Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tapasztalt programozók /...

Tapasztalt programozók / szoftverfejlesztők! Szerintetek érettségi után milyen eséllyel lehet egyből elhelyezkedni junior fejlesztőkén Magyarországon, lehetőleg Budapesten?

Figyelt kérdés

Másfél évem van még hátra, ameddig végzem egy informatikai szakgimnáziummal Nógrád megyében. Amit ott tanulunk azt tudom, hogy semmire nem elég és ebben a formában köze sincs a valós munkahelyi élethez.


Szabadidőmben szeretek programozással foglalkozni, nagyrész angol courseokból tanulok, az esetleges kérdésekkel a Stack Overflow oldalán kutakodok.


Vásároltam már több Udemy courset is, mert meglehetősen érdekelt a Java, Python és C# is. Jelenleg a C#-pal foglalkozom mélyebben, éppen az OOP használatát tanulom.


Dual-bootban fel van rakva a gépemre Linux (Ubuntu 18.04) és annak a használatát is egyre jobban próbálom elsajátítani, mivel egy kényelmes op. rendszernek tartom és mivel tudom, hogy a fejlesztői állások 90%-nál szükségem lesz rá valamilyen formában.


Van még másfél évem hátra a suliból, ezalatt szeretnék elkezdeni kisebb projekteken dolgozni, amelyek bár nem forgalmazható, de használható programok, amelyeket tapasztalatként fel tudnék használni az egykori CV-mben.


Egy jó pár év után mindenképpen külföldön szeretnék elhelyezkedni, és ott a válasz egyértelmű...


... azonban Magyarországon mennyi esélye lenne egy (akkor már) 20 éves, csupán érettségivel, de mellette jelentős szaktudással rendelkező embernek elhelyezkedni Budapesten?


Azért kérdezem, mert az alapján amit hallottam, az egyetemen ugyan ezeket tanulnánk egy jó pár töltelék tárggyal.


Tudom, hogy ezzel a módszerrel sokkal több munkát be kell fektetnem a 20-as éveim elején, mintha egyetemre mennék, de akkor is minél előbb el szeretnék kezdeni dolgozni, tapasztalatot szerezni.


Remélem van olyan, aki volt már hasonló helyzetben.


Köszi előre is!



2018. dec. 5. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
0.
2018. dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

Én 15 éves koromban vásároltam az első motoromat.

A kerekei a vázban voltak, de a blokkját szatyorban vittem haza.


Abszolút nulláról startolva, összeraktam. Közben megtanultam mi az a gyújtás, porlasztó, úszóház, alapjárat, szimering, kuplung, lendkerék, megszakító, főtengely, dugattyúgyűrű, hengerfej, kompresszió.

Az összeszerelt blokkot beépítettem a vázba, beindítottam, működött.

De ettől én még nem lettem autószerelő.


Ugyanígy, te sem leszel webes kurzusokból programozó, bárki is fogja álítani neked az ellenkezőjét.

Amit ezeken a tanfolyamokon megtanítanak veletek, az kevés, az nulla, az shit.


Az egyetemen te nem ugyanezeket tanulnád, hanem egészen mást. Olyasmit, ami a szakma műveléséhez elengedhetetlen. A matematikai alapot arra, hogy képes legyél megvalósítani azt amit a megrendelő szeretne, a szakmai alapot arra, hogy képes legyél megértetni magad másokkal és képes legyél megérteni azt, amit veled szaknyelven közölni akarnak.

Ezen kívül megtanítanak programot fejleszteni, úgy, ahogy azt kell, megtanítják veled a tanultak hatékony alkalmazását. Megtanulhatsz hatékonyan ismeretet szerezni, csoportosítani. Kiválogatni a hasznos, releváns információkat a nagy-nagy halmazból, megtanulsz önállóan, rapid módon fejlődni és megtanulod lenézni azokat, akik mindarra még mindig képtelenek, amire te már tavaly is képes voltál.

2018. dec. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

Találkoztam olyannal, aki 17 évesen már penge volt, mert kb már 5 éve minden szabad idejében a programozást tolta. DE, ő a kivétel. Öszintén szólva az, hogy érettségi után megfelelő tudással elmenj dolgozni egyáltalán nem lehetetlen. A probléma az, hogy pusztán a kérdésedből látszik, hogy neked olyan (még) nincs.

