Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért zavar embereket, hogy...

Miért zavar embereket, hogy ki mit csinál saját magával?

Figyelt kérdés
Pl vannak ezek a NINCSDE reklámok. Miért jó valakinek, hogy ilyenekbe pénzt meg energiát fektet? Miért akar leszoktatni másokat a cigiről vagy ivásról? Mi köze hozzá, hogy más hogyan vágja haza magát? Miért nem jó, ha a saját dolgával törődik?
2010. júl. 4. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Mert ha csak egy ember is jó útra tér tőle, már megérte! Azért nem mindegy, mert vannak direkt erre "kiképzett" emberek, akik a társadalom problémáival foglalkoznak, és nekik ez a munkájuk, és jól is teszik, hogy legalább próbálkoznak. Minél kevesebben isznak meg cigiznek, annál jobb! Az meg hülye felfogás, hogy foglalkozzon mindenki magával, aztán meg persze mindenki rinyál, hogy hogy elidegenedtek meg elhidegültek az emberek egymástól...
2010. júl. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
mert az állam célja hogy egészséges emberek éljenek az országban ne betegedjenek meg ne kelljen fizetni a gyógyításukat vagy ne váljanak munkaképtelenné 50 évesen
2010. júl. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert itt nincs olyan, hogy valaki magával csinál valamit, a dolgok összefüggnek és kihatnak egymásra. Ha cigivel füstölögnek mellettem, az engem is érint, nemcsak azt, aki szívja.

Engem például zavar, és gyakran még azt sem lehet mondani, hogy arrébb megyek, mert nincs rá lehetőség. Ugyanez a helyzet az alkoholistákkal - ők ránk is veszélyt jelentenek. ( Láttál te már utcán lődörgő alkeszt? Ne mondd, hogy nem veszélyes).


Jogom van ahhoz, hogy megpróbáljam formálni a körülöttem lévő környezetet - főleg a pozitív irányba. Ennél a példánál maradva; a cigi és pia kártékony dolog. Tudtad, hogy több ember hal meg azért, mert azért mert beszívja a levegőben lévő cigifüstöt, mint ahány dohányos rákot kap tőle? Persze, én haljak meg, mert te függő vagy :)


Na meg azért mert valaki felelőtlen és hülye, nem az jelenti, hogy nincsenek jóérzésű emberek, akik megpróbálnak a helyes útra terelni. Ennyi erővel senki ne foglalkozzon a skizofrénekkel...


Mellesleg, te miért foglalkozol azzal, hogy valaki pénzt ver a reklámokba? Miért fáj az neked?

2010. júl. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az az ember, aki magát tönkre teszi pl alkohollal, az általában a szűk családját is hazavágja, nem csak saját magát. Részegre issza magát, hazamegy, megagyalja a feleségét, fenyegeti vagy szintén megveri a gyerekeit is. Ha az asszony elválik, rettegésben tartja a férfi az egész családot. Ha nem is ennyire durva, akkor szimplán elissza a család havi jövedelmét... Sajnos ez tapasztalat! Én azt mondom sokkal értelmesebb ilyen dolgokba fektetni a pénzt, mint a vedd meg a legújabb mosóport, kávét, telefont, vagy bármi mást, most szuper áron témákba! Ha valaki a dohányzásról szokik le, azzal sem csak egy ember életét teszik jobbá. Én, mint nem dohányos, baromira rosszul érzem magam, ha kérdés nélkül gyújt rá valaki mellettem, ráadásul az én képembe hozza a szél az összes füstöt. Nem vagyok hisztis, ha rákérdez úgy is azt mondom nyugodtan, csak legyen kedves a másik oldalamra állni, vagy két lépést odébb menni. Én nem dohányosként sokszor utálok bemenni egy szórakozóhelyre, mert büdösebb leszek, mint egy dohányos. Most már hál' istennek legalább az éttermeket nem dohányzóvá tették a környéken!

Sokszor az embernek ott van a tudatában, hogy le kéne szokni, ugyanakkor nincs elég akaratereje hozzá! Ezek a reklámok, illetve az olyan közösségek, akik ebben támogatják az embert, ehhez nyújtanak segítséget, talán adhatnak egy kis lökést, hogy igen is lehet nemet mondani, le lehet tenni, vannak mások is hasonló cipőben. Lökést adnak ahhoz, hogy rágyere nem te vagy az egyetlen, aki ilyesfajta problémákkal küszködik. Én úgy gondolom, hogy aki felfogja, hogy a dohányzás, az ivás, egyéb káros szenvedélyek nem egészségesek, és le szeretnének szokni, azoknak jó hogy ilyen létezik! Aki azt mondja ez teljesen természetes, és esze ágában sincs ezeket elhagyni, azokon a jó isten sem segít!

Anno több drog, alkohol, és dohányzás ellenes vetélkedőn is részt vettem, sajnos saját személyes, közeli tapasztalatom van a függőséggel, így én is nagyon fontosnak tartom, hogy az emberek leszokjanak. Nem csak magam miatt, nem csak a saját egészsége miatt, hanem nagyon sok barátja, családtagja miatt is!

2010. júl. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jogos lenne a kérdés, ha azt mondaná a reklám, hogy "Ne egyél dinnyét!" vagy ilyesmi. Ebbe nincs beleszólása senkinek, de a cigarettázó és az alkoholt ivó más, "ártatlan" emberek életére is hatással van.
2010. júl. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Le akartam írni a véleményem, de a 18.37 megelőzött. Teljesen egyet értek vele!

Ha olyan dologról lenne szó, ami tényleg csak a szenvedéllyel élő személyt érinti, akkor jogos a kérdező felvetése, de a cigi és az ivás az érintett környezetére nagyon is kihat, amihez viszont már nincs joga senkinek. Csak ezt nem képesek beismerni.

2010. júl. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
aki nem fogadja el, hogy nem azt csinál magával amit akar, az ne éljen társadalomban, hanem menjen vissza az őserdőbe
2010. júl. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha senki nem mondaná nekik, hogy hülyeséget csinálnak, honnan tudnák?
2010. júl. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!