Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A romák/cigányok/gipsyk nekem...

A romák/cigányok/gipsyk nekem tűnik úgy hogy arabosodnak?

Figyelt kérdés

Lehet hogy fura kérdés vagy rasszistanak tűnik, dee én ezt látom hogy külsőre nincs különbség sok arab és roma között.

(Nem vagyok fideszes és nem félek a migránsoktól!!!)

Csak kíváncsi vagyok...


2018. okt. 14. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert kétoldali származásuk van. Az egyik Egyiptomi, a másik Indiai.


Szerintem te az Egyiptomi ágat látod, ők valóban nagyon hasonlítanak rájuk.

2018. okt. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt hallottam hogy a középkorban egyiptominak mondták magukat és így lettek gipsy k, de arról nem hallottam hogy van tényleg egyiptomi és van indiai águk.
2018. okt. 14. 21:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs egyiptomi águk a kifejezés szűkebb értelmében: jelenleg úgy tudjuk, a romák kivétel nélkül Indiából (vélhetőleg India északnyugati részéről) származnak. Az viszont tény, hogy míg a nagyobbik hullámuk (ennek a csoportnak a leszármazottai legnagyobbrészt a mieink is) Irán, a Levante és Törökország érintésével a balkáni térség felől érkezett Európába, ezzel párhuzamosan a főként az Ibériai-félszigeten élő calék ősei Észak-Afrikán keresztül közelítette meg a kontinenst, és nyugat felől, az ibériai térségen keresztül áramlottak be annak nyugati részére.
2018. okt. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hát figyelj, nem arabosodik itt senki. Ha egymás mellé raksz egy pakisztánit meg egy arabot, akkor valamennyire hasonlítani fognak külső jegyekben. Ennyi.
2018. okt. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az èn baràtom is cigàny, ès nagyon arabos. Mindemellett ő is, meg a testvèrei is kereskedèssel foglalkoznak.( lehùzàssal inkàbb) . Az albèrletükben Egyiptomi kèpek vannak a falon. Kìvàncsi lennèk èn is hogy hogy van ez,de szerintem ezt csak vezzetèknèv alapjàn lehetne meghatàrozni, mert szerintem nekik fogalmyk sincs erről. Vagy genetikai vizsgàlatok..
2018. okt. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És a magyarok nem hajdani németeskednek? 😁
2018. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!