Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha a szülők akcentussal...

Ha a szülők akcentussal beszélik a magyart, a gyerekükre is átragadhat?

Figyelt kérdés
Például, mindkét szülő orosz anyanyelvű,de Magyarországon élnek,jól beszélik a magyart, viszont akcentussal,a gyerekük pedig magyar anyanyelvű,magyar nyelvű iskolába jár. A gyerekek pedig mindig a szüleikről vesznek példát,szóval önkénytelenül is akcentussal fog beszélni,még ha magyar az anyanyelve?

2018. jún. 2. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyar óvodába és iskolába jár akkor nem.
2018. jún. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Én is úgy gondolom,hogy nem
2018. jún. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ismerek is ilyen családokat. A gyerekek gyönyörűen beszélnek a szülők akcentussal. De ők általában két nyelvűek így otthon az anyanyelvükön beszélnek mint pl orosz így nem is nagyon hallja a gyerek az akcentussal beszélő szülőt.
2018. jún. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én magyar vagyok, 27 éves koromig Magyarországon éltem. Majd kiköltöztem New Yorkba. A lányom már ott született, ott élünk azóta is. Én mai napig is erős angol akcentussal beszélek, hiába sok év ez megmaradt. A férjemnek is van akcentusa ( ő is magyar) a lányunknak semmi. Tud magyarul és angolul is anyanyelvi szinten. A lányom nemsokára 17 éves lesz.
2018. jún. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Altalaban az az iranyelv, hogy kizarolag azt a nyelvet szabad tanitani a gyerekeknek, amit akcentus nelkul anyanyelvi szinen beszelsz, vagyis ez ugye az anyanyelv. Mert hiaba beszel valaki jol egy nyelvet, igy nagyon konnyeden atadhat hibas nyelvtani konstrukciokat, illetve termeszetesen akcentust is tole fog hallani a gyermek, igy eleve nem lehet tokeletes. Nalunk ket nyelvu csalad lesz, ezert jol beleastam magamat ennek az irodalmaba, ezek alapjan mondom ezt. Es pont ezert mindenki az anyanyelven fog kizarolag beszelni a gyerekhez.
2018. jún. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Átragadhat, igen, de miután napi kapcsolatba kerül több emberrel is, leszokik a beszédhibáról.
2018. jún. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!