Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van mód könyvtári tartozás...

Van mód könyvtári tartozás kifizetésének elkerülésére?

Figyelt kérdés
Elvileg kéne fizetnem 800 forint lejárati díjat, azonban mivel nem becsületes körülmények között szabták ki a díjat, nem szeretném azt kifizetni. Mi ilyenkor a procedúra? Lehet belőle peres ügy, vagy csak mondjuk, hogy beszüntetik a tagságomat?

#könyvtár #elévülés #tartozás #késedelmi díj #könyvtári tartozás #könyvtári késedelmi díj #késedelmi díj elkerülése
2019. máj. 21. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A jogi út érdekel, vagy a sunda-bunda?
2019. máj. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
92%

Könyvtára válogatja.

Van, hogy csak simán kitiltanak. Van, hogy évi 1 alkalommal "amnesztia" van, és 1-2 napig büntetlenül visszaviheted. Ha sok tartozás összejön, a kamatokkal, akkor ügyvédi felszólítás. Per nem lesz, az drága.


Amúgy mekkora szarrágó vagy, hogy 800 pénzen rugózol.

2019. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Legrosszabb esetben évek múlva behajtóhoz kerül a dolog, azok pedig ráteszik a munkadíjukat is.

Így lett apamnak a 2ezer forintos büntetéséből 78ezres bírság.

2019. máj. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én kifizetném, elmondanám a véleményemet, és aztán nem mennék oda többet.
2019. máj. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg mikor lesz megbocsátás napja
2019. máj. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan 800 Ft-on kattogsz?
2019. máj. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Mi a fenét jelent az, hogy "nem becsületes körülmények között szabták ki a díjat"?

Könyvtárosként elképzelni sem tudom, hogy mi lehet ilyen eset, de a konkrét történet ismeretében, talán hatékonyabb segítséget kaphatsz.

2019. máj. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg írd már meg, mi történt, mert engem is nagyon érdekel.
2019. máj. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Több ismerősöm van a környezetemben, akinek egy apró bírságbòl az évek során nagy összegű tartozás lett.

Szerintem érdemes kifizetni, legyen bármi is az előzmény. De persze ha nem jogos, próbáld megbeszélni először.

2019. máj. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nézzétek, ez nem szarrágóság, nem halnék éhen ha kifizetném azt a 800 forintot, elvről van szó. Az eset a következő volt:

Kivettem 4 darab könyvet olyan 25. környékén. Következő hónapban, 24-én meg akartam hosszabbítani, erre kiderült, hogy ezeknek a hónap nem olyan mint nekünk, és már 21-én lejárt a 4 könyv.

De igazatok van, inkább kifizettem a 800-at, és többet nem megyek oda. Ez a biztosabb.

Köszi a gyors válaszokat.

2019. máj. 22. 06:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!