Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a cikkekről? (evolúció, iskola)

Figyelt kérdés

[link]


[link]


2018. jan. 26. 22:32
1 2 3 4 5
 41/42 Pombe ***** válasza:
67%

Magamtól: "Európát - hála a magasságosnak - talán a legkevésbé befolyásolják jelenleg a vallási képzetek..."


Tőled: "Nekem meg ez tetszett a legjobban! De ennyi elég is volt a gyűlöletbeszédből."


Nekem nem tetszik, ha a tudományos téziseket, a természettudományos oktatást vallási-, és egyéb emberi sztereotípiák alapján próbálják irányítani.


Ha ez gyűlöletbeszéd a részemről, akkor cserélj erről eszmét Luther Mártonnal (te vagy a nagy történész, nem?), a protestáns reformáció szellemi atyjával, akinek a tevékenysége a szekularizáció megszületését tette lehetővé, ami a "társadalom egészének mindennapi életéből egy adott vallás és egyház szokásainak kiszorulását, vagy inkább elkülönülésének folyamatát jellemzi."


A vallásnak megvan a maga helye, és ne erőszakolja rá magát mindenre.


Netán akkor a 7884125 fórumtársunk is a #23-ban gyűlöletbeszédet tartott? Ezzel zárta a sorait:


"A vallás maradjon vallás, a tudomány maradjon tudomány."


És én teljes mértékben egyetértek vele.


Itt van még egy per: [link]


Idézve: "A döntés szerint a kreacionizmus állami iskolákban történő oktatása alkotmányellenes, mivel egy bizonyos vallást igyekszik előnyhöz juttatni."


Puff neki! Netán ez gyűlöletdöntés volt? Hm?


Megmutatom neked, hogy mi az igazi gyűlöletkeltés.


Tőled(#39): "Azok a drága politikusok úgy szívatják Európa népeit hogy az hihetetlen. És mit csinálnak ezek a népek? Semmit? Egyszerűen semmit! Akkor még is mi vagy ki fogja megállítani a politikusokat?"


Minden alátámasztás nélkül fröcsögsz minden politikusra. Érveid nincsenek, és a dühöd minden politikusra szórod. Én megneveztem azokat a politikusokat, akiket ostobának tartottam, és indokoltam is, de arról szó sem volt részemről, hogy aki politikus az már elve utálnivaló lenne. Sőt! Leírtam Törökország esetében, hogy bizonyos vagyok abban, hogy a többség ésszerűen fog dönteni az oktatás versus evolúció ügyben.


#32: "Lényegében senkit nem érdekelne ha eltűnne az evolúciós elmélet az iskoláikból. Reális értéket kulturáltságon kívül nem nagyon képvisel."


Az illetőnek lila lövete sincs arról mi az az evolúció, vagy mire hasznosítjuk a világban. Fogalma sincs róla, hogy mások életét könnyíti meg annak ismerete, hogy ez is teljesebbé teszi a tudásunk, segít az orvosoknak gyógyítani, új technikák stb., de a lesújtó véleménye iskolázatlanul és érvek nélkül is azonnal készen tálalja.


NEM SZÉGYELLITEK MAGATOKAT??? Nem ég le a bőr a képetekről, hogy mi ti mertek gyűlöletbeszédről írni???


Azt, hogy ha egy embert, vagy társaságot hazugnak nevezek, azt soha, de soha nem teszem meg bizonyítás nélkül, de ha az bizonyítható, akkor hazugnak fogom tartani. És a kreacionizmus olyan hazug, hogy még a gyűlöletemet se érdemli ki, csak a mélységes megvetésemet.


A #32-es tudja jól, hogy ő írt gyűlöletbeszédet, csak nem impulzívan, hanem amolyan mellékes eleganciával. Még azt is behazudta, hogy aki vallásos, az tuti evolúciótagadó. Én hívtam fel rá a figyelmet, hogy a vallás értelmes rétege minden további nélkül tudja integrálni világképébe az evolúciót, és a nyakadat teheted rá, hogy ezt ő is tudta, csak fojtott dühből ezt propagálta.


Te meg mint valami kis sértett bólogatójancsi, azonnal ráharaptál a lehetőségre, hogy a nálad ügyesebb hordószónok sületlenségeit hangszóróba rikoltozd. Tudod, ez is gyűlöletbeszéd, vagy kiabálás... :D


#39: "Igen és te meg még generálod is azzal hogy jössz a lapos föld elmélettel és az ékstratégiával."


Soha életemben nem láttam még egy kreacionistától se, aki erre azt mondta volna, hogy remek! Így kell ezt csinálni. Ők maguk is szégyellték, vagy tagadták. Még oda is eljutottak, hogy ezt csak az ő nevükben hamisították. Szóval úgy gondolod, hogy az ebben leírtak épeszű embert nem háborítanak fel? Koma! Az ékstratégia doksijai titkosak voltak, és egyszerűen kiszivárgott. Azóta is hebegnek habognak, és inkább kerülik a témát...


Mondd! Neked még a reklám szó értelme is bevehetetlen akadályt jelent?


#39: "Az ilyenek vezetnek a népirtáshoz. És teljesen mindegy hogy vallási vagy ideológiai okokból történik."


Éppen ezért cáfolhatatlan tények alapján megmutattam/megmutattuk, hogy az evolúció oktatásának befagyasztása ideológiai-, és rosszul értelmezett vallási eszmék iránymutatása alapján történik. Az ilyen fanatikus vallásosoktól konkrétan hazugságokat és gyűlöletkeltést mutattam be. Pl. : "Darwin és követői gazemberek. Ha eredetileg nem léteztek magasabb rendű fajok, miért léteznek most?". Vagy ahogy Adnan Oktar maoistáknak nevezte az evolúció kutatóit és rágalmazta őket...stb.


Te meg vagy zavarodva koma. Igyekszel mindennel szemben toleráns lenni, és közben teljesen egy nyúlbéla lesz belőled, és nem tudsz ott a talpadra állni, ahol kellene, és nem tudod senkire rámondani, hogy hazudik, még akkor se, amikor már tudod, hogy kellene. Össze vagy zavarodva, és ilyenkor eszetlenül elkezdesz dobálódzni nemes eszmékkel, anélkül, hogy tudnád kitől tagadod meg azokat, és kitől nem. A lényeg az, hogy mindenki előtt valami jó nagy szívdagasztó demagógiát kivágjál, ezzel magadat is meggyőzve, hogy te a jó oldalon állsz.


Nem vagy te sem buta, sem rossz ember, csak rettentően határozatlan, aki azt hiszi, hogy akkor toleráns, ha mindenkihez húz egy kicsit, ha mindenkinek egy kicsit igazat ad. Próbálj meg határozott felnőttként viselkedni. Sokkal jobban jársz vele, mint ezzel a paprikajancsiskodással.

2018. jan. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 Pombe ***** válasza:
77%

Kérdező!


Amúgy nézz rá erre a mondatodra:

"És teljesen mindegy hogy vallási vagy ideológiai okokból történik."


Dühös vagy, kapkodsz, bosszút akarsz állni, ezért írsz butaságot. Te is tudod, hogy a vallás maga ideológia, így nincs helye a "vagy"-nak a mondatodban.


Csak higgadtan, barátom. :)

2018. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!