Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi történt a chatekkel?

Mi történt a chatekkel?

Figyelt kérdés

Anno - úgy 8-10 éve - kb. 10 ember találkoztam a legnagyobb magyar csetről.

Akkoriban még több ezren voltak fent még délelőtt is, voltak persze hülyék is, de egy csomó értelmes ember.


Most felregisztráltam újra: max, 300-an vannak fent. Nincs értelmes ember fent, csak kötözködnek és borzalmas helyesírással osztják az észt.


Azt nem értem, ez pontosan mitől is van. Mindenki átment instára és hasonló oldalakra?



2018. okt. 25. 14:55
1 2
 1/11 anonim válasza:

chat.hu régebben is pont ugyanilyen volt, a gyaloglo kihalt, már csak a "nézdmilyenjoprefixemvannemiroksemmitdeigyelfoglal3sort" emberek maradtak.


Próbáld ki a discord csetet, reddit hungaryn ha regelsz ott van jobb oldalon hogy join discord chat, rákattolsz oda regelsz és berak a szerverre.

2018. okt. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Már nem hat az újdonság erejével hogy egy rakás ember földrajzi helyzetétől függetlenül tud beszélni.
2018. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Engem az is meglep, hogy még egyáltalán létezik, azt hittem, az iwiw-el együtt megszűnt.


Bár én annyira nem rajongtam érte, mert tele volt aberráltakkal, sokan szerintem emiatt is hagyták el az oldalt.

2018. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 dq ***** válasza:

A Discord az visszakövethető, tehát fórum és nem chat :D


De kösz az ajánlást, megnézem

Itt a link ha valakit érdekel: [link]


(A Discord regisztrálós, de csak egy email cím kell hozzá, szóval elég anonim)

2018. nov. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vree ***** válasza:

^A chat is visszakövethető...Az is tárolja a logokat, az tulajdonos függő hogy ezeket meg is osztja vagy hosszú távon törli-e.


Én is a Redditet és a Discordot ismerem, ami most menő, ha valaki tud még platformot írja meg :D

Van még a Quora (angol GYIK), képmegosztók mint a Pinterest vagy Instagram, a Tumblr kezd kifutni de még sokan madartak rajta...De amúgy úgy látom, hogy szeparálótak a témaspecifikus közösségek, nincs egyetlen ömlesztett hely, hanem mindnek megvan a saját társalkodó felülete.

2018. nov. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 dq ***** válasza:

Hm? A chat és a fórum között ez az egyik fő különbség.

A forma pedig megszabja a tartalmat is. (Ha általánosan nem is, a jelen esetben mindenképpen.)

A Discord lazán hasonlít egy chatre, de egyáltalán nem az.

2018. nov. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A chat és a fórum között nem a visszakövethetőség és a logolás a különbség, hanem a valósidejűség.
2018. nov. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 dq ***** válasza:
Ahol a valósidejűség nem azt jelenti hogy nem kell újratöltened az oldalt (van ilyen fórum is btw), hanem azt, hogy nem látod ami kimaradt.
2018. nov. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%

amióta minden majomnak van 1500 majomismerőse fészbukon, azóta miért érdekelne bárkit is, hogy külön még chatelgessen is?


arra ott van az 1500 vadidegen majom.

2019. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azok az ismerősöm, akikkel anno cseteken ismerkedtem meg, leléptek rég külföldre, onnan meg nem csetelnek.


a mai tizen- huszonévesek már inkább facebookoznak, instáznak, és úgy en bloc lusták idegenekkel ismerkedni.


aztán a csetek tulajdonosai is bőven tettek azért, hogy földbe álljanak ezek az oldalak: 10 év alatt sem sikerült megoldani azt, hogy ne szakadozzon az oldal, értelmes fejlesztés nem nagyon volt, a moderátori túlkapásokból is sokaknak elege lett, a sok idegbeteg emberből is.

2019. aug. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!