Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Másokban is olyan szörnyű...

Másokban is olyan szörnyű emlékeket hagyott az iskolai kötelező orosztanulás?

Figyelt kérdés
Én eminens tanuló voltam, és az általános és a középiskolában is kedvenc tárgyam volt az orosz. 5-ösnél rosszabbat az 5. osztálytól, mikor elkezdtük, az érettségiig nem kaptam belőle, de később az egyetemen sem. Azt láttam, hogy mások a kortársaim közül ezzel nem így voltak, mégis megdöbbentett, amikor pár évvel ezelőtt 50 valahány évesen egy érettségi találkozón sorolták a volt osztálytársaim a sérelmeiket, a borzalmakat, amiket oroszórán vagy az orosztanártól elszenvedtek. Én viszont egy kellemes és sikeres élményként emlékszem vissza ugyanerre, és akkoriban fel se tűnt, hogy mások mennyire szenvednek. Most a facebook-on is előjött volt általános iskolai társaimtól ez a téma, hasonló kicsengéssel. Valaki egészen odáig ment, hogy ne nyugodjon békében az azóta elhunyt orosztanárunk. Ez azért szöget ütött a fejemben, és kíváncsi lennék, hogy mások is így gondolnak-e vissza az egykori, nekem kedves oroszórákra.

2018. febr. 26. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én élvezetm a meséket, dalokat, mondókákat...
2018. febr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó tanárunk volt. Semmi gondom nem volt nekem sem a nyelvtanulással.
2018. febr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvet szerettem, könnyen is ment, máig bosszant, hogy nem foglalkoztam vele tovább a kötelező időnél, jó lenne most egy nyelvvizsga belőle. Ezzel nem voltak rossz emlékeim, csak a Nagy Testvért utáltam akkoriban.:-)
2018. febr. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apukám kifejezetten gyűlölte, anyukám szerette. A legtöbb rokonom vagy gyűlölte, vagy csak semmi motivációja nem volt hogy oroszul miért akarna tudni.
2018. febr. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 chtt ***** válasza:
88%
Én szerettem, annyira, hogy végül orosztanár lett belőlem, s ami a furcsa, hogy orosztanárként több sikerélményem volt, mint most angoltanárként. :)
2018. febr. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szörnyű emlékem róla, egyszerűen csak nem érdekelt, hogy tudjak oroszul, mint annyi rengeteg embert. Hoztuk a kötelezőt és kész. Jelenteni ugye mindenki tud a mai napig, azon kívül meg vodka, usanka, pufajka, kalasnyikov, ennyi.
2018. febr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor talán mégse annyira általános, hogy az oroszórák máig ható szenvedést okoztak, ahogy az én környezetemből kitűnik. Persze a nyelvtanulás kulcskérdése a motiváció, mert a nyelv olyan sok energiát igényel, hogy a nélkül nem megy. És hát a korabeli Szovjetunió érthetően nem volt olyan vonzó, hogy a tömegek számára hajtóerőt jelentsen a nyelv elsajátításában. Én viszont úgy voltam vele, hogy imádtam bármely idegen nyelvet, érdekelt, előre hajtott önmagában a felfedezés lehetősége is. És ha éppen az orosz volt, hát ezt abban találtam ezt meg, de valószínűleg ugyanígy megtaláltam volna az albánban vagy a hottentottában is.
2018. febr. 27. 09:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is szerettem az oroszórákat. Később pedig a latint választottam angol helyett, mert az jobban érdekelt. Azóta persze megvan az angol felsőfokúm is. Aki nem szeret nyelvet tanulni, az valószínűleg a mai angolórákat sem nagyon szeretheti.
2018. febr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is szerettem az orosz nyelvet, mert az általánosban remek, a mai Észtországból ideszármazott tanárnőnk volt.

A gimiben viszont olyan tanárt kaptunk, aki eredetileg latint és angolt tanított, és láthatóan utálta az oroszt, amit szerintem kötelező volt felvennie, és nem tudott sokkal jobban, mint mi.

A jó oroszosokat szinte kiutálta az osztályból, nyilván politikai meggyőződése miatt.

Pedig szerintem egy nyelvet nem szabad összevetni azokkal a nekünk nemtetsző politikusokkal, akikkel nem értünk egyet.

Szerencsére jó latinos is voltam, ezért "megbocsátotta", hogy az orosz is jól megy.

A kérdésedre meg az a valószínű válasz, hogy azért utálták sokan, mert kötelező volt.

A választott nyelvekben ezek is erősebbek voltak.

2018. febr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"sorolták a volt osztálytársaim a sérelmeiket, a borzalmakat, amiket oroszórán vagy az orosztanártól elszenvedtek ... kíváncsi lennék, hogy mások is így gondolnak-e vissza az egykori, nekem kedves oroszórákra."


Azokon az órákon mi nem voltunk ott, csak ti. Attól, hogy mások máshol, másik iskola másik tanáránál kellemes élményként élték meg az orosztanulást, még nem lehet mit csinálni azzal, hogy ők viszont szenvedtek - azzal együtt sem, hogy te viszont szeretted. Ilyen az élet: senkit és semmit nem szeret mindenki - még akkor sem, ha ez a "mindenki" ugyanabba a nyelvi csoportba jár.

2018. febr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!