Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elbizonytalanodtam a jovobeli...

Elbizonytalanodtam a jovobeli hivatasomat illetoen. Valasztas elott allok. Nektek mi a velemenyetek?

Figyelt kérdés
23 eves vagyok es szeretnek tanar lenni. Legalabbis ez volt az eredeti tervem. Megszereztem a szukseges diplomakat, tobbet is, mint kell a tanitashoz, de meg nem tanitottam. Kulfoldon elek tobb, mint 2,5 eve. Folyekonyan, anyanyelvi szinten beszelem az itteni nyelvet, de mikor talalkozom emberekkel, vannak, akik megkerdezik, hogy hova valosi vagyok, mert van egy kis akcentusom, annak ellenere, hogy probalom nagyon lekuzdeni. Nemreg talalkoztam par tanarral es mondtak, hogy az iskolaban a gyerekek milyenek meg ezt ugy lehet sejteni az ember sajat tapasztalatabol. Most szembesultem azzal, hogy felek attol, hogy nem fog menni a tanitas, mert a gyerekek majd kicsufolnak a beszedemet, kinevetnek amiatt, hogy mashonnan valo vagyok...ha igy visszagondolok, nekem is volt a gimiben egy tanarom, aki kulfoldi volt es eleg sokan kigunyoltak, ahogy beszelt, pedig nagyon jol beszelt magyarul. Ezenkivul attol is felek, hogy egy iskola sem alkalmazna a fenti okok miatt. Most el kellene kezdenem a tanitasi gyakorlatot (kb. 2 eves kepzes), de azon gondolkodom, hogy megeri-e ennyi idot szanni erre, ha nem lennek kepes tanitani vagy kikeszulnek benne, de kozben faj a szivem, mert nagyon sok eve tanar szeretnek lenni. Szerintetek idealisabb lenne mas fajta munkat keresnem igy? Ti mit gondoltok errol?
2010. jún. 12. 14:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt mondom, nyugodtan kezdd el a tangyakot, és meglátod, hogy milyen tanár lennél. Ha jól kijössz a gyerekekkel, akkor nem fognak csúfolni. Ha pedig nem, és megtudod, akkor csúfolódásért akár meg is büntetheted őket. Nem kell megírnod, hogy téged csúfolt. Végső esetben fordulj az igazgatóhoz. Mégiscsak te leszel a tanár, ne hagyd magad!
2010. jún. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Ha ez a vágyad, hogy tanár legyél, akkor vágj bele és ne add fel az álmod! A gyerekekkel pedig próbálj meg kialakítani, olyan kapcsolatot, hogy megbízzanak benned és akkor tisztelni fognak.Drukkolok, remélem jól fogsz dönteni!

F/18

2010. jún. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy konkretizaljam jobban a dolgot: azert gondolkodtam el, mert a tangyak nagyon sok penzbe kerul itt, amit feleslegesen nem akarok kidobni, es ugy erzem, ha erre ramegy 2 evem, es utana jovok ra, hogy nem tudom csinalni, akkor penzt, idot, energiat vesztegettem el, amit masra szanhattam volna. Azert egy eleten at nem akarok mindennapi gunyolodas celtablaja lenni. Gondolom, hogy senki sem akarna.
2010. jún. 12. 15:06
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Sokat jelent, hogy elmondjatok a velemenyeteket. Ha masnak mas a velemenye, azt is szivesen meghallgatnam.
2010. jún. 12. 15:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Látod a te tanárod megpróbálta és tanár is lett, és ha jól olvastam akkor azt írtad,hogy sokan nevettek rajta nem mindenki...szóval neki volt kitartása.Mi lesz ha st stb stb vagy menj el kertésznek így az általad leírtak alapján annak tudnálak elképzelni amint egymagad színes virágokat gondozol akiket nem érdekel az ahcentusod:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Neked a határozottságoddal (ami nincs) lenne bajod nem az ahcentussal sztem...

2010. jún. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van, mikor elmegy az onbizalmam, ez biztos, de tul nagy dolgot sem akarok bevallalni, hogy aztan rajojjek, nem tudom csinalni, nem vagyok eleg jo hozza. Sajnos csak akkor derul ki, hogy tudnam-e csinalni, ha mar benne vagyok.
2010. jún. 12. 15:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ha már ennyi időt rászántál, lediplomáztál, és évek óta ez az álmod, akkor ilyen miatt nem szabad megriadni! Igen, nekem is volt gimiben ukrán tanárom, akinek voltak furcsa beszólásai amit az adott pillanatban megmosolyogtunk, de ennyi... Én azt mondom, az az igazán jó tanár akinek egyénisége van, akinek vannak olyan tulajdonságai, amit úgymond parodizálni lehet! Sosem csináltatok tanár paródiát a suliban? Nálunk minden évben volt, és a tanárok is iszonyat jóízűt nevettek saját magukon minden alkalommal! Legyél inkább büszke arra, hogy honnan jöttél, és hova jutottál! Úgy kell bemutatkozni a gyerekeknek, hogy innen jöttél, ezért van akcentusod, ha megmosolyognak, akkor mosolyogj velük! :) Ezt nem egy katasztrófának kell felfogni! :) Ha ezt szeretnéd csinálni, akkor állj te is jópofán az akcentusodhoz, és tudj nevetni a saját hibáidon! :) Ha ezt bántónak élnéd meg, akkor ne legyél tanár külföldön! (ha jól értelmeztem, ott lennél)... Ha így állsz hozzá, és nem gúnyolódásnak fogod fel, akkor inkább jófejnek fognak tartani, és nem szekálnak már csak azért is halálra! Tudod, így volt ez régen az iskolában is... Ha valaki magára vette a gúnyolódást, csúfolódást, azt halálra szivatták, aki csak nevetett rajta egy jóízűt, azt békén hagyták! :)
2010. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan belekezdhetsz a tanítási gyakorlatba. Én is tanárnak készültem, voltam tangyakszin is. Szerintem nem kell attól parázni, hogy az akcentusod miatt csúfolódnának, biztosan fognak, (emiatt nem kell aggódni) viszont ezt a feladatot neked kell megoldanod határozott fellépéssel, és egyéb módszertani eszközökkel. (Ugye volt szakmódszertanod is, és a tangyakszi alatt bőven lehet bővíteni a kelléktáradat.) Melyik országban élsz?
2010. jún. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!