Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért bánnak így a rockerekkel?

Miért bánnak így a rockerekkel?

Figyelt kérdés

Mielőtt még mindenki jönne azzal hogy pózer vagyok stb.. le is szeretném tisztázni mit jelent az, hogy rock. Ez nem egy stílus ez egy életérzés mikor meghallod és az ereidben felpezsdül a vér.. Mindig bandás polókba járok meg feketében fordított keresztes nyakláncal meg bakancs stb

Oda is szólnak (még fiuk is amit nem értek mert én fiusabb vagyok nálluk..) hogy mivan te rocker.. Igazábol nem is az zavar hogy kitűnök a tömegből mert sosem szerettem bele tartozni mások ányékába fogalmazok így.. csak, hogy miért kell el ítélni ha valaki más szubkultúrához tartozik?

14/L ( ja és az ilyen pedofil 20-40 évesek levelét nem kérem mert úgyse válaszolok rá, ezt most azért írom ki mert eddig bámilyen kérdés ki írásom után igy tucatjával kapatam a leveleket :"D) amugy érdekelne a véleményetek ezzel a kitaszítással kapcsolatba kort is irjatok köszi^^



2018. jan. 21. 22:11
1 2
 1/17 anonim válasza:
hát nekem bántó jelleggel szerintem még sosem szóltak be,bár annyira nem is látszik csak néha veszek fel bandás pólót legalábbis suliban 18/F
2018. jan. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
74%

Engem jó pár éve, általánosban csesztettek rocker mivoltom miatt, de én mindig bóknak vettem és csak erősödött bennem a stílus iránti tisztelet.

Ma ugyan úgy rocker/metál lány vagyok, és bevett egy banda közéjük, és mint utólag kiderült, az egész iskola fél tőlünk :D

Pedig tényleg nem csinálnak semmit a srácok, jámborok mint egy tál nokedli, csak külsőre olyanok, mint egy szekrény sor (magasak és izmosak).

A hétköznapokba engem sokszor ér kritika, sok anya nem ülteti mellém a gyereket a buszon, mert “a néni gonosz”...

Ami engem amúgy nem zavar, legalább nagy terem van és nem ül mellém minden cigány, meg bőgő gyerek, és nyugodtan tudok utazni.

2018. jan. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Ennyi idősen én is azt gondoltam, hogy azért néznek ki engem mindenhonnan, mert "én nem álltam be a sorba" meg más voltam mint ők.

Te nem "ítéled el" őket, amiért mind ugyanolyanok? Meg nem fogadják el az életérzésed? :D (idézőjel oka az, hogy nyilván nem konkrét elítélés, de valamilyen szinten biztos lenézed őket emiatt)

Valószínűleg neked nem tűnik fel, de talán kérkedsz azzal, hogy rocker vagy, hogy te más vagy, stb. Akkor ez nekem sem tűnt fel, normálisnak gondoltam a viselkedésemet.

Nem hinném, hogy az öltözködési vagy zenei stílusod miatt ítélnek el, gondolom a viselkedésed el is azt mutatod, hogy te más vagy, és ezt az emberek nem szeretik.

Sajnos (magamból kiindulva) ha ez valóban így van, most úgysem ismered be magadnak sem. Amikor majd változik a stílusod egy kicsit, és rádöbbensz, hogy milyen voltál, akkor talán eszedbe jut, hogy "jaaj volt egy barom gyakorin, aki ezt megmondta".

Próbálj azon gondolkozni, hogy mit üzensz a viselkedéseddel feléjük. Azért, mert rocker vagy, nem kell őket sorbaálló birkának tartani, ahogy azt a szubkultúra alján mindenki teszi. Plusz, nem kell fiúsan kinézni, a bandák póló+fekete cucc kombót is lehet úgy lányosan hordani, hogy kényelmes és laza legyen.

Persze ha nem inged... semmi rossz szándék nem volt a válaszomban, még ha úgy is tűnt esetleg.

