Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon nehéz az...

Magyarországon nehéz az érettségi? Mi vár rám?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szlovákiában élek és itt is tanulok Pozsonyban egy szlovák suliban. Általános iskolába magyarul tanultam, csak a gimi szlovák.

Úgy néz ki, hogy szeptemberben Magyarországra költöztünk a szüleim melója miatt, én viszont most vagyok másodikos. Azaz 2 év van még előttem, és úgy néz ki, Magyarországon kell sulit találnom és ott kell leérettségiznem. Mennyire lesz nehéz? Illetve év elején még kell ilyen teszt szerűséget is csinálnom, nem?



2019. ápr. 6. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:

A létező legkönnyebb vizsga.

De a tanulás kategóriába való.

2019. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha rendesen tanulsz, akkor a középszintű érettségi könnyű. De az emelt szintűre már alaposan fel kell készülni például fakultációval.
2019. ápr. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mi az a fakultáció?
2019. ápr. 7. 09:25
 4/4 anonim ***** válasza:
Röviden faktnak is szokták hívni és azt jelenti, hogy plusz tanórák egy adott tantárgyból. Ugyanúgy rendes órának számít, tehát kötelező bejárni rá és jegyet is kapsz. Te választod majd ki a második év végén, hogy milyenre akarsz járni, de a tudásodnak megfelelőt érdemes, mert a fakt nem korrepetálás, ott az alapokra építenek rá és ha azok hiányosak, akkor sokat fogsz szenvedni.
2019. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!