Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha Észak-Amerikába akarnátok...

Ha Észak-Amerikába akarnátok kivándorolni az USA-t vagy Kanadát választanátok?

Figyelt kérdés

Bármilyen véleményt szívesen meghallgatok.

Olyanoké is érdeklne, akik már kint vannak. :)



2018. szept. 22. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Kanada.

Az USA-ba ha fizetnének se költöznék, ami ott megy az egészségügyben, az oktatásban, a fegyverviselés kapcsán, a hátam közepére se hiányzik...

2018. szept. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Én is Kanadát választanám. Egyrészt mert gyönyörű ország, és az emberek mentalitása is sokkal vonzóbb. Másrészt pedig én sem élnék az Egyesült Államokban. Lényegében azért, amit az első is írt.
2018. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Kanadába. Számomra sokkal szimpatikusabb, mint az USA.

Gyönyörú termeszet, kisvarosok es faluk. Juharfák, igazi juharszirup.

Mas az emberek mentalitasa, mint az USAban. Fejlettek, de nem hiszik, hogy ők a világ közepe. Megvan az USA hatás, de mellette a sajat hagyományok. Sokkal természetközelibb.

Angol és francia részei is vannak. Bar en angol nyelvű területre költöznek Kanadában, mert a franciával hadilabon allok.

2018. szept. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szimpatikusabb Kanada társadalmi-politikai megközelítésben, viszont az USA-ban számomra kellemesebb éghajlatú térségek is leledzenek, az sem egy utolsó szempont, ezért valószínűleg hajlanék abba az irányba... (De igazából nem tervezek egyikbe se menni.)
2018. szept. 23. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Mi Kanadát választottuk. Jól működő társadalom, egészségügy, oktatás, kedves, segítőkész emberek, elfogadás, nyugodt élet. A barátnőmék az USA-ból költöztek ide, ők is elégedettebbek itt. Persze az USA-ban sem lehet általánosítani, hatalmas ország, hatalmas különbségekkel. De én nem költöznék oda.


Az amerikai barátnőm 2 dolgot emelt ki: egészségügy, illetve hogy az USA-ban a munkáról, karrierről szól az élet, míg Kanadában dolgozol, és mellette élvezed az életet.

2018. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%

En most USAban elek de azt mondanam hogy Kanadat valasztanam. Nekem nem volt valasztasi lehetosegem mert felesegem amerikai, nyilvan oda koltozok ahol o lakik vagy maradok Magyarorszagon es o koltozik hozzam.

Itt nagyon draga az egeszsegugy es csak a biztositas 2-3 szaz dollarral roviditi meg az embereket minden honapban. Ha korhazba kell menni akkor az tobb ezer dollarba is kerulhet. Kanadaban ugyan tobb az ado tehat nem biztos hogy ok jobban jarnak. Nekem a szakmam miatt nem lenne jo a hosszu tel de ha lenne ott egy mormalis munkam egesz evben akkor szivesen laknek ott.

2018. szept. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kanada
2021. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!