Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki a nyolcvanas években...

Aki a nyolcvanas években született, gyerekként mi szimbolizálta számára a jólétet, a vágyait? (pl. barbie baba)

Figyelt kérdés
2010. jún. 11. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
szia!sajnos arra már nem emlékszem +3 tesóm mellett:(
2010. jún. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Budapesti belvárosi gyerekként nekem egy családi ház, ahol kutyát is tarthattunk volna.
2010. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 baranyi kálmanné ***** válasza:
100%
Bűvös kocka,Moncsics:ez egy kicsi majom volt,minden gyereknek volt.Akkor még nem volt ilyen nagy igényünk mint a mostani gyerekeknek mi örültünk ha el mentünk nyaralni vagy kaptunk egy jo könyvet. Én ugy emlékszem akkor volt a nagy videó láz.Ha valakinek volt már az nagy szám volt meg a színes tévé.
2010. jún. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

86-os vagyok, igy inkabb mar a 90-es evekben voltam ontudattal rendelkezo gyerek. Akkor sokak koreben a jolet jelzese volt, ha valaki markas cuccokat hordott (Adidas, Nike nagy divatok voltak).


Szamomra a joletet, vagyat akkor az USA szimbolizalta. Mert az emberek azt tanultak, hogy itt mekkora szabadsag van. Akkoriban vonzo volt ez az "uj vilag" az embereknek. Manapsag mar nem annyira. Ide is koltoztem, bar ez az univerzalis jolet dolog max. a multban volt valamennyire igaz erre az orszagra.

2010. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy Barbiem volt másnak meg több, aztán volt olyan hogy sütibaba, polly pocket, moncsicsi, Nintendo (olyat sosem kaptam), a Hasbro társasjátékai, majd bejött a tamagochi, mindig is szerettem volna egy Yamaha műanyag furulyát (miután eltörtem az enyémet kaptam is egyet), holdjáró cipő,fa klumpa, igazi budmil táska, persze kutya, és családi ház, nekünk is egy olyan szekrény ami tele van chipszel.Hát játékokra vágytam leginkább, de nagyon sokat meg is kaptam, ja igen, az a gumiszálakból készült gömb,amiből szálak állnak ki, na olyat 2éve vettem magamnak Ausztriában.(kulcstartó volt és színes)
2010. jún. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84 es vagyok
2010. jún. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Meg hozzatennem, hogy kisgyerekkent nagy csoda volt telefont latni. Az embert elfogta egy olyan erdekes erzes, mert sem a legtobb haznal felenk nem volt vezetekes telefon, sem mobilok nem voltak forgalomban a 80-as evekben. A vezetekes telefont a 90-es evek kozepen vezettek be nalunk. Az akkora csodanak szamitott, meg a felnotteknek is anno. Es egyetlen egy embert ismertunk, akinek volt mobilja akkor, a szomszed, aki vallalkozo volt. Az is nagyon nagy dolognak szamitott. Arrol meg almodni sem lehetett akkor, hogy valakinek 2 mobilja legyen vagy, hogy gyereknek legyen mobilja. Nekem kb. 1999 korul lett mobilom, mikor altalanos iskolas voltam, es az mar nagy joletnek szamitott. A kabelteve is olyan dolog, ami videken meg a 90-es evekben is csak alom volt es akkor, amikor meg nem volt, vagytunk ra. Miota meg van, nem kell es mindent termeszetesnek veszunk, pedig kicsivel tobb, mint 1 evtizede ezek a dolgok abszolut nem voltak mindennapiak, mindenki szamara elerhetoek.
2010. jún. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!