Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az ember mikor ír végrendelete...

Az ember mikor ír végrendeletet? Melyik életszakaszban? Hogy szokták csinálni? Kézzel? Mi a garancia, hogy bárki is megtalálja?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor írhat, sőt, nem csak írásbeli van.


A végrendelet lehet szóbeli vagy írásbeli. A 'szóbeli végrendelkezés csak akkor érvényes, ha a végrendelkező

életveszélyben van; képtelen írásbeli végrendelkezésre; egybefüggően és teljes terjedelmében közli akaratát, és

kijelenti, hogy ez az ő végrendelete. Szükséges továbbá

két cselekvőképes tanú együttes jelenléte, akik utólag egymástól függetlenül, egybehangzóan adják elő az örökhagyó végrendeletét, és akik közül egyik sem kedvezményezettje a végrendeletnek.


Minden más esetben írásbeli végrendelet szükséges. Ez lehet közvégrendelet vagy magánvégrendelet. Közvégrendeletet közjegyző vagy helyi bíróság készíthet. Ha az örökhagyó vak vagy névaláírásra képtelen, kizárólag közvégrendeletet tehet. Ez utóbbi esetben a végrendeleten aláírását a közjegyző aláírása pótolja.


Az írásbeli magánvégrendelet lehet holográf (saját kézzel írt)allográf (más által készített) közjegyzőnél tett magánvégrendelet.


Holográf végrendeletet: írásbeli magánvégrendelet, amelyet az örökhagyó az elejétől a végéig maga ír és aláír.

Allográf végrendelet: írásbeli magánvégrendelet, amelyet az örökhagyó két tanú együttes jelenlétében aláír, vagy ha azt már aláírta, az aláírását két tanú előtt magáénak ismer el és a végrendeletet mindkét esetben a tanúk is e minőségük feltüntetésével írják alá.


közjegyzőnél tett magánvégrendelet: magánvégrendelet, amelyet az örökhagyó aláír és végrendeletként feltüntetve – akár nyílt akár zárt iratként – a közjegyzőnél személyesen letétbe helyez.

2012. júl. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pompás válasz volt az első, én csak hozzátenném, hogy az ember akkor ír végrendeletet, amikor már van mit másokra hagyományoznia. És nyilván megritkultak a rokonai, a felmenői főképp, tehát az általa hagyományozott vagyon már valószínűleg nem változik jelentősen.
2012. júl. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első, tehát ha én megírom magamnak a kis szobámban egyedül, aláírom, senki se tud róla, aztán majd a halálom után megtalálják, akkor az érvényes lesz?
2012. júl. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Megírhatod te magad is, de a végrendeleten látszódnia kell, hogy azt te személyesen tetted, és halál esetére szóló olyan nyilatkozatot tartalmazzon, amelyből a végrendeleti minőség kitűnik.

Ha problémás az öröklés, akkor megtámadható, sokkal inkább, mint a közjegyzőnél letett. (Nem is te írtad, befolyásoltság alatt tetted, stb.) Sőt, lehet, hogy egyszerűen "eltűnik".

2012. júl. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A legjobb, ha az ember széles körben időben nyilvánosságra hozza a családban, és tudjanak róla az ellenérdekelt felek is. Ez némi biztonságot jelent a későbbi megtámadás ellen.
2012. júl. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
érdemes évente írni végrendeletet, pl. végigvenni, hogy kik tartoznak Neked, hogy ha netán meghalnál, apádék tudják, hogy kitől mit hajtsanak be. És érdemes apádék helyett a testvéred vagy a pasidat örökösnek megjelölni. Ha már kitömte a vaginád, kapjon is valamit, nem?
2012. júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nincs vaginám:D
2012. júl. 4. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!