Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy kétségbeesett ember kér...

Egy kétségbeesett ember kér segítséget! Valaki tud ötletet adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megdöbbenve olvastam egy cikknél az alábbi hozzászólást. Mélységesen felháborítónak tartom, hogy ebben az országban milyen törvények vannak.


"Egy nő 3 kiskorú gyermekével elfoglalta a lakásomat, fél éve nem fizetnek, nem tudom kitenni őket. Tegnap kiderült, hogy még hat db !!! felnőtt férfi is odaköltözött. A rendőrségre mentem ma délelőtt, de ők nem tudnak segíteni a hivatalos bírósági kilakoltatási végzés nélkül. A bírósági peres eljárás hosszadalmas folyamat. Közben tovább halmozódik a tartozásom a rezsi ksg-ek nem fizetése miatt.

Rátették a végrehajtást a lakásomra, az autómra, a fizetésem 51%-át is vonják a MIHŐ, közös ksg, víz, gáz stb. nem fizetése miatt. Az ügyvédem szerint át kell adnom a hivatalos felszólítást írásban, hogy hagyják el a lakást. Ki jön el velem 10 bennszülötthöz? A rendőrök nem, őket már kértem. Az Avasi rendőr őrsön dolgozó férfi kollégák a cigányok pártján állnak. Ma délelőtti kérésemre, hogy segítsenek az egyik nyomozó úr felháborodva azt közölte velem, hogy hivatalosan nincs jogom se bemenni a saját lakásomba, se lecserélni a zárat! Pedig nem ön bíráskodni akarok, az erőszak távol áll tőlem, minden tekintetben jámbor birka vagyok. Csak nem akarok földönfutó lenni!!!

Van ötletetek, hogy hogyan tudnám megoldani ezt a kínos, lehetetlen helyzetet, amibe kerültem?"



2012. dec. 22. 10:27
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
Most olvastad vagy te vagy az illető akivel ez megtörtént?
2012. dec. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%
Simán ki kellett volna köttetni minden szolgáltatást.
2012. dec. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Visszatekerni az időt és mocskos cigányokat nem beengedni a házba, főleg kaució nélkül.

Így lehetne ezt megoldani.

2012. dec. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Valóban felháborító, de miért is vagy TE kétségbeesve emiatt?

Ha jól értelmezem, ez egy cikk, amit olvastál, egyáltalán nem is tudjuk, aktuális-e még, szóval...?

(Nem mondom amúgy, tényleg szörnyű dolog, tehát nem azt vonom kétségbe, csak nem értem, hogy te miért akadsz ki ennyire...)

2012. dec. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Aktuális. Ti is megnézhetitek. A borsodonline honlapján:www.boon.hu belül van egy cikk.


[link]


Ehhez a cikkhez írta egy illető a hozzászólását. Igaz nem kapcsolódik ehhez a hírhez.

2012. dec. 22. 10:38
 6/21 A kérdező kommentje:
Azért akadok ki ennyire, mert sajnálom az illetőt. S elszomorít, hogy ilyet meg lehet csinálni valakivel addig, amíg el nem veszíti a lakását is. S igen felháborít, mert nem kap segítséget.
2012. dec. 22. 10:40
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Azért akad ki a kérdező, mert benne van még egy kis emberség és érez empátiát, és ha több lenne az ilyen emberből a világon akkor nem itt tartana az egész gané.
2012. dec. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
57%
Hát elég szomoorú ez a helyzet..de most tud itt valaki is bármit csinálni az együtt érzésen kívűl?Sajnos nem..a rendőrség a büdös cigóket védi mindenhol.Ez van ez magyarország és lesz ez még rosszabb is.A rendőrök bavannak sz@rva a cigktól,már lassan bűntett nélkül gyilkolászhatnak a tetvek mert a rendőrség is bevan sz@rva.Gyenge sz@r ez a magyar állam..ha így folytatódik lassan mindenki elmenekűl innen,azt cigányisztánnak fogják nevezni kis hazánkat.Bocsánat nem akartam itt politizáln meg cigányozni de sajnos ez a nagy büdös helyzet..
2012. dec. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én is írtam, hogy sajnálom őket, de amikor megnéztem a címet "Egy kétségbeesett ember kér segítséget" - akkor azt hittem, hogy a Kérdezővel valami katasztrófa történt.

Elég félrevezető cím, lássuk be.


Amúgy meg az együttérzésen kívül most komolyan, mit lehetne tenni??

Semmit.

2012. dec. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg az együttérzésen kívül most komolyan, mit lehetne tenni??"


Na éppen ez miatt tartunk itt! Ha nem ilyen kifordított jogszabályok lennének akkor egyből kirakhatnák a galerit. Szerintem sehol máshol nincs ilyen "szabály", hogy egy bérlőnek több joga legyen mint a tulajnak!

2012. dec. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!