Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan munkalehetőségekke...

Miért olyan munkalehetőségekkel keresnek meg, ahol magas a léc?

Figyelt kérdés

Munkakeresésben vagyok, Budapesten. Nyugisabb állásokat pályázgatok meg szép számmal, ahol az elvárásoknak 150X megfelelek. Alacsonyabb bérigényt is szoktam írni ezekhez, szóval nem igazán értem, hogy miért nem jeleznek vissza (1 jelzett vissza a 15-ből). Kb. 3-4 órára aktiváltam profession-ön az önéletrajzom, és már 3 multi megkeresett, olyan poziciókkal, ami nekem nagy falat. Pl. önéletrajzomban jeleztem, hogy középfokú angol és német tudásom van. Ehhez képest olyan job-okat tolnak át nekem, ahol felsőfok és business language kell. Mégcsak nem is közvetítőkről van szó, tehát nem értem. Valamivel nagyon nem vagyok tisztában, kérem valaki világosítson fel (egyébként nemrég költöztem ide vidékről, ott más volt a helyzet).


Úgyhogy mától zsinórban lesz 3 nyelvi interjúm, és nagyon nagy a para rajtam, hiszen felsőfokút várnak...

Ennyire nincs ember felsőfokú nyelvismerettel, és némi IT tudással? :S



2017. nov. 10. 09:40
 1/10 A kérdező kommentje:
Mielőtt jönnek a sértegető megjegyzések, szólok, hogy csak 3 napja keresek munkát :D
2017. nov. 10. 09:50
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

"Nyugisabb állásokat pályázgatok meg szép számmal, ahol az elvárásoknak 150X megfelelek."


Sokan akarnak nyugisabb állást.


"Ehhez képest olyan job-okat tolnak át nekem, ahol felsőfok és business language kell."


Kevesen beszélnek olyan nagyon magas szinten idegen nyelveket.


Olyan helyen jók az esélyeid, amire kevesen jelentkeznek, mert semmi okuk nincs rá, hogy a nyugis állásra egyáltalán a legjobbat vegyék fel a jelöltek közül.

2017. nov. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ ^^


Hát ha én munkáltató lennék, és ugyanazon bérért tapasztaltabb munkaerő is elvégzi ugyanazt a munkát, akkor én őt venném fel. Mondjuk én különc vagyok, néha nehezen értem meg, mások hogyan gondolkodnak :)

2017. nov. 10. 10:24
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

"Hát ha én munkáltató lennék, és ugyanazon bérért tapasztaltabb munkaerő is elvégzi ugyanazt a munkát, akkor én őt venném fel."


A munkáltató úgy gondolkozik, hogy a tapasztaltabb munkaerő hamar át fog menni egy másik helyre magasabb bérért és vándormadarak nem kellenek neki. Azt a jelöltet veszi fel, akinek nincs semmi felesleges extra tudása, csak annyi ami a munkához kell.

2017. nov. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értelek, ment a zöld kéz :)


Végülis logikus. Csak kissé kiábrándító :O

2017. nov. 10. 10:33
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Megfordultam pár multinál, volt, ahol a főnök, akitől ugye magas nyerlvtudást vártak el, alig makogott az adott nyelven, de szakmailag nagyon ott volt. Beíratt aa cég nyelvórára. Olyan főnököm is volt, akinek a kedvéért a francia ügyfél rendszeresen angolul beszélt, mert a főnök egáltalan nem beszélt franciául. Szóval sokszor beérik alacsonyabb nyelvtudással is. Párom előző munkahelyén idegen nyelven folyt a munkavégzés, és az új embereket sorban küldték nyelvtanfolyamra.

Másrészt meg, ha szimpatikus az önékatrajzod, akkor azért is meghallgathatnak, mert sokan teljesen rosszul lövik be a saját nyelvtudásukat (ha engem megkérdeznek, hogy 10es skálán hova tenném, akkor 7-8at szoktam mondani, míg egy kolléganőm mondta, hogy ő általában 10et - én sokkal jobban beszélek nála :)).

2017. nov. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg SSC-k keresnek Téged, ahol valóban nagyon kell az ember. Nem is a nyelv, meg az iT a gond, hanem az SSC légköre. Soha többet nem mennék oda dolgozni.
2017. nov. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! ^^


Igen, ebből kettő SSC. Ma megvolt az egyik német interjú, és átmentem rajta, behívtak jövő szerdára személyes interjúra is. A Roche-ról van szó, két ismerősöm dolgozik ott, ők csak arra panaszkodtak, hogy sok a munka.


A másik SSC a Citibank.


Én is ódzkodtam az SSC-ktől, de kell nekem olyan munka, ahol 2 héten belül tudok kezdeni :S Azért fáj kicsit, olyan jó melókra jelentkeztem, és nem jeleznek vissza... (IT Servicedesk, termelési ügyintéző pozik KFt-knál - ezekhez van tapasztalatom), úgyhogy lehet SSC lesz a vége.


Egyébként milyen az SSC-s légkör? :O

2017. nov. 10. 18:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Hali, igen, SSC-re nagyon kell az ember...

Itt is van azért többféle állás. Van a Servicedesk 8front office, tehát felveszed a telefont aztán asszisztálsz) vagy backoffice, amiben folyamatokat hajtasz végre általában külföldi dokumentumokon, rendszerekben.


Nem rossz. Kicsit lélekölő néha, de jó kollégákkal jó buli. Normális fizetés, szabadság, cafeteria, céges rendezvények. Egyébként pozitól függően nagyon relax munka is lehet.

Próbáld ki, vesztenivalód nincs.

2017. nov. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi neked is :)


Időközben IT Servicedesk-es lettem, középvállalatnál :)

2017. nov. 28. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!