Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Japánban mennyire elfogadott...

Japánban mennyire elfogadott a melegség?

Figyelt kérdés
Akár nagyvárosokban, akár vidéken.

2018. dec. 9. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Amennyiből én tudom náluk nem létezik a LGBT társaság szóval,nem nagyon. (Ahogy én tudom,lehet tévesen vagyok informélva)
2018. dec. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Hat Japan elegge fura ilyen szempontbol (is). Jogilag sajnos ott sincs egyenloseg, szoval nem hazasodhatnak ossze, bar ott felnott embereket is orokbe lehet fogadni ezert a meleg parok gyakran ezzel cselezik ki a torvenyt. Szoval jogilag egy konzervativ vonalat visznek, viszont a tarsasalom ilyen szempontbol full liberalis.

Japan egyik legkedveltebb musorvezetoje transzi . Siman mennek a TV-ben olyan reklamok amikben meleg parok vannak. Illetve a holgyeknek gyartott bl-ek is eleg gyakoriak. Ott is vannak homofobok vagy olyanok akik furan neznek a melegekre, de ellentuntetesek meg egyeb atrocitasok nem nagyon vannak.

2018. dec. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Japán egy érdekes ország. A hagyományok terén konzervatív. Mégis elég sok mindenben előrehaladott. Iszonyat modern a technika, mindenki iszonyat tisztelettudó, és eléggé elfogadóak is. Szerintem ők valósították meg az egyik legtökéletesebb társadalmat. Hűek a hagyományokhoz, mégis liberálisok, és egyben tisztelettudóak. Ha tudnék japánul, én oda költöznék.
2018. dec. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Kizárnak tartom, hogy Japánban vidéken bármennyire is elfogadott lenne, nagyon konzervatívak. A sok milliós nagyvárosokban pedig valszeg senki se törődik nem hogy a másik irányultságával, de még a másik emberrel úgy általában sem.
2018. dec. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
A távol-keleti kultúrák alapvetően elfogadják a homoszexualitást, sőt, Japánban voltak olyan időszakok, amikor preferálták is. Azonban az európai kultúrkör betörése oda is elvitte a prűdséget és a homofóbiát, így mára részben kiveszett a társadalmukból az az elfogadás, ami a 19. század végéig jellemző volt rá.
2018. dec. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
2018. dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Miért ne lenne elfogadott, ha például a transzexizmus is a történelmük része?
2018. dec. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!