technikakra eskudtok a nyelvtanulast illetoen?


Mostanaban hallottam blogokon, vlogokon hogy a memoriakartya egy nagyon tuti modszer. Es viszonylag konnyen, rovid ido alatt elsajatithato vele idegennyelv, alap utcai kommunikacios fokon.

2018. jan. 16. 16:47
 4/5 A kérdező kommentje:

Persze, megnyugtato lenne ha ismerkedni is tudnek az utazasaim soran. Akik utaznak, biztosan erdekes emberek, erdekes eletszemlelettel. :) Csak tudjatok az az erzes amikor mar nagyon mennel mindenfele mert hiv a vilag... Csak hat a nyelv, igen.

9 evet probaltak akaratom ellenere nemetet tanitani. Meg altalanosban dobtak at mert tuljelentkezes volt angolra. :/

2018. jan. 16. 16:51
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az angolt könnyű megtanulni, HA van egy nagyon jó tanárod. Nekem például volt :) köszönni nem tudtam angolul, elkezdtem hozzá járni heti kétszer, és 2 év múlva letettem a nyelvvizsgát. Jó hát rezgett a léc, nem volt "pörfikt" pontszám deeeee meglett! És tényleg piszok jó tanár volt, ha nemvolt kedvem kimozdulni aznap, interaktívban is oktatott és sokat tanultam. Ő nem használt memória-kártyákat, de ismerte őket. Azt mondta, olyan fél százalékot segít a nyelvtanulásban de pl. a nyelvtanhoz, kiejtéshez édeskevés...

Szóval ja, nem iskola kell ehhez, hanem egy jó angoltanár, és akkor megy a dolog, mint az ágyban karikacsapkodás, vagy mi :D

2018. jan. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!