Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok erről az egészrő...

Mit gondoltok erről az egészről tapasztaltatok ti is ehhez hasonlót?

Figyelt kérdés
Úgy érzem rátaláltam a lelki vezetőmre ,de félek is tőle mert annyira nagy hatással van rám és annyira kizökkentett a régi életemből hogy megijedtem.Kellene távolságot tartanom de nem tudom hogy hogyan tegyem mert egyszerűen elkezdek egy más világ felé zuhanni.Lassitanám a folyamatot hogy ne vezessen olyan gyorsan a fejlődésben de szeretném is ha még sokáig tanulhatnák tőle.Félek hogy elveszitem és egyedül maradok ebben a furcsa világban amit megmutatott nekem.Most életgyóntam nála és azóta megválltozott az életem.Katolikus vallásról van szó.
2011. ápr. 12. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha zuhanásként éled me, nem felemelkedésként, szárnyalásként, akkor valamit elrontottál :(
2011. ápr. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az újszövetségben sokaknak voltak tanítványai és "mesterei", ez egy jó dolog, nem kell tőle félni. Arra viszont figyelj, hogy Jézus maga mondja "Egyetlen mester van, az Atya".
2011. ápr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A keresztény vallástól nem idegen dolog amit tapasztaltál.


Az ortodox kereszténységben például az a szokás, hogy mindenki választ magának egy szellemi vezetőt, rendszerint egy idősebb, bölcsebb rokont vagy jó ismerőst, aki féligmeddig formális keretek között tanácsokkal látja el további élete során és ennek az embernek szokás például gyónni is, nem a papnak, mint a katolikusoknál.

2011. ápr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy folyton levesz a lábamról és az is hogy hozzá kötöm a válltozás élményét ezért lassan valamiféle ragaszkodás kezdett kialakulni.
2011. ápr. 12. 23:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Majd csalódsz benne egyet előbb-utóbb.

Ellenkező nemű? Az para. Ne emberekre építsd a hitedet!

2011. ápr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ő a lelkivezetőd, mondd meg neki, hogy gyors a tempó. És mindent, amit a kérdésed alá leírtál. Azért lelkivezető, hogy tudjon segíteni a lelki életedben, az Isten felé jutásodban. Lelkivezető előtt nem jó titkolózni vagy szégyenkezni ilyesmikről, mert ha nem vagy őszinte, máris nem tud igazán Neked segíteni, hanem csak valakinek, akiről azt képzeli, Te vagy... Légy őszinte, ami nyomaszt, tárd föl. Ha már életgyóntál is nála, akkor az "ez de ciki" érzéstől remélhetőleg megszabadultál nagyrészt.


Arra azért vigyázz, hogy ne zúgj bele, ha erről van szó konkrétan, akkor jobb lenne keresned egy másikat, komolyan. Ha még csak csírájában van ilyesmi, akkor pedig vigyázz, gyomláld ki.


Hajrá, Isten áldjon!

2011. ápr. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is pont ebben a cipőben járok. Nagyon szép dolog az, ha az ember megtalálja a lelki vezetőjét. Fontos, hogy légy vele őszinte. Aztán később rájössz, hogy ő egy eszköz volt, a Jóisten és közötted létrejött kapcsolatban. Ha gyors az ütem mondd meg, hogy lassitson. Őszintén mondd el neki. Ha viszont maga az ember iránt vonzódsz és nem a hit iránt aminek az útját mutatja, akkor jobb lenne ezt is kiküszöbölni valahogy. Vagy úgy, hogy ezt is letisztázod, vagy pedig úgy, hogy keresel egy új lelkiatyát (ha lehetőséged van rá)
2011. ápr. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Minden rendben van nem vonzódom hozzá szexuálisan inkább ugy tekintek rá mintha a nagyapámmal beszélgetnék.Köszönöm a válaszookat.
2011. ápr. 14. 16:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen én is vagyok vele, hogy úgy vonzódok hozzá mint egy rokonhoz. És ezt sem érzem túl jónak az én helyzetemben. De ha téged ez nem zavar, akkor semmi gond.
2011. ápr. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!