Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » BUDAPESTI "panellakók" mit...

BUDAPESTI "panellakók" mit tapasztaltatok? (Lent minden)

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy akik egy lépcsőházban laknak milyen viszonyt ápolnak egymással? Akad akik köszönni sem hajlandóak vagy csak arra, vagy köszönő és beszélgetőviszonyban is vagytok szóval ilyen kapcsolatápolás téma érdekelne no meg persze aki újonnan költözik panelba akár vidékről akár a fővárosból kertes házból tömbbe :)
2010. jún. 17. 16:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Van, aki köszönni sem hajlandó, van aki köszön, még haverkodik is, és van aki először haverkodik, aztán a torkodnak ugrik.
2010. jún. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
öö én ugyan nem panelban lakom szóval ha kifejezetten panellakókra vagy kiváncsi sorry. de én úgy vagyok vele hogy akivel egy házban lakunk annak köszönünk ha találkozunk. beszélgetni nem igazán szoktunk, maximum az idősebbek szoktak néha kezdeményezni akkor persze megállok 1-2 szóra, de amúgy semmi különös.
2010. jún. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak Budapesten vannak ám panel lakások. Más városokban sem tanyán élnek.
2010. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
Na jó, de azért van különbség, mert a pestiek bunkóbbak. Itt nálunk mindenki köszön minenkinek a panelban, meg beszélgetni is szoktunk egymással.
2010. jún. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
laktam én már mindenhol, most éppen budapesti panelben. alapvetően nem barátságosak az emberek, de ez is nagyon egyénfüggő, ezt inkább vidékhez viszonyítva mondom. csak köszönünk, a szomszéddal váltunk néha pár szót. én úgy vagyok vele, hogy a lépcsőházban mindnekinek köszönök, abba nem halok bele, ennyit az illem is megkövetel. az alattunk lakó rendszeresen támad mindenféle miatt, hogy neki mi potyog az erkélyére és társai(hozzáteszem mind mondvacsinált), de vele is illemtudó vagyok. olyankor megnyugszik, hogy én sűrűn elnézést kérek a kellemetlenségért és azonnal teszek valamit(nyilán sosem csinálok semmit), utána ő is nyájasan köszön. a szomszédokkal sosem ápoltam közeli kapcsolatot, mert nem jó. engem ne kapjon el senki állandóan beszélgetésre, stb. a többi emberről kevés az infóm, bár múltkor volt egy nagy veszekedés 3 egymás alatt lakó között, mert állítólag valaki veri a falat. ment az egymásra mutogatás, ordítás. úgy veszekedtek, hogy: ne haragudj tiszteletttel mondom neked, hogy te egy oltári paraszt bunkó vagy....tehát ilyen illemtudóan. szóval csak erről szól a vita is. azóta semmi bajuk, de akkor lehetett veszekedni és kész. ha megvan az, hogy te illemtudóan beszélsz(még ha szidod is), akkor az a pestieknek legyezi az egóját, hogy na ő most megmondta. de ennyi.
2010. jún. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy máshol is vannak panelok, nem kell durcázni, de én a budapestiekre voltam kíváncsi, van ebben valami kivetnivaló?
2010. jún. 17. 16:42
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

én a békásmegyeri lakótelepen nőttem fel, ott nagyon jó közösség volt, szinte mindenki ismert mindenkit a környéken, a házban főleg, ment a szomszédolás is, mindenki tudott a másikról mindent. Ha elmentünk nyaralni, a szomszédnak kulcsot adtunk, hogy locsolja a virágokat. Ha épp elfogyott otthon valami és nem akartunk boltba menni, elég volt csak a szomszédba átcsöngetni, hogy adjon már egy liter tejet, másnap hozzuk.

Aztán házasság és elköltöztem egy másik lakótelepre, úgy indítottunk, hogy becsöngettünk a szomszédoknak bemutatkozni, azt hittük, hogy így illik, de teljesen hülyének néztek. A mai napig van olyan szomszéd, aki nem köszön soha (5 éve), nekem ez olyan furcsa. Sok kisgyerekes van, bosszantó, hogy nem tudják megtanítani a gyereket, hogy ha bemegyünk egy lépcsőházba és áll valaki a lift előtt, akkor köszönni illik. Néha még azt is furcsállják, amikor megkérdezem, hogy hanyadik emeletre mennek, mert azt a gombot nyomom meg előbb. Nekem nagyon idegen ez a világ, nem azt mondom, hogy haverkodni kell mindenkivel meg jópofizni, de csak egy társasház közösségről van szó.

2010. jún. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Én nem panellakó vagyok, egy budapesti új építésű társasházról van szó. Nálunk ia mindenki köszön mindenkinek és megy a kulcsátadás, ha kell, meg vigyáznak a gyerekre is, meg ha vki megy boltba, megkérdezi, mit hozzon, vagy ha kell neki egy liter tej vagy vmi, akkor becsönget.

Ellenben az unokatesóm társasházában még hírből sem ismerik a köszönés fogalmát sem. Tehát teljesen változó.

2010. jún. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
A mi házunkban is jó a közösség, mindenki ismer mindenkit, az emeleten át szoktuk adni egymásnak a kulcsot, ha valaki elmegy nyaralni. Aztán egyszercsak jött egy bunkó új lakó, aki ki akarta vágni a ház előtt lévő fát, mert az zavarja, ugyan ki nem vágta, de erősen megcsonkította a fát is, és vele együtt az egész kertet (3-4 kisebb cserjét is kivágott). Azóta utálja őt mindenki, mint varjú a rohadt tököt, és az öregebb lakók szerintem lesznek olyanok, hogy ezt a cserépedényt elüldözzék.
2010. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
2 éve lakom panelban. Amikor ki-be megyek és van ott valaki köszönök, de pl az utcán nem ismerem meg őket vagy ilyesmi. Nem szoktam velük amúgy beszélni. Egyszer kért kölcsön a szemben lakó srác egy csavarhúzót, de ennyi.
2010. jún. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!