Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A "Megérett az emberiség a...

A "Megérett az emberiség a pusztulásra" kifejezés csak szerintem ciki?

Figyelt kérdés

Annyira elcsépelt lett mára ez a mondat, aki ezt használja, átgondolja egyáltalán, mit beszél?

Ha bántalmaznak valakit, vagy állatot kínoznak, minden második komment ez a mondat.

Azért, mert a világon élnek olyan emberek, akiknek nem kéne, már az egész emberiségnek el kéne pusztulnia?

Számomra ez a mondat nagyon primitív, nem tudom, ki mondhatta először, hogy terjedt el így, de az is nagyon gáz, amikor valaki mástól idéz, mert nincs egy önálló gondolata.



2019. febr. 17. 10:02
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

20 -hát nem te vagy az Ányuska, hanem én? Nem tudtam.

" kitalálni, hogy most mi a francot kezdjünk ezzel a helyzettel"

-szerintem sokan, nagyon sokan - én is - próbálunk tenni, akkor is, ha egyre fogy a remény.

[link]


“Ember vigyázz, figyeld meg jól világod:

ez volt a múlt, emez a vad jelen,-

hordozd szivedben. Éld e rossz világot

és mindig tudd, hogy mit kell tenned érte,

hogy más legyen.”


- ahogy Radnóti sorait forgattam magamban régen és eltűnődtem, miért nem azt írja, hogy "hogy jobb legyen"? Most már értem, miért így zseniális, ahogy írta a költő.


Peter Gabriel - Here Comes The Flood

https://www.youtube.com/watch?v=Ww9JS8dJ9fY

2019. febr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
Én sosem mondtam pedig engem csak sors csapások értek másoktól. Az egész tini évem sz#r volt. Kiközösítettek,bántalmaztak,elutasított az akibe tényleg szerelmes voltam,utána elhordtam mindennek,most mindenki elítél,talán jogosan is. Az egész tini évem magánnyal telt,majd jöttek újabb sz#r alakok akik szintén csak kihasználtak,teljesen szét cseszték az életemet. Most itt vagyok mentálisan betegen,traumatizáltan,bűntudattal és szégyennel,tele fájdalommal mégsem mondtam ki egyszer sem hogy az emberiség megérett a pusztulásra. Aki ezt mondja az ugyanolyan defektes.
2020. febr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!