Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Izraelben él házimacska?

Izraelben él házimacska?

Figyelt kérdés
Kedvelik ott a macskát? Tartanak háziállatot?

2019. márc. 9. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Idefigyelj, Izraelben nem ufók élnek, hanem azok, akik 20-30 éve kimentek Pestről, Ungvárról, Kolozsvárról, Kisinyovból, Kijevből, Moszkvából, Szamarkandból, stb. A Szovjetunióban több volt a macska, mint az ember, aki akkor macskás volt, az most is az.


[link]

2019. márc. 10. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sok zsidó nem tart kutyát vagy macskát, mert tisztátalanok, érinteni sem szabad őket. Más zsidók nem veszik ezt komolyan, és vannak állataik. És nemcsak zsidók élnek Izraelben, hanem keresztények és muszlimok is.
2019. márc. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én nem az izraeli bevándorlókra gondoltam, hanem a héberekre.
2019. márc. 10. 10:01
 4/7 anonim ***** válasza:

Őslakosnak nevezhető zsidó, akinek ősei arab uralom alatt éltek Izrael területén Izrael alapítása előtt, nem nagyon van, mivel a többségük áttért az iszlámra.

A továbbiak csak találgatás. Az iszlámmal szemben megmaradni zsidónak azt jelentette, hogy komolyan vették a vallásukat, megőrizték szokásaikat, így inkább az ortodoxokhoz állnak közelebb, mint a többi irányzathoz. Így kevésbé tartanak macskákat, habár ez enyhülhetett, mivel az iszlám uralomnak vége, a vallásszabadság garantálva, és az őslakók keverednek a bevándorlókkal.

2019. márc. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan emberek mint mindenhol mashol, sot, a fejlettebb fajtak tekintve hogy Izrael bar kozelkeleti, absgolut elsovilagbeli orszag.

Ugyanannyi ember tart ott macskat, mint itt, sot, hazimacskabpl visszavadult macskak is vannak mint itt.

Elhiszem, hogy a zsido legendak miatt az emberek mar azon is meglepodnek h Izraelben is aerob tipusu elet van (lelegeznek az emberek, vow) de nem kene igy megcsuszni.

2019. márc. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Követek régóta az instán több izraelit, ukránt, oroszt,spanyolt, kb 48 embert, kérdésem azért volt, mert csak náluk nem láttam még cicával pózolni, gondoltam talán éghajlat miatt, esetleg vallási megfontolásból. Kérdésem nem irányult ellenük, puszta érdeklődés, mert pl. chillében van e macska, az kb. nem érdekel, sem az, hogy surinaméban van e.
2019. márc. 12. 08:16
 7/7 anonim ***** válasza:

1. A zsido vallasban nincs olyan, hogy akar a kutya, akar macska tisztatalan lenne, Sot, kulon eloiras, a pentek esti vacsora utan gondoskodni a kutyarol, es hust kell neki is adni.

2. Izraelben a macska torvenyesen vedett allat.

3. A kutyaknak kulonosen nagy kultusza van Izraelben, nem csak a fajtiszta allatokanak, hanem egyebkent is, tobb hazban van kutya mint amiben nincs. (Letezik zsido nemesitesi fajta is, a "knanai".)

4. A kutya az ISZLAM SZAMARA TISZTATALAN. Egyszer voltam Izraelben valakivel egy autojavitoban, es o hozta a kutyajat is. Dolgoztak ott arab szerelok is. Es ok megkertek az ismerosomet, hogy kosse meg a kutyat, mert nekik nem szabad kutyaval erintkezniok. Az ismerosom maga mellett is tartotta a kutyajat mindaddig, amig a feket kicsereltek.

2019. márc. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!