Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem értem, amit NoÁr csinál,...

Nem értem, amit NoÁr csinál, az is propaganda, csak az ővé értelmes és jó propaganda, de amit eddig láttam tőle, az mind véleményformáló volt. Nem visszás, hog yő menne, de más propagandát nem látna szívesen?

Figyelt kérdés
[link]

2019. jún. 30. 09:34
 1/9 tgt ***** válasza:
82%
Más az, ha egy művésznek van véleménye és azt elmondja azoknak, akik kíváncsiak rá, és az is más, ha a kormány ráerölteti a propagandáját azokra is, akik erre nem kíváncsiak erre.
2019. jún. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ha a kormány óriásplakátokon hírdet, az valóban propaganda, mert ráerölteti arra, aki arra jár, és ezzel szemben NoÁr Youtube videói nem propaganda eszerint. Bár azért ezen is lehet vitatkozni, mert amikor röpiratokat osztottak, az is propaganda volt, a mai korban meg Youtubevideókat készít az ember. De ettől függetlenül egy fesztiválon aki fizet felléphet, reklámozhat, hirethet, stb. Aki a fesztiválon van minden lát és hall, nem tudod kikerülni, vagy épp annyira. Abban a környezetben a propaganda éppannyira van erőltetve mint egy előadó előadása, nem?
2019. júl. