Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Segítség! Mennyi az esély ha...

Segítség! Mennyi az esély ha nem volt benne pénz és bankkártya, leadják? Mennyit várjak új csináltatással?

Figyelt kérdés

kisváros, vidék

Tegnap délelőtt elvesztettem az irataimat vele együtt a 15 hós lányomét is,

nem igazán találtam kategóriát hova írhatnám ki ezt a kérdést


2010. jún. 29. 08:10
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

pénztárcámban volt minden de vásárlásból hazafelé történt és talán 100 Ft volt benne és csupa másnak fölösleges nekem meg fontos irat emlék dolog alig aludtam még soha nem veszítettem el semmit

Mennyibe fog ez kerülni?teljesen kivagyok

2010. jún. 29. 08:11
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen jelentsd be az irat elvesztését rendőrségen, de lehet elég az okmányirodában... ott úgyis eligazítanak!
2010. jún. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
rendőrség már megvolt tegnap délután ma megyek az okmányirodába
2010. jún. 29. 08:15
 4/17 anonim válasza:

Ha én találtam volna meg, visszaadnám :)

Egyszer találtam egy pénztárcát tele iratokkal és 30ezer forinttal. Nem volt szívem megtartani, pedig jól jött volna a pénz..

Szóval szerintem azért van esély hogy visszakapod!

2010. jún. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egyik exem is talált pénztárcát, visszaadta a tulajdonosának.

Ő persze meggyanúsította, hogy hiányzik belőle X ezer ft, és biztos az exem lopta el. Ezek után én kétszer is átgondolom, hogy vissza adjak-e valamit.

Mert megtenném, de vannak olyanok akik tényleg a jószivű emberre fogják, hogy meglopta őket pár ezer ft-tal.

2010. jún. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
iagaztok van szüleim is jártak így kérdezték hol van belőle a pénz de nekem sz is elég lenne ha a postaládánkba bedobná valaki borítékban az összes cuccot nem is kell hogy tudjam ki az csak...értitek
2010. jún. 29. 08:33
 7/17 anonim ***** válasza:

Nekem pár éve konkrétan ellopták a pénztárcám. A táskámmal együtt, az ország másik felében...


Persze rohantam mindenből újat csináltatni. Kár volt, kb. három hét múlva visszakaptam az irataim. Az történt ugyanis, hogy a pénzt kivették a tárcámból, de az iratokkal, bankkártyával - pin kód hiányában - nem tudtak mit kezdeni, így azt eldobták valahol.

Csak azt sajnálom, hogy akik megtalálták és visszaküldték nekem, nem írták rá, hogy hol laknak, így nem tudtam megköszönni nekik...


Maradt valamilyen iratod? A jogosítvány és az útlevél maradéktalanul betölti a személyazonosító okmány szerepét. Csak talán a jogosítvánnyal nem tudsz határt átlépni. Ha maradt, akkor mindenképpen várj legalább egy hónapot, mielőtt nekiállsz iratokat csináltatni, de ha nem tervezel most semmilyen különösebb akciót, akkor egyébként is. A bankkártyát is csak tiltsd le, olcsóbb azt feloldani, mint újat kérni.

Reménykedj, bőven van esély arra, hogy valamilyen módon visszakapod őket :)

2010. jún. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Anyukám 1 hete elhagyta a tárcáját, de 3 perc múlva észre is vette, de mire visszaért a helyre ahol elhagyta, már eltűnt. Délután egy pasi csöngetett, ismerős volt az arca, helyi hajléktalan féle, lényeg h visszaadta, persze előbb megkérdezte nem e tudnék cserébe adni egy kis pénzt, adtam 2 ezer forintot, utána azért észrevettük, hogy anyu dugi 10 ezrese eltűnt belőle, de ezen már nem bosszankodunk, lényeg, hogy az iratok megvannak. Szerintem van rá esély, hogy valaki visszajuttatja, 1 hetet minimum várjál.
2010. jún. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
nem maradt semmi
2010. jún. 29. 08:46
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha nem maradt semmid akkor is érdemes várni hátha visszaadják!

Pár éve a férjem is elhagyta a pénztárcáját.Én a helyi rádióban is beolvastattam minden nap és másfél hét után visszahozták,pedig már gondolkodtunk rajta,hogy újat csináltatunk.Igaz,hogy az a másfél hét idegeskedéddel telt,mert jogosítványa is eltűnt és a lakóhelyünktől 20 km-re dolgozik,de hálistennek nem volt belőle semmi gond.

2010. jún. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!