Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Külföldi barát/barátnő esetén...

Külföldi barát/barátnő esetén szerintetek mennyire lehet közel kerülni egymáshoz?

Figyelt kérdés

Ha a másik fél nem beszél egyáltalán magyarul. Ti beszélitek a helyi nyelvet + az angolt.


Nekem kicsit nehezebb szépeket mondani neki, mert az ő anyanyelvén (és néha angolul) beszélünk.


Minden tapasztalat érdekelne. Néha sokkal többet és mélyebbet szeretnék mondani neki, de a nyelv néha úgy érzem visszafog, pedig már C1-es szinten vagyok. :/



2018. nov. 5. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyelvtudás is fontos de ha sosem találkoztok,az úgy nehéz eset.
2018. nov. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A ferjem nem beszel magyarul, kulfoldon elunk, az o anyanyelven beszelunk. Az elejen picit furcsa volt nekem is hogy nem talaltam mindig a szavakat, akkor kozepfokon beszeltem a nyelvet. Mara teljesen folyekonyan beszelem, semmi nehezseget nem okoz a kapcsolatunkban, 10 eve egyutt vagyunk, gyerekeink vannak, ugyhogy sajat tapasztalatbol mondom, hogy igen, kozel lehet kerulni :)
2018. nov. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Néha sokkal többet és mélyebbet szeretnék mondani neki, de a nyelv néha úgy érzem visszafog, pedig már C1-es szinten vagyok. :/" - akkor ez az jelenti, hogy papiron lehet, de a valosagban meg nincsen C1-es szinten a nyelvtudasod.

Evek ota kulfoldi parom van, en is ott elek, es pont mivel o az elso igazi komoly kapcsolatom, ezert magyarul nem is tudnek igy "tutujgatni" senkit, mert soha eletemben nem hasznaltam magyarul senkire a szerelem, edesem, szeretlek meg ennel bonyolultabb dolgokat. Ha barkihez kedvesen akarok szolni, akkor is az itteni nyelv jut eszembe rogton, nem a magyar becezgetesek.

Szoval, szerintem idovel nem lesz problema, es aztan ugy megszokod, hogy el is felejted, hogy magyarul mit akarnal mondani neki.

2018. nov. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első: nem értem ezt a sosem találkoztok dolgot.


Hármas: Tényleg van C1-es nyelvtudásom, de nem tudok angolszász meg helyi versekből/könyvekből idézni neki, mert azokat nem olvastam. Magyaroknak magyarokból szoktam.


Meg magyarul sokkal kifinomultabban tudok saját szavakat is gyártani, amiket direkt neki adnék, beszenévnek. Pl.: cukorbogyógombócka, nyuszifülecske, földiepresmogyoró stb.

2018. nov. 6. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:

1-ső vagyok.Ja hogy te is külföldön vagy?

Azt hittek innen Magyarországról akarsz közel kerülni hozzá.

Igen, ez az angolul becézgetés nem az igazi.

Taníts neki magyar szavakat, ha van hozzá kedve.

2018. nov. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a földiepresmogyoró klassz.:D
2018. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!