Jössz itt olyannal, hogy dualbootban fent van az ubuntu... király, és ki nem sz*rja le? Nem te írtad a programot, csak telepíted, bárki képes rá. Az OOP tanulása szintén jó dolog, kb minden programozó tudja és tudnia kell. De ettől még senki nem fog hasra esni. Ahhoz, hogy egy junior szintet megüss mondjuk webfejlesztés területén (az manapság a legkeresettebb), kell: HTML, CSS, SQL, JavaScript, Java(Spring)/C#(.NET, ASP.NET)/Node.js/PHP stb., frontendre mondjuk egy Angular + legalább minimális elméleti háttérismeret, UML, XML, Json stb., gyakoribb design patternek, Unit testek, valamilyen VCS és manapság a CI/CD is elég népszerű követelmény. Nyilván kihagytam egy csomó mindent, de ezzel már így kb lehetne próbálkozni. Viszont suli mellett, 1,5 év alatt, pláne, hogy bejön egy érettségi nem tartom reálisnak az elképzelésed...

2018. dec. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

próbáld meg, küldj szét pár önéletrajzot


viríts saját projekteket repón benne


persze ha meglátják hogy a GT-ben végeztél, kuka... :D

2018. dec. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

0

Kurzusokból nem tanulsz eleget. Kellene még algoritmikázni, meglátni 1-1 feladatban a lehetőséget.

Valamint nem árt egy kukacoskodó programozó aki fogja a kezed.

Szakma nélkül legfeljebb ilyen kisebb cégnél tudsz elhelyezkedni, mindenképp végezd el a szakmát.

Másfél év az érettségiig? :D

Ember, addig még kitudja mi történik.

2018. dec. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nem vagy valami istenverte tehetseg es nincs emelle mazlid: nem. Az az igazsag, hogy amit te "jelentos szaktudasnak" mondasz, az valoszinuleg alapismeretnek minosul. Viszont ilyen alapokkal amugy szep karriert futhatsz be. En a kovetkezot mondom:

egy egyetemmel nem sokat veszithetsz, viszont kesobb csak elonyodre valhat (kulfoldon is sokat szamit). Jelentkezz egy BSC-re, ha mindent jol csinalsz csak 3 ev (prog info eseteben). Mellette elvallalhatsz alkalmi munkakat, kisebb projecteket, amivel gyujtesz tapasztalatot es zsebpenz. Hidd el, hosszu tavon tobbet fog erni, mint a +3 ev tapasztalat. Gondolj bele, az, hogy 10 vagy 13 ev tapasztalatod van kb. nem jelent kulonbseget, az viszont, hogy van-e melle diplomad az igen.

2018. dec. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 moozygoo ***** válasza:
74%

" megtanulod lenézni azokat, akik mindarra még mindig képtelenek, amire te már tavaly is képes voltál."

Ez a hozzáállás elég elszomorító/kiábrándító...

2018. dec. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tedd le az emelt szintű informatika érettségit, utána ha mész egyetemre, felvesznek gyakornoknak.
2018. dec. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem semmilyen papírom nincs informatikai területről, gazdasági területen végeztem, mondjuk igen, ennyivel előrébb vagyok mint te, hogy már lediplomáztam, bár egy bármilyen diploma megléte szerintem max. valami nagy multinál fontos. Én megértem, hogy alapból ajánlatos az informatikai végzettség, leginkább programtervezői, de ha nincs meg, akkor se kell kétségbeesni. Ismerek olyat, aki egy év után otthagyta, nem mehet mindenkinek a felsőbb matematika annyira, de közben programozni nagyon tud. Én elhiszem, hogy ha valaki PhD-zni akar programtervezésből, annak kell a nagyon erős matematikai alap, de valljuk be, a legtöbben átbukdácsolnak matekból, és a ZH-ról kijőve már el is felejtik, amit megtanultak. Viszont az OOP oktatás valóban fontos, és gyakorlatorientált (ahhoz volt szerencsém, hosszú sztori).

Viszont, ha te még érettségi előtt állsz, akkor szerintem orientálódj programtervező informatikusra, visszamehetnék az időben, én így tennék. :D

2018. dec. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!