Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van értelme oda menni?

Van értelme oda menni?

Figyelt kérdés

Felvételiztem egy nagyon menő egyetemre (mások mondták, nem én). Fel is vettek és már van végleges albérlet, minden könyv, jegyzet, órarend oké...sőt...virágokat is beszereztem. és már vannak igazából lezárt szépen teljesített szemesztereim. Mostanában...több szabadidőm volt.

Talán túl sokat voltam nyugalmi állapotban és túl sokat Gondolkodtam. Eszembe jutott, mennyire szerettem a földrajzot. Egyik barátnőm épp most fog arra a szakra jelentkezni. És kicsit irigykedni kezdtem...mert én meg se próbáltam, pedig engem is érdekelt a téma...most műszakin vagyok...és

sokat tűnődöm, mi lett volna ha...

igazából nem akarom a mostani szakot otthagyni.ez is jó. sőt!4

csak valamiért nem hagy nyugodni ez a régi terv...és tényleg teljesen berendezkedtem már erre a jelenlegi választásomra. a tanáraimat is imádom és ők is engem...tudom...hogy mondhatok ilyet..ez nem róluk szól, de nekem róluk is. nem csak szakot, közösséget is választottam. vagy hagyjam és menjek, próbáljam meg..legalább a felvételit...?párhuzamosan nem bírnám. de ha fel is vesznek...akkor mindenkit itt kell hagynom.

és nem fogom tudni elmagyarázni nekik. nekem ez most tényleg maga a pokol. ez már sehogy sem lesz jó. ki kéne tartani itt.

Van egy szobatársam, de nem sokat segít...pedig tudja, hogy tényleg fontos mit gondol...de ez bonyolult...mintha néha ellenem lenne...nem is értem...pedig sok mindenen keresztül ment velem...és kitartottunk


arra gondoltam, azzal végül is nem ártok talán senkinek, ha először csak megnézem milyen. átnézem milyen órák vannak, mennyi a gyakorlati és elméleti rész, talán

írhatnék a tanulmányi osztályra, hogy pár infót beszerezzek...vagy hol kellene érdeklődnöm, hogy legyenek fogalmaim?de nem akarok nyomulósnak se tűnni, hogy na akkor ez is itt lesz jövőre..mert nem biztos, hogy ezt akarom...csak így magányosan merengve nem könnyű és nem is juTÓk semmire.

szinte megnyugtatna, ha nem tetszene és akkor nem lenne kérdés mibe tegyeM az energiáimat. Mert most vagyok ott ahol lennem kell. és örülnék, hogy nem azt kíséreltem meg.


2019. jan. 29. 13:33
 1/6 A kérdező kommentje:
Ó bocs a hibákért
2019. jan. 29. 13:36
 2/6 anonim ***** válasza:
És a földrajzzal tudnál mit kezdeni? Van elképzelésed, hogy milyen pályán indulhatnál el vele? Mert az nagyon kevés, hogy tetszik a földrajz.
2019. jan. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mennyi van még ebből hátra, de ezt kellene először befejezni. Már csak azért is, hogy legyen mibe kapaszkodni, ha a másikkal mégsem találod meg a számításodst.
2019. jan. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha pályán nem is tudnék megmaradni, azért mégis csak számít a tudás és maga a tanulás - élmény is. magamévá tettem egy anyagot, amire tényleg vágytam.

És sose lehet tudni4 minek vesz e d majd hasznát.

és lehet a végén egyiket se fogom használni. De van papírom arról, hogy tanultam. sokszor ez is elég egy munkaadónak. Az elmélet nem is annyira különböző, és hiába, ha a munkába nem tudtad beépíteni, mert azért dolgozni is tudni kell.

de tényleg elbizonytalanodtam.

papírom talán mindről lesz valami...ha csak egy index is...

talán tényleg csak be kell fejeznem és menni tovább.dolgozni.

2019. jan. 30. 02:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát ha már a mostanid elkezdted, akkor fejezd be. Annak nincs értelme, hogy mindenbe csak belefogsz. A tanulás, az index semmit sem ér. Van, ahol elég, hogy felsőfokú végzettséged van, de arról diploma kell.

Van, ahol meg nemcsak a felsőfokú végzettség számít, hanem az is, hogy milyen terület.

Később tanulhatsz még bármit. Akár 30-40-50 évesen is.

2019. jan. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, elvileg. és mindig vannak példák rá, hogy akárhány évesen el lehet kezdeni a tanulást. De ez azért nem olyan egyszerű. Pénz, idő, lehetőség, akár az új munka, család gyerekek...miatt már nem biztos, hogy megtudod tenni, hogy valóban úgy sajátíts el egy anyagot, ahogyan illik. és 30 fölött már nem a papírért megy az ember, hanem tényleg a tudásért. amit jó lenne, jelesre elsajátítani.ha már ott vagyok ennyi idősen, ennyi batyuval...hiszen messziről jöttem.

át kell gondolni érdemes e belevágni, vagy ugyan itt tartok majd egy idő után

2019. febr. 1. 01:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!