Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha te dönthetnéd el, mi...

Ha te dönthetnéd el, mi legyen Magyarország himnusza a jelenlegi helyett, milyen dalt, szerzeményt, zenedarabot választanál? És miért?

Figyelt kérdés
2018. aug. 7. 15:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Még a válaszok olvasása előtt nekem is a Szózat jutott eszembe.

A Himnusz sem volt mindig ilyen komor, csak belassult, elnyújtódott az évek alatt.

2018. aug. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Alex Fly ***** válasza:
0%

Előrebocsátom, szerintem a jelenlegi himnusz teljesen jó, a választ csak amolyan gondolatkísérletként írom.

És mielőtt bárki félreértené, nem vagyok a híve semmiféle szélsőséges ideológiának -annak ellenére, hogy az általam választott dal:

Egészséges Fejbőr: Turulmadár (az eredeti, első kiadás)

2018. aug. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nyeső Mari: Úgyis minden hiába
2018. aug. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#12 Azt én is szeretem, bár dallamra szerintem semmi himnuszos nincs benne.

Ha már itt tartunk egyébként ezt is sokat hallgattam [link] én is csak a zene és a szöveg miatt.

2018. aug. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
2018. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Alex Fly ***** válasza:

@15: akkor már talán jobban illik erre az országra:

[link]

2018. aug. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Alex Fly ***** válasza:

Vagy ha valaki megsértődik rajta:

[link]

2018. aug. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

köszi. Még jöhetnek válaszok, de kérlek, tényleg normális dolgokat írjatok.


Én is valami pozitívabbra gondolok, nem ilyen "felvágom az ereimet" típusúra, mint a mostani. Szeretem a Himnuszunkat, de olyan nagyon búbánatos, hogy egészen elképesztő.


A kérdés itthon vetődött fel pár napja, és a férjemmel szinte egyszerre mondtuk a "Szép vagy, gyönyörű vagy, Magyarország" című, közel 100 éves dalra, hogy: Na, ez egy lelkesítő, hazát szerető dal, ez simán megállná a helyét himnuszként is. Oké, most a Kárpátia "karolta fel", ami ugye sokakban ellenérzést vált ki...

2018. aug. 8. 08:42
 19/19 anonim válasza:
Szózat de ha lehetne én inkább a himnusz eredeti tempóját állítanám vissza. Sokkal szebb volt, kevésbé elégikus..
2018. okt. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!