Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az első világháborúban holokau...

Az első világháborúban holokauszt még nem volt és úgy általában a zsidók nem is voltak különösebben képben, nem? Miért lett a második világháború lényegi eleme a holokauszt, amikor az eredeti célok teljesen mások voltak?

Figyelt kérdés
Ráadásul mi értelme volt a saját nemzeti haderőt is gyengíteni azáltal, hogy a zsidókat kivonták úgymond a forgalomból?

2018. jún. 21. 21:58
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

"Egyebkent tevedsz, a haboru hatalmas uzlet. Az egyik legnagyobb. Nem csak arrol szol, hogy majd utana lehet, hogy nyersz valamit. A megfelelo emberek remekul kihasznaljak a helyzetet es baromi gyorsan baromi nagy penzeket le lehet akasztani. Lasd pl fegyveruzlet"


Magyarázd már el, hogyan? Honnan jön apénz? Mint írták kölcsön volt, egyre nagyobb, a háború egyáltalán nem éri meg, ha te háborúzol, csak akkor hosszú távon, ha leigázol valami országot, ahol olaj, arany, vagy más dolog van. Lehet hogy üzlet egyénileg egyeseknek, de nem társadalmilag, én erről beszéltem, és Hitler sem az egyéni hasznát nézte szerintem, hogy ő majd meggazdagszik a fegyverüzleten, legfeljebb az egyéni hatalmát.

2018. jún. 24. 12:19
 12/35 A kérdező kommentje:

"A haboru az nem ugy mukodik, hogy a vegen nyersz valamennyit. Egy haborunak rakas aspektusa van"


Ez világos, de egy olyan vezető "nagyság", mint Hitler, azt gondolom, hogy átgondolta, józanul tervezett, mérlegelt, és ő sem egy vesztes háborút akart, ezért logikusan mérlegelte, hogy hosszabb távon mi a jobb, nem csak nagyon rövif távon, ahogy épp a tömeget lehetett irányítani. Mindig voltak választási lehetőségek, hogy hogyan tovább.

2018. jún. 24. 12:22
 13/35 anonim ***** válasza:
36%

Valóban, Hitler nem volt rossz vezető, felismerte a használható embereket, Guderiant, Roomelt, Speert, Göringet, Himmlert, Porschét, Messerschmidtet, meg a gazdaságban is a nyerő embereket, így azokra támaszkodva sorra aratta a babérokat, mert a korában hatalmas tekintélyre tett szert.

A náci propaganda is segített a gazdaság motorjának a beindításához, a közbizalom létrejöttéhez. Az emberek lelkesen vitték kicsiny tőkéjüket a bankokba, az olimpia is siker volt és maga a gazdaság is nyereségessé vált egy idő múlva, de a repülők, tengeralattjárók, az egyre növekvő számú hadsereg fenntartása sokba került.

Mindig egy lépéssel volt a csőd előtt, kapóra jött az Anschluss, azzal nagyon megerősödött az ország, a létszám és a potenciál is számított, de különösen a gazdaság, a pénzügyi háttér.

Aztán később a cseh, majd a lengyel erőforrások lehetővé tettek akkora hadsereg felállítását, ami a dán, norvég, holland, francia erőforrások birtokába juttatta a nácikat.

Végül a hosszas háború egyre jobban felemésztette mind az emberanyagot, a Wehrmacht-ban egész korosztályok hullottak a sírokba, mind a gazdaságot, amely a háború vége felé ugyanúgy erősen romlott, de valamennyire hadigazdálkodással ellensúlyozták.

Az USA tőkéje és erőforrásai, valamint a Szovjet gazdaság növekvő ereje és kimeríthetetlen emberanyaga törte meg az egy lépés előnyt és fordította vissza a helyzetet.

Hitler döntései elég jók voltak, csakhogy a hadi helyzet romlásával csak rossz és rossz között lehetett választani, így egyre rosszabb döntéseket hozott.

Mellesleg egy vezető nem érthet mindenhez, Hitlernek mind a jó, mond a rossz döntéseiben a szakembereire támaszkodott, mind a pénzügyekben, mind a katonai stratégiában.

Jellemző erre Manstein, akinek 'sarlóvágás' fedőnevű haditerve csapdába csalta a francia haderő jelentős részét, akik Belgiumba rekedtek, így könnyen összezúzták őket, majd a hatalmas résen, amit már nem tudtak a franciák betömni, villámgyorsan Párizs alá vonultak és el is foglalták. Manstein nélkül ugyanaz a helyzet lehetett volna, mint az első vh. során, a terv az övé volt, de a győzelmi babért Hitler aratta le, ahogy a későbbiek során is, amikor más kiváló katonai stratégák tehetségéből profitált.

Nagy kár, hogy attól való félelmükben, hogy Hitlert túl nagyra értékelik és így esetleges követendő példának állítják be, meghamisítja az utókor a históriát, mert ezzel elveszi a lehetőséget, hogy tanuljunk belőle, mégpedig azt, hogy a tehetséges emberek nagy veszélyt is jelentenek, ha rossz irányba használják adottságukat és így az aktuális politikában a legtöbb ember ugyanúgy tévedhet, mint akkor tévedtek, mert könnyebben becsaphatók.

2018. jún. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:

"Magyarázd már el, hogyan? Honnan jön apénz?"


