Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy szerezzek vallásos élményt?

Hogy szerezzek vallásos élményt?

Figyelt kérdés
Egy időben jártam 1.5-2 évig egy keresztény közösségbe, de nem tudtak megérinteni. Szeretném átérezni azt a "végtelen isteni szeretet", amiről beszélnek, de még sosem tapasztaltam semmi ilyet. Most városban tanulok - az egyetemen, és megismerkedtem egy másik keresztény közösséggel, de ők olyan fanatikusok voltak, hogy csak még jobban elhidegültem. Számomra a vallásos érzelgősség irracionális dolog. Kemény materialistának vallom magam, és még nem találtam semmit, ami a materializmusomat tudná überelni. Attól félek, hogy van valami még ezen kívül az életben, és nem akarok lemaradni róla.

2019. máj. 4. 23:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Némi magyarázat az előző imához.

A kozmosz jelképezi a végtelen, korlátlan hatalmat, szabadságot.

A fény a tudást jelképezi.

Oldd ki hibáink szálait... Tudjunk megbocsátani magunknak és másoknak.

A hatalom a tudást (szeretetet) jelképezi, mellyel uraljuk cselekedeteinket, önmagunkat. Ezáltal van hatalmunk a sorsunk felett.

2019. máj. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A természetes vallás

"Jean Jaques Rousseau teológiájában bevezetett egy olyan újítást, amelyet azóta a protestáns teológusok legtöbbje elfogadott. Előtte, Platóntól kezdve az összes istenhívő filozófus – Blaise Pascal kivételével – intellektuális érvekkel indokolta hitét, mely hitet logikailag is megalapozottnak tartott. Rousseau a hitet az emberi természet sajátosságának tekintette"

„Ezeket a szabályokat nem a magas filozófia elveiből eredeztetem, hanem lelkemből olvasom, ahová a Természet írta be őket kitörölhetetlen betűkkel.” "A lelkiismeretünk az egyetlen csalhatatlan vezérünk cselekedeteinkben. Természetes érzéseink a közérdek tiszteletbe tartására ösztönöznek minket, értelmünk pedig önzésre sarkall: így ha erényesek akarunk lenni az értelmet félreállítván az útból, csupán az ösztöneinkre szabad hallgatnunk. Ezt a tanítást nevezi a pap természetes vallásnak." "A természetes vallás akkor érhető el ha az ember arra hallgat amit Isten a szívének mond. Ha az emberek így cselekednének – vélte Rousseau – csak egy vallás lenne a világon. Ugyanakkor a filozófus elutasította azt, hogy Isten valaha is megmutatkozott volna valakinek. Ugyanis ha csak egyes embereknek jutott volna részéül Isten megpillantása, arról csak emberi tanúbizonyság alapján lenne tudomásuk, ez pedig gyarló. A természetes vallás ezzel ellenben azt állítja, hogy mindenki találkozhat Istennel, csak a lelkébe kell néznie."

Nemrég csináltam plakátot Felvilágosodáskori filozófusok témakörben Rousseauról, és engem meggyőzött. Az ember az igazságot a szívébe kapja Istentől. Keresztény nagy emberek könyveit ajánlom. Isten magától megmutatja magát, ki kell nyitnunk a szívünk ajtaját és magunkba néznünk. A hálaadás az az alkalom, amikor a legközelebb érzem magam Istenhez, aki a szeretet, minden jó és jót hozó, gondoskodás, és lehet távolinak tűnt Isten, de közelebb van, mint gondolnád, csak eddig mást neveztél Istennek. És mikor meghozza az életedbe magát az Úr, meglátod, hogy az eddigi életedben hol volt. Hogy ott volt mindig. Pedig még csak rá se hederítettünk sokszor. Bűnösök vagyunk. Nem érdemelnénk meg a jóságát. De Jézus ott volt és megváltotta minden bűnünket. Minden múltbeli hibánkat. Ami megtörtént azt mind elhordta. Hogy a jelenben élhessünk. Így lesz egy a múlt, egy az Isten, egy a rossz és Te ezt mind megkaptad ajándékba. És minél közelebb vagy Istenhez, annál távolabbról látod az ajándékot, és már meg se látod rajta a koszt, olyan apró. Nincs más dolgod, mint engedni neki, hogy szeretete betöltsön, és hálát adni érte. Van egy angol dal, aminek a szövege ez: "azt mondod, (Isten,) hogy szeretsz, mikor nem érzem. Azt mondod, erős vagyok, mikor úgy gondolom, hogy gyenge. Azt mondod, hogy te megtartasz, mikor érzem, hogy mindjárt leesek, és amikor úgy érzem nem tartozom sehová, azt mondod, a tied vagyok. És elhiszem. Én elhiszem, amit mondasz rólam."(You say - Lauren Daigle)

Keresd Istent, bízz benne, ő megtalál. Ne add fel. Kérd meg még ha hülyén is érzed magad, mert valami alkotott, valami miatt itt vagy ezen a világon. Nem tudom a választ, de Isten tudja. Kérdezd meg őt. Ő tudja mire van szükséged. Hála ezért.

2019. máj. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!