Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy pár ember...

Miért van az, hogy pár ember alapján elítélik az összes többi embert? (vallás, bőrszín, szexualitás alapján)

Figyelt kérdés
Csak Magyarországon látom azt,hogy az emberek lenézik a másikat, csak mert ő "keresztény,iszlám,török,cigány,barna,fekete,néger,biszex,leszbi" Miért kell ítélkezni mindenki felett, pár ember alapján?
2018. júl. 11. 01:40
 1/9 anonim válasza:
73%
Jó kérdés, én sem értem.
2018. júl. 11. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Ez a hungarikum nem a gulyás leves sajnos.
2018. júl. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az általánosítás, az előítélet egy alapvető skill, régen hasznos volt és ma is az. Pl. ha egyszer megver egy kiabáló ember, akkor minden kiabáló embertől félni fogsz, és ez jó.


Sajnos úgy alakult, hogy mára pár nem releváns tulajdonság is egyenértékű a kiabálással, és erre tudatosan rájátszanak pl. politikusok.

2018. júl. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert sokak szerint nem jó gondolkodni, meg Mo. egy ideje nagyon (-) irányba megy a közgondolkodás terén ("....annyit is ér...").
2018. júl. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat. Pl. én 43 éves vagyok, nekem hiába mondják, hogy a cigányokkal könnyű együttélni. Vannak ugyan üdítő kivételek, de nem, nem akarok túl közel lenni hozzájuk. Egyszerűen van már annyi élettapasztalatom, ami ezt mondatja velem. Nem érzem feladatomnak, hogy én változtassak ezen, inkább elkerülöm őket.


A bevándorlókkal kb. hasonló a helyzet.


A szexualitás kicsit más, ha nem előttem nyalja egymást két homár, meg nem mutogatja a farkát a parkolóban (kamionos vagyok, ilyesmi előfordul) akkor nem érdekel mit csinál otthon.

2018. júl. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért egyes csoportok ítéletének - akármilyen negatív dolog is ez - van alapja. Én pl. összesen 2 olyan cigányt ismertem, aki normális volt, tanult, stb., az összes többi, akivel kapcsolatban kerültem, mind tipikus cigó volt.
2018. júl. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos csatlakozom az előzőhöz cigo ügyben, sok negatívat tapasztaltam viszont volt pozitív is,a meleg és a b..i kozt meg óriási különbség van. Én egyedul a buta fanatikus vallásos emberektől menekülök..
2018. júl. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Jaj, hát persze, csak Magyarországon :D

Nézz már meg egy Brexitet vagy egy osztrákot.

2018. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lux morulus ***** válasza:

Csatlakozom az előzőhöz. Aki elyet mond, hogy Magyarország előítéletes az egy világtalan troll. Gyanítom, hogy ez is valami hangulatkeltő kérdésnek készült.


Vagy még lehet, hogy valamelyik vallás elvette, a józan ítélő képességét.


Elég kifacsart dolog az,- persze azért nem ilyen egyszerű és valóban létezik csak testi jegíyek alapján született előítélet, ami valóban nem értelmes dolog - hogy azt támadják aki kiközösít valakiket. Azt azonban már nem vizygálják, hogy az valóban rászolgált e? Az előítélet nem alaptalan dolog, és erre rájátszik mind két oldal.

2018. júl. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!