17/L

(Ha érdekel, átmentem a fordított keresztes nagyonkemény rocker korszakon, évekig jártam zenekaros pólókban, lánccal az oldalamon, feketében, volt punk korszakom felnyírt hajjal -derékig érő hajat vágattam le 20 centis taréjra- és amikor rájöttem, hogy nem a stílusommal, hanem a viselkedésemmel és a hozzáállásommal volt a baj, és változtattam, sokkal többen megkedveltek. Szívesen beszélgetek veled privátban ha gondolod, én átmentem ezeken, és el tudom képzelni, mit érzel, meg hogy élheted meg, nyugodtan írj.)

:)

2018. jan. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

*viselkedéseddel,

További lehetsèges furcsa szavakért elnézést, autokorrekt barátom tette a dolgát anélkül, hogy észrevettem volna.

2018. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#4es :D igazadvan tudom énis máshogy tekintek rájuk még el gondolkodom majd azon amit irtál mert lehet rámférne :"D
2018. jan. 21. 22:45
 6/17 anonim válasza:
100%
3-as, nagyon egyetértek veled. Általánosban én is lenéztem másokat, de most már nyitott vagyok és barátságos, ezért az osztálytársaim többségével jóban vagyok. Attól mert nem úgy néznek ki, mint te, nem kell ostobának/tucatnak gondolni. Én most már mindenkinek esélyt adok, és olyanokkal lettem jóban, akikkel nem is gondoltam volna. Szóval nem csak másoknak kell elfogadónak és nyitottnak lennie, hanem neked is. :) Még annyit, hogy nem csak ebből a stílusból áll a világ, rengeteg különleges ember van. Ez vagy látszik, vagy nem. Különc külsejűek is lehetnek ostobák (vagy szimplán egyszerű gondolkodásúak). Kb. másfél évvel ezelőttig nagyon ragaszkodtam a dark stílusomhoz (punk, goth), de mióta szabadjára engedtem vattacukor énem (kicsit lolis), azóta sokkal jobban érzem magam, mert nem fojtok el semmit. Büszkén vállalom, hogy korcs vagyok. :D Nem tudom, ezeket miért mondtam el... Na mindegy, szia! :D 17/L
2018. jan. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
Nalam 10 evesen kezdodott , utaltam minsen zenet majd meghalottam a tankcsapdat es ra ereztem a zenere vegre tudtam mi az, es elindult a lavina .. metal , punk, pop-rock kozel keryltek hozzam . Aztan elkezftem venni slipknot , linkin park,tankcsapda, depresszio polokat, es a furcsasag most jon majd mivel en cigany vagyok ... tehat nem lehet tudni ki mit erez legbelul , azt hiszed teged itelnek el kozben meg mast jobban megvetnek erte. 24f
2018. jan. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
bocs a helyes irasert! 7-es voltam. ;)
2018. jan. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42 éves férfi vagyok, és nem pedofil. Nem lehet, hogy pont te bánsz lekezelően másokkal? Én 12 éves korom óta rocker vagyok, és leszarom mások véleményét. Ismerek nagyon kedves diszkóst is, és paraszt rockert is.
2018. jan. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Ez egy provokatív trollkérdés? :'D Ha viszont nem, akkor elég szomorú, hogy azt gondolod, azzal kell bizonygatnod a "rockerséged", hogy közlöd, bandáspólót és fordítottkeresztes nyakláncot hordasz, és azt, hogy mennyivel "fiusabb vagy ""nálluk"""

Azért remélem a repertoár nem merül ki a méjdennel meg az észídíszivel...

Amúgy meg nehogymár egy naiv kis 14 éves mondja meg, mi az a rock.

Valahogy úgy érzem, nem tenne rosszat neked dgy kis rocktörténet. Mmmm, mondjuk úgy a második világháborúig kellene visszamenni..... ... .. .

Hozzátenném, akiknek a zsigerükben van a "rockerség", azok magasról lesz#rják más tosszindulatú megjegyzéseit, és nem veszik magukra az ezzel kapcsolatos dolgolat. Általában őket nem is szokták piszkálni, mert nem bizonytalanok. Azokra szoktak inkább rászállni, akik magukra erőltetik ezt a stílust, vagy bután állnak hozzá, netán nem vállalják fel magukat magabiztosan, masok véleményével foglalkoznak.

2018. jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!