Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik az a három zeneszám,...

Melyik az a három zeneszám, ami számodra örökérvényű üzenetet hordoz, és igazán jellemez téged?

Figyelt kérdés

Extázist okozott neked, vagy elsírtad magad rajta, vagy úgy érzed, hogy az a zene a legnagyobb művészi alkotás, amit valaha hallottál, esetleg boldoggá tesz, nagy hatást gyakorol rajtad.


Nekem az Eagels-től a Hotel California, Tom Odell-Another love, ill. a Requiem egy álomért zenéje.


Mielőtt bárki belekötne, azér van a kultúra és közösség kategóriában a kérdés, mert a zene számomra egyenlő a kultúrával.



2018. okt. 17. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Akela-Farkastörvény

Hobo- "Azért hajtok hogy mindened meglegyen"

Bródy-Filléres emlékeim

2018. okt. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, hát az 1000+ számból, amit szeretek, nehéz kiválasztani, de legyen.


Jon & Vangelis - Outside of this. Ez volt az első dal, amin elsírtam magam tizenakárhány évesen.

Genesis - The Brazilian. Ezt kb. 8 évesen hallottam először apukám szalagos, tekercses magnóján. Se dalszöveg, semmi, ami alapján be tudtam volna azonosítani később. Több, mint 20 évig kerestem, mire végre megtaláltam újból. :)

Muse - Micro Cuts. Majdnem az összes Muse számot szeretem, de ez "A MUSE DAL", amit sose szkippelek, ha ez jön a lejátszási listában. Tízezredik meghallgatásra is átjön.

2018. okt. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Mansour ***** válasza:
100%

Nálam a Yes zenéi foglalják el az első 3 helyet. De írok azért mást is, ami kifejezetten nagy hatással volt rám:

Yes - Awaken

Dead Can Dance - Avatar

Cesaria Evora - Partida

És még sok más a King Crimsontól a Black Sabbathig, a Ghymestől a különféle népzenékig.

Számomra a zene, ha nem is egyenlő a kultúrával, de a kultúra legmagasabb rendű megnyilvánulása.

2018. okt. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
74%
Pink Floyd- Comfortably numb, Brain damage, egész Dark side of the moon album
2018. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
63%

Én általában metál zenét hallgatok.


Lordi - Hard Rock Hallelujah

[link]


Leander Rising - Nyolcadik Főbűn

[link]


Kamelot - In Twilight Hours

2018. okt. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mansour ***** válasza:
100%

Mivel nem nyüzsögnek nagyon a válaszok, írok még hármom ütős zenét:

Genesis - Firth of Fifth

King Crimson - In the Wake of Poseidon

The Doors - Riders on the Storm

2018. okt. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Counterfeit-Letter to the lost

Mixed up everything-Little Talent

Bush-Glycerine


[link]

[link]

[link]



De még tudnék írni...

2018. okt. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 veterán vas ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz háromra redukálni a kedvencek sorát.

A sokszínűsége és az utánozhatatlan hangzása miatt, az egyik mindenképpen a Queen-től a Bohemian Rhapsody.

Aztán a ritmusa és a lendülete miatt Phil Collinstól a You Can't Hurry Love, és végül a Presser zongorajátéka kapcsán, az LGT-től a Gyere, gyere ki a hegyoldalba.


Mire ezeket leírtam, már hiányzik is az utánozhatatlan hangulata miatt a UB 40-től a Kingston Town, vagy a Bikini egyedi hangulatú: Közeli helyeken című száma.


És akkor ott van még a komolyzene, Simándy József előadásában a Hazám, hazám, vagy Erkel Ferenc Palotása a Hunyadi Lászlóból.

.......sose érnék a végére, annyi kedvenc van.

2018. okt. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1.) 2011-ben gyerekkoromban sokat játszottam a kutyával (szegény Kormi kutya sajnos már meghalt). Egy szép nap eseményét örökre a fejemben hordozom. Vagy a szívemben...: Kings Of Leon - Cold Desert

2.) régi 2016-os események, 7. Osztály, minecraft, a költészeti karrier csúcsán ( poet.hu/szerzo/Gyozokormi ) + stb. stb. Ide több is tartozik, ezek combo-ja: Alan Walker - Force, Killercats - Tell Me, Tobu - Hope, Tobu - lnfectious, Tobu - Life, OMFG - Hello, Warptech - In The Stories.

3.) Extrém halálvágyak: 2019. január 11-én, 2019. június 27-én: [link]

2020. ápr. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!