Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet török akcentussal...

Hogyan lehet török akcentussal beszélni?

Figyelt kérdés
Néha leesik, hogy hogyan.. De aztán el is felejtem.. xDD Valaki írjon le egy hosszú mondatot, úgy mintha egy iszlám vallású próbálná meg elmondani. :D Köszi előreis :c

2017. aug. 16. 23:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Néhá léesik hogy hogyán. Dé áztán el is felejtém. Váláki írjohn le égy hoszu mondátot, ágy minthá egy izslám válású probálná még elmondáni. Kászi elore is.
2017. aug. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

iszlám vallás = török akcentus ???


Keress egy törököt, aki itt él, és beszélgess vele...

2017. aug. 17. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Ennek mi koze az iszlamhoz? Magyarul meg eleg nehez torok akcentussal beszelni, mert ha valaki megtanul magyarul, akkor a hangok kozelsege miatt nem igazan lesz neki. Ahogyan neked sem torokul.
2017. aug. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mansour ***** válasza:
100%
Egyszer beszéltem egy magyarul alig tudó törökkel, és az tűnt fel leginkább, hogy a "k" hangot, ha magas magánhangzó következett utána, nagyjából "ty"-nek ejtette. Amúgy gyakori, hogy az "a" helyett rövid "á"-t ejtenek, a "gy" helyett pedig "dzs"-t.
2017. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Mansour ***** válasza:
100%
Ja, és a hangsúly. A törökben általában a szó utolsó szótagja hangsúlyos, ezért hajlamosak a magyar szavaknak is a végét hangsúlyozni.
2017. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi köze egy vallásnak az akcentushoz? :)

A török nyelvben nincs például c hang. Sz-nek tudják ejteni. gy-t pedig g-nek vagy dzs-nek. Ezekről felismerheted.

2017. aug. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt válaszokat! :D Ment a zöld pacsi
2017. aug. 18. 22:24
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Emberek, mi az, hogy török akcentus? Nem csak Isztambulból áll a török világ. Az a köztörök nyelvi kontinuum elnyúlik Szibéria keleti csücskéig, leírva alig néhány betűnyi különbséggel. Ha valami a felismerhetetlenségig különbözik az épp a hangzása, nem a tartalma. A törököt aztán beszélheted, ahogy akarod, legfeljebb elkezdik találgatni, honnan vagy. Csak a magyar nyelv olyan bezárt, szigetszerű, kompakt izé, amit mindössze egyféle akcentussal lehet beszélni.
2017. aug. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Mintha egy iszlám vallású próbálná elmondani?" Szerintem minden iszlámvallású egyformán beszél?


Néhá léésik hog hogán. De áztán el is felejtem. Váláki irjon le egy hoszú mondatot ugy mintja egy iszlám válásu probálná meg elmondáni. köszi elöre is.


Szerintem kb így. Legalábbis az én török ismerősöm így beszél. Azokat a hangokat nem tudja ejteni, amik a törökben nincsennek meg.

A c-t például sz-nek ejti, a gy-t g-nek, nem tudja rendesen az ny-t, ty-t, a hosszú hangokat ő ű ú.

2017. szept. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!