Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megtudná nekem határozni...

Megtudná nekem határozni valaki, hogy mi számít rasszizmusnak és mi nem?

Figyelt kérdés
Van egy antifasiszta barátnőm és nem értem nagyon. Ha azt mondom, hogy a négerek a fejlődési körülményeik miatt sokkal sportosabbak és sorra nyerik a versenyeket, az rasszista. Ha azt mondom, amikor valaki megvesz előlem valamit, amit nekem kínáltak eredetileg, hogy feltámadt benne a zsidó, az rasszista. Ellenben ha ő azon nevet ahogy az oroszok beszélnek angolul az nem rasszista. Ha arról beszélünk, hogy négerek elhízásának köze van a vörösvérsejtjük alakjához az nem rasszista. Komolyan nem értem mi az és mi nem.

#fasizmus #rasszízmus #meghatározás.
2019. máj. 14. 10:36
1 2
 11/14 anonim válasza:
0%

Nem, még mindig nem azonos a hátrányos megkülönböztetéssel.


Rassz – az emberrel kapcsolatos rendszertani fogalom.


[link]

Szóval aki e rendszer szerint gondolkodik, él. Az rasszista? az gyűlölködik? az utál mindenkit?

Máskor a négereket mondjad negrid-nek. ha ezen is bedurcizik, magyarázd el neki hogy ez a tudományos megnevezésük, a "négereknek".



És azt is hozzá mondhatod hogy a negrid-ek kényszeres betelepítése Amerikába nagyon rossz dolog volt. De már szabadok így hazamehetnek, és fellendítik Afrikát.

Nyilván ők az idő folyamán nem profitáltak a fehér, europoid ember hamarabbi cselekvő képességéből, talán, előbbi magasabb intelligencia elérésével. Jobban járnának ha törzsek csoportulásaiban élnének.

(jó lehet ez most poénnak durva volt, de na) :D :D

2019. máj. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#10 az előbb etnikumról beszéltél, legalább legyél egy kicsit következetesebb...
2019. máj. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Andizsuzsi ***** válasza:

#3!


Nem azért fosztották meg, hanem egy dokumentumműsorban tett kijelentése miatt : "továbbra is azt vallja, hogy a gének miatt lényeges különbségek vannak a fehér és a fekete bőrű emberek intelligenciaszintje között, a fehérek javára."


És ez nem az első ilyen jellegű kijelentése volt.

2019. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Hát igen, de a tudomány, és az átlag, mit sem ér holmi rasszok közti különbség tételhez.
2019. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!