Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csinálnak az osztrákok...

Mit csinálnak az osztrákok vasárnaponként?

Figyelt kérdés

Bécsi kintlétünk utolsó napja vasárnapra (tegnapra) esett, s meglepett, mennyire kihalt a város sok része, még olyanok is, amelyek abszolút belvárosi jellegűek (Josefstadt, Neubau például).

Az üzletek túlnyomó többsége nincs nyitva, meglepően sok éttermet is zárva találtunk, s az utcákon valóban elég kevés ember tartózkodik.

Ezzel szemben meglepve vettük észre, hogy a budapestihez hasonló járatsűrűségű metrókon elég nagy a tömeg. Honnan hova tart akkor ennyi ember? Egész nap a föld alatt lézengenek?:D Őszintén meglepett minket.


2018. szept. 24. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
A bécsiek általában vasárnap vasárnapot tartanak. A szabadidő agyonütésének módja pedig rendkívül sokféle.
2018. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vasárnap családi nap van, kirándulnak, otthon együtt vannak a családdal - és nem ugyanazt teszik, amit minden másik napon.
2018. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1:

Nem tudom, a magadfajták mikor unják meg végre ezt. Nem is értem egyébként, magyarként hogy van sokaknak pofájuk Ausztriát gyalázni, amikor bevándorlóstul is egy milliószor élhetőbb hely, mint Magyarország.

2018. szept. 24. 11:50
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Mecsetbe péntekenként járunk. 😊

Egyébként viccen kívül, van egy szép mecset a szigeten.

2018. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Családdal, barátokkal találkoznak, pihennek, kirándulnak, sétálnak, sportolnak, stb.
2018. szept. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább az aktív pihenést választják.

Pl. a Práter tele van emberekkel. Az ott futó sugárút felépítése kb. ez:

lovas út, gyalogos járda, kerékpárút, úttest, kerékpárút, gyalogos járda, lovas út.

Ilyenkor nincs itt járműközlekedés, csak egy busz jár rajta végig időnként (vagy talán az sem?).

Tele van emberekkel. Pl. sok kismamát láthatsz görkorcsolyázni, pl. úgy is, hogy egy baba a hátán, egy a pocakjában, egy babakocsiban.

Az út két oldalán teniszpályák, pihenőhelyek, játszóterek.

A Grinzing is népszerű kirándulóhely, s a Bécsi erdő.

A szigeten is sok szórakozási lehetőség.

Ma nem tudom mi a helyzet, de amikor még nem volt migráncsozási őrület (ott van?)

gyakorta láttam kilométer hosszan muzulmán családokat piknikezni a Duna partja mentén.

Ugyanúgy sütögetnek, beszélgetnek, mint az osztrákok. A gyerekek is pont ugyanúgy játszadoznak. Az eltérés csak annyi, hogy nem isznak alkoholt, s a nők fején kendő van.


Sokszor jártam Ausztriában kerékpártúrákon, s mindenfelé azt tapasztalom, hogy vasárnap még kertészkedés sincs. Be akartam kanyarodni egy áruház parkolójába, bevárni a kísérőkocsit. Sorompóval volt elzárva. Sok helyi bringással is összefutottam, a Fertő-tavon is nagy élet van. Szinte minden hétvégén van valamilyen ünnep, mulatság. És tényleg mulatnak.


Döbbenetes volt pl. pünkösdkor a határ két oldalán tekerni. A burgenlandi kisvárosokban nevetgélés, éneklés kíséri a snapszot, sört, virslit. Ugyanakkor a magyar oldalon lógó orrú emberek unottan sétálgatnak a skanzenben.

2018. szept. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ausztria szerte vasárnap a boltok zarva tartanak, néhány étterem is.

Vasárnap családi napot tartanak. Sokan mennek kirándulni, remek bicikliutak vannak, múzeumokba, meglátogatják rokonaikat. Belvárosból külsőbb területekre, vidékre utaznak. Ha Bécs, akkor van ezer latnivaló, allatkert, es mehetnek a környező területekre is

2018. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!