Megpróbálom:


1) Ha az állam hádorúra készül, hatalmasakat rendel a hadiipartól. Az állam hitewlképessége általában korlátlan,. kivált, ha a bank bízik a győzelemben, mert győzelem esetén a vsztestől annyit rabol a győztes állam, amennyit nem szégyell. ( És az államok általában nem szégyenlősek.)


2) Ha a hadiiparnak van rendelépse, felfuttatja a termewlést, amivel felszív a munkanélküliségből. Továbbá beszállítóktól rendel, akik szintén munkavállalókat tudnak erre felvenni, tovább csökkentve a munkanélküliséget.


3) Nő a foglalkoztatottság -> nő jövedelemmel rendelkezok száma -> nő a fizetőképes vásárlóerő -> élénkül az egész gazdaság. Ettől nőnek az adóbevételek is, így az állam akár már a háború előtt is tud törlesztgeni -> méginkább nő a hitelképessége, még többet rendelhet.


Így a háború üzlet

a) a hadiiparnak

b) a többi termelőnek

c) ebből következően az egyszerű embereknek is.


Persze, csak, ha elfelejtjük, hogy egy háőborúban vszíteni is lehet.


( hitler erre nem gondolt, ezért csapnivalóan rossz vezető volt, mert a jó v ezető számol a lehető legtöbb lehetőséggel. )


"Miért lett a második világháború lényegi eleme a holokauszt, amikor az eredeti célok teljesen mások voltak?"


Az eredeti célok maradtak, csak a tömegek számára kellett ellenségkép, hogy támogassák, mint azt már többen írták.

Ennek a tetejébe hitler már korábban megzakkant a zsidókra vonatkozóan, már az 1925-ben írt "mein kamf" ban is hangsúlyozza a zsidókkal szembeni gyűlöletét. ( A "mein kamf" lényegében önéletrajz, melyben leírja a jövőre vonatkozó elképzeléseit. )

2018. jún. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Bocsi, még pontosítanom kellett volna azzasl, hogy - amint azt két vh megmutatta - a háború csak a hadiiparban és a fegyverkereskedelemben utazó tőkéseinek üzlet, rajtuk kívül a hábrúnak mindkét oldalon CSAK VESZTESEI vannak.


Csak hát - mint mondtam - erre as háború előtt nem szoktak gondolni.


( Az 1. vh-t - mint már írták - a németek azért akarták, mert korábban kimaradtak a gyarmatosításból, meg akarták szerzni az akkori gyarmattartók gyarmatait. Mivel ez nem sikerült, a 2. vh-val hitler célja a világuralom volt. Ami tpersze nyugodtan lehet őrültségnek tekinteni, de akkor a nép megette. )

2018. jún. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Igen, a masodik vh celja es motivacioi eleg sokretuek, nehez lenne osszegezni. Mindenkimek megvolt a maga motivacioja, nem is lehet egy dolognak tulajdonitani. Kell meg 200 ev ahhoz, hogy letisztuljon.
2018. jún. 27. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
61%
Hitler mondta, hogy egy nép könnyebben bedől egy nagy hazugságnak, mint egy kicsinek. Úgyhogy hazudott egy hatalmasat, a nép megette, úgyis ki volt éhezve a válság miatt.
2018. jún. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Mert az első vh úgy alakult, ahogy. A végén egy klikk elintézte, hogy az USA belépjen, cserébe megkaptáka Balfour-nyiltkozatot, azaz igéretet Izrael létrehozására. Plusz a kommunista diktatúrákból és az ország lezüllesztéséből is szépen kivette a részét egy klikk. Nálunk a népbiztosok 90%-a nevezett kisebbséghez tartozott. Németországban bagóért felvásároltak mindent a háború után, miközben milliók haltak éhen. A weimari köztársaságban is prosperáltak, mely erősen németellenes volt. A 2. vh után ugyanúgy előjöttek, rengetegen ávósok lettek, több százezer magyart elhurcoltak, majd megöltek, Németországban hatalmas vérengzést terveztek, fel akarták osztani az országot a szomszédos országok között, és elmaradottá akarták tenni (az amerikai külügyér, Morgenhau terve).
2018. júl. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim válasza:

Van más is.

Eleve ezek nagyon összetett folyamatok.


Azt pl. még nem említették meg, hogy Hitlernek voltak pl. nagyszerű képességei, amikkel még a tábornokait is lenyűgözte. Pl. hihetetlen térlátása volt, képzeletben képes volt felülről látni az elindult hadosztályait. Akkor még nem volt műhold.

De nem rendelkezett azzal a hidegvérrel, ami egy háborúban szükséges akkor amikor valami balul sül el.

Ilyenkor nem leült átgondolni, esetleg meditálni, hanem bedrogozta magát és belőve mesterséges lelkesedést előidézve mániákusan csatába küldte a hadseregeit.

Ez a minden hogy mi lesz csak legyen valami esete.


Lehet vitatkozni azon, hogy nyerhetett volna e vagy se, de egy biztos, így ahogy ő csinálta, nem lehet háborút nyerni.

Ezen csak újabb tőkeinjekciók segítettek volna, de azt már az oroszok kapták, elsősorban fegyver és élelem valamint Normadia után szemből (Hitlernek hátába) katonák formájában is.

2018. júl. 13. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim válasza:

Bocsánat, a kérdésre is válaszolva ép ez történt a zsidókkal is, Hitler és sok német abban a hitben élt, hogy a zsidók puszta léte az oka minden gondnak, s ha a zsidók léte megszűnik a gondok is megszűnnek.

De ekkor már nagyon be voltak lőve.

2018. júl. 13. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!