Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Haza áruló ez a személy?...

Haza áruló ez a személy? Többi lent>

Figyelt kérdés
Ismerek 1-2 Vajdasági Magyart, fél Magyar- Szerb nemzetiségűt, akik csak azért vették fel a Magyar állampolgárságot, hogy külföldön munkát vállaljanak, de Szerbül és Magyarul keverve beszélnek, semmit sem tudnak a történelmünkről, és magyarország lakóit szidalmazzák, magyar nyelven, s nem bírják elviselni ha nem értem amit mondanak, mert sok szót szerbvel helyettesítenek, annak ellenére higy állítólag magyar iskolába jártak Szabadkán! Nagyon dühített ezzel a viselkedésével az egyik és hazaárulónak neveztem, s mondtam neki hogy tőled bevinnám az útlevelet, ja és magyar neve van a 25 éves fiúnak! Mit gondoltok erről?

2018. dec. 23. 15:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Vegyes házasságból is születhetnek bunkók.
2018. dec. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Egy seggel egy időben két lovat megülni nem lehet.

Ugyanúgy nem lehet két Hazája egy embernek.

Az pedig, hogy valaki szerb és magyar kettős állampolgár még azt is eredményezi, hogy

- hazájához hű szerb állampolgárként utálni KELL a magyarokat,

- hazájához hű magyar állampolgárnak pedig utálni kell a szerbeket azon egyszerű ok miatt, hogy ők utálják a magyarokat.

.

Az említett egyének nem hazaárulók, hiszen hazájukhoz hűen utálják a magyarokat, szeretni nem kell második állampolgárság alapján, hiszen az csak üzleti érdekből lett felvéve.

.

A válasz tehát: NEM hazaáruló, hiszen hű Szerb Hazájához.

2018. dec. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
De Magyar egyénről van szó, aki nem hű egyik állampolgárságához sem csak ahoz ahol éppen az érdeke úgy kívánja....ez köpönyegforgatás nem?
2018. dec. 23. 17:37
 14/14 Alex Fly ***** válasza:

@12: akkor most én is hazaáruló lennék, mert annak ellenére, hogy magyar vagyok, nem utálom a szerbeket? Sőt alapból nem utálok senkit a nemzetisége miatt?

Attól még lehet valaki hazafi, hogy nem szélsőségesen soviniszta!

2018. dec. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!