Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van mód könyvtári tartozás...

Van mód könyvtári tartozás kifizetésének elkerülésére?

Figyelt kérdés
Elvileg kéne fizetnem 800 forint lejárati díjat, azonban mivel nem becsületes körülmények között szabták ki a díjat, nem szeretném azt kifizetni. Mi ilyenkor a procedúra? Lehet belőle peres ügy, vagy csak mondjuk, hogy beszüntetik a tagságomat?

#könyvtár #elévülés #tartozás #késedelmi díj #könyvtári tartozás #könyvtári késedelmi díj #késedelmi díj elkerülése
2019. máj. 21. 22:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván négy hét a kölcsönzés. A legtöbb könyvtár heteket számol. Bár multkor láttam egy hónapot, könyvtárosként én is meglepődtem. A kölcsönzés lejáratát közölni is szotuk illtve szabályzatban is van amit beiratkozáskor aláírsz.
2019. máj. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és van per belőle tehát ne húzd a végtelenségig.
2019. máj. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 chtt ***** válasza:
100%

Lassan ötven éve járok könyvtárba, ameddig csak vissza tudok emlékezni, négy hét volt a kölcsönzési idő, de ha nem is...

Amíg volt kölcsönzőjegy, bepecsételték, most, hogy csuda modernek meg számítógépiesítettek vagyunk, könyvkivételkor aláírom a cetlit, amelyiken rajta van az általam kivett összes könyv meg a lejárati dátum. Egy példánya az enyém (nálunk bele is teszik a legfelső könyvbe), a másik meg ott marad a könyvtárban. Mi a csuda lehet ezen nem becsületes körülmény???

2019. máj. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

De ugye a 800 Ft nem 21-e és 24.e között született? Hanem azért lett ekkora az összeg, mert ahelyett, hogy 24-én odatelefonálték volna a könyvtárba, hogy "Bocs, három napos lejárt a kölcsönzés, legyenek szívesk hosszabbítani.", te elkezdték morgolódni, és húztad az időt.

Így volt?

2019. máj. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk így nem tűnik olyan jogtalannak a dolog. Szerintem fizesd ki és ezért kár új könyvtárat keresned.
2019. máj. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!