Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nők, férfiak, mindenki! Szerintetek az eltérő anyagi/társadalmi helyzet mennyire tehet keresztbe egy párkapcsolatnak? (részletesen lent! )

Figyelt kérdés

Az van, hogy van egy munkám, amit kedvelek. A fizum nem nagy szám, de kényelmesen megélek belőle. Egyedül bérlek egy kis lakást, mellette havonta félreteszek egy bizonyos összeget, mert saját lakásra gyűjtök. Emellett van némi plussz megtakarításom, ha bármi rendkívüli helyzet adódna.

Ha havonta párszor koncertre/színházba/étterembe akarok menni, nem jelent gondot, vagy ha barátokkal beülünk valahova inni, nem szívom a fogam, ha fizetnem kell egy-két kört.

Viszont kb egy hónapja járok valakivel, aki jóval jobb anyagi helyzetben van mint én. Nem az az elkényeztetett vállalkozó szülők gyereke, maga ért el mindent, mégsem kérkedik a helyzetével. Eddig minden jól működik, viszont elgondolkodtam, későbbiekben mennyire lehet gond az eltérő vagyoni és társadalmi helyzet. Egy vacsora felesben fizetve, vagy akár egy közös wellnesshétvége nem probléma nekem sem. De ő gyakran jár külföldre, neki természetes nyaranta két hét London vagy Párizs, télen Svájc vagy francia Alpok. Nekem arra már komolyan spórolnom kellene, azt meg hogy a másik fél fizessen, nem szeretem. Egyébként is ő a jobb helyekhez lehet hozzászokva, drágább éttermekhez, szállodákhoz. Amúgy is más körökben mozgunk, ő bejáratos az elitebb társaságokba, vállalkozók, professzorok, "a felső tízezer" közé. Nekem meg ez a világ idegen, jobban érzem magam a barátaim közt egy kis kocsmában, ahol egy fröccs mellett elbeszélgethetünk a determinizmusról vagy a kvantummechanikáról :)

Van valakinek tapasztalata, mennyire lehet áthidalni az ilyen különbségeket?



2018. febr. 6. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Úgy lehet áthidalni, ha megszokod az ő társaságát, és ő is a tiédet. Viszont az a gond, hogy az ilyen kapcsolatokban túl sok kompromisszumot kell kötni. Te nem tudsz nyaralni járni, ő így nélküled megy..síelni is, meg ilyenek. Nem túl szerencsés kapcsolat, egyszer volt ilyenben részem, én elitebb családból származom, exem elég szegény volt, végén még le is próbált húzni. Most már csak gazdagabb pasikkal ismerkedek, legalább nincs konfliktus.
2018. febr. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Nyílt, őszinte kommunikációval...tudod, az csodákra képes... ennek hiányában megy tönkre sok- sok kapcsolat" feleslegesen". Ezt javaslom neked is. Ha tényleg szeret téged, értékelni fogja, ha megosztod vele az " aggodalmaidat".
2018. febr. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Beszélj neki a problémádról. Bár én annak híve vagyok, hogy suba subához, guba gubához.
2018. febr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Normalis kapcsolatban nem gond, ha az fizet, aki megteheti.
2018. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
#4 Ez inkább a lehúzós/élősködős kapcsolat.
2018. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kellemetlen érzés tud lenni, főleg a baráti társaságban. Elmész egy "felső tízezres" találkozásra és hallgatod a hozzád hasonló emberekre tett lekezelő megjegyzéseket. Aztán kiderül, hogy te is olyan vagy. Utána elmentek a te barátaidhoz,családodhoz ott meg fordítva.Ha fizeti a nyaralást neked rossz érzés, ha nem, ő nem tudja kihasználni a lehetőségeit. Nem tud ez felhőtlenül működni, csak nagyon ritkán.
2018. febr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem kérkedik a helyzetével, miért ilyen társaságba jár? Nekem is van mit a tejbe aprítani, de a közelébe nem mennék az ilyen sznoboknak
2018. febr. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy, mok felületet nyújt a súrlódásoknak az ilyen különbségek az egzisztenciában és háttérben.


Kölcsönösen "idegenek" lesztek egymás baráti köreiben.

Ha visszavesztek, szerényebbre fogtok dolgokat, pl kevesebb, szerényebb külföldi nyaralás és utazás, akkor neki hiányozni fog, felad az életéből. Ettől frusztrált lesz, neked meg bűntudatod lesz.

Ha ő fizeti, akkor meg neked lesz bűntudatod, "lekötelezettjévé" válsz.

Ha ő ad bele többet, akkir sajnis elő vagy utóbb szinte egészen biztos, hogy téma lesz.

Feltehetőleg olyan felfogási különbségek is vannak, amik csak hosszabb távon jönnek ki.

Mindkettőtöknek kellemetlen, ha ő "nem költhet" vagy ha ő költ.


Ennek ellenére azt mondom, hogy próbáljátok meg, de ezekre figyeljetek oda, kompromisszumokat kell kötni és amkor működhet.

2018. febr. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, nem mondom, hogy teljesen reménytelen a dolog, de nagyon mas "vilagból" valók vagytok. Meg kellene beszelnetek, hogy műkövdhet- e így ez a kapcsolat hosszabb távon.
2018. febr. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!