Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha csúnyán beszél valakivel...

Ha csúnyán beszél valakivel akkor a tisztelet milyen formáját nem adja meg ezzel?

Figyelt kérdés

Egy kultúrált ember is tud csúnyán beszélni,de nem teszi(legalábbis úgy általában).

Ha őszinteség miatt beszél így vagy passzív szeretetből az sem ok rá.

Igazából,ha menne sok embernek a türelmes beszélgetés,és nem emelné fel a hangját az egyik fél,mert ideges,akkor nem viszonyulna a másik is így,de ez személyiségtől is függ.Ha az egyik ember türelmetlen a másikkal, akkor a másik egy idő után hiába próbálkozik,a kultúrált,normális,normál hangvételű megbeszéléssel.

Mondjuk az én véleményem az,hogy hiába tisztelet tudó valaki hogy ha nem őszinte és nincs becsülete,és rengeteg ember ilyen.


2018. jún. 19. 06:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Én már ott elvesztettem a fonalat, hogy a kulturáltat kétszer is hosszú ú-val írtad...
2018. jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Legközelebb röviddel írom.
2018. jún. 19. 10:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy a tiszteletnek lennének különböző formái. Ha valaki felé tisztelettel viszonyulsz, akkor alapvető, hogy nem alpári módon beszélsz vele.

Ez olyan, minthogy nyilván nem szakadt, piszkos ruhában mész valakihez látogatóba.


Az utolsó mondatod pedig teljesen érthetetlen. Szerinted egy rossz tulajdonság mentesít egy másik alól? Vagy ha valamiben nem vagy jó, akkor már semmiben sem kell annak lenned? Vagy ezt mégis hogy gondoltad?

2018. jún. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igy van nem mentesít,és tudni kell hajlani a jóra,próbálni kell fejlődni ha nem megy valami.Én inkább azt akartam a véleményemmel mondani hogy ha egy ember hazug,és ha megteheti nem becsületes veled,akkor minden ki telik tőle,és hiába tisztelettudó.Tehát lehet hogy téged megtisztel valaki viszont,ez hiábavaló ha az őszinteség,becsület nincs sehol.
2018. jún. 19. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!