Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért jó az, hogy az emberek...

Miért jó az, hogy az emberek társadalmi normákat állítanak fel aminek ha nem felelsz meg vagy nem akarsz beállni a sorba lenéznek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl a szülésre. Nem szeretnék szülni. Hogy miért? Mert nem szeretem a gyerekeket irritálnak. Nem akarom arra áldozni az életem, hogy egy életet neveljek fel. Nem akarom a fizetésem , keresetem másra költeni.

Magammal és ha lesz párom vele akarok foglalkozni. Élni utazni szórakozni dolgozni nem egy kötelező feladatot ellátni. Igen önző okokból nem szeretnék gyereket mert nekem az nem okozna örömet untatana. Ezért le vagyok nézve meg vagyok vetve mert a norma az hogy a nő szül. Ki szerint norma ez?! Társadalom szerint? Nem azért élek hogy a társadalomnak feleljek meg hanem magamnak. Én elfogadom ha vakaiknek az a vágya hogy családja legyen gyerek ,férj/feleség . Fordítva ha valaki nem akarja ezeket miért kell bántani selejtezni és társai ? Mert ez a norma kapom a választ sokszor. Nem úgy akarok élni hogy normáknak feleljek meg amit mások állítottak fel és nem érezném magam jól benne. Nem lehetsz szingli ,meleg , független önálló ember mert a társadalmi norma ellentéte . Szingli vagyok ,ismerőseim barátaim,családtagok állandóan nyaggatnak hogy legyen mer valakim mert az ember azért van hogy part keressen magának megállapodjon stb stb. Miért nem lehet megérteni ha valaki egyedülálló és szereti is ? Ha jól érzi magát a bőrében és nem akar másra hagyatkozni ? Mert ez is ellent mond a nagy normáknak . Sok mindent sorolhatnék még ami társadalmi norma és el van várva de ha valaki nem akarja ezeket le van nézve.

Mire jók ezek? Mi értelme?



2018. febr. 16. 00:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Sajnos a saját családom az elő példa rá hogy miért nem akarok gyereket családot. Édesanyám megszűlt és minden házimunka rá hárult mellette tanult is esti sulin majd dolgozott. Apám pedig volt h Discoba ment kocsmába semmit nem segített anyámnak le se szart engem csak ordibalt veszekedett plusz meg is csalta édesanyám. Mai napig nem igazán hajlandó segíteni a házimunkába maximum havonta 1x és azt hallgathatjuk 2 hónapig hogy ő segitett
2018. febr. 16. 11:26
 12/21 anonim ***** válasza:

A társadalmi szabályok szükségesek, különben nem lenne társadalom.

Persze nem minden szabály egyforma fontos.

Régen fontos volt, hogy minden nő szüljön amennyit csak bír, mert nagy volt a halandóság. Ez ma már nem annyira fontos (legfeljebb kipusztulunk), tehát ezt már nem kell annyira komolyan venned.

2018. febr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Hát sajnos az országot valóban fenyegeti a kihalás. De az sem megoldás, hogy csak kényszerből, elvárásból vállaljanak gyereket emberek. Abból a gyerekből milyen felnőtt lesz? Milyen társadalom lesz? Elég ha csak most körülnézünk milyen generációk születnek.
2018. febr. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Arra a társadalmi normákra gondoltam hogy csak akkor leszel teljes értékű nő ha szülsz mert ha nem selejt vagy. Nő szingli az a baj. Ha a nő szül 3 gyereket az a baj mert biztos lusta és el akarja tartatni magát. Sok mindenért elítélnek egy nőt a társadalomban amiért egy férfit nem. Ha szar anya vagy akkor azért . Ha egy férfi szar apa nem bántják ha egy férfi nem akar gyereket nem bántják. Ha egy férfi nő Csábasz és nem akar elköteleződni nem bántják. Ha egy férfi elfogadható apa dicsőítik. Ha egy férfi nem végez házi munkát nem főz stb akkor az a macsó a jó férfi. Nők sokkal több hátránnyal indul az életben mint egy férfi. Mindig elő van adva hogy a nő nyálas ezrelmes önzetlen romantikus oda adó gyenge férfi az erős. Nem vagyok se nyálas se romantikus utálom széket a kézen fogós lassú Andalgos sétákat bujos fajta sem vagyok. De azért a társadalom megszabja hogy márpedig ha no vagy ilyennek kell lenned és kesz
2018. febr. 16. 13:07
 15/21 A kérdező kommentje:
*ezeket
2018. febr. 16. 13:08
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem vagyok feminista egyáltalán, sőt elítélem őket vmilyen szinten. De igazat adok azoknak a nőknek, akik nem akarnak gyereket. Lehet, hogy a régi világban sem akart mind, csak nem volt más választásuk. És ők biztos nem voltak boldogok. De a világ sokat változott liberális irányba. Szerintem ha egy nő nem akar gyereket, nem olyan nagy katasztrófa. Valószínű evolúciósan és genetikailag is meg van rá az ok.
2018. febr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Az ilyen nők tök gázak, mint te.
2018. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Miért is? Azért mert nem hagyom hogy egy férfi uralkodjon rajtam? Vagy hogy nem akarom hogy gyenegenek lásson? Nem akarok kiszolgáltatva lenni egy férfinak? Nem akarom hogy védelmezzen biztonságban tatrtson mert ettől én gyenge leszek??
2018. febr. 16. 20:42
 19/21 A kérdező kommentje:
Azért vagyok gaz mert nő létemre nem vagyok gyerek és család centrikus. Értem. Sehol nincs elő írva hogy egy nőnek ez kötelező lenne. Azért mert egy nő nem akarja ezt meg nem kell elítélni . Nem csak a gyerek a világ közepe. Van akinek igen az , de nem nekem
2018. febr. 16. 20:45
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Tele vagy sérelmekkel. Bárki is lesz a párod vigyázz, ki ne vetítsd rá! Ha meglep egy csokor virággal, ne gondold rögtön, hogy hatalmas bújásokat és érzelmi kitöréseket vár el. Ha meghív egy italra, ne gondold, hogy el akar nyomni. Keresd meg az arany középutat, viszont amíg ennyire fájnak ezek a dolgok, nehéz lesz.

Lehet, hogy most kicsit erősebb az országban a gyerekvállalás miatti ítélkezés. Ezt próbáld átlátni és akkor ignorálni is könnyebb lesz. Gondolj bele, hogy manapság hány olyan nő van, mint te! Elárulom, hogy nagyon sok. Sokan nem akarnak gyereket egyáltalán és ez, mint jelenség igenis furcsa. Úgymond természetellenes, hogy egy faj önként nem szaporodik. Nézd meg a felméréseket az országban, mekkora a népesség csökkenés, aztán vizsgáld meg a kérdésedet egy férfi szemszögéből is. A női szerepek annyira átalakultak, hogy egy fiatal férfi már nem is tudja, hogyan kéne udvarolnia egy modern nőnek.

Végezetül: amíg a magyar nők egy jó része nem akar gyereket, más népek ontják magukból a következő generációkat. A te tudásod, kultúrád és értékrended helyett az övék örökítődik és marad fent.

2018. febr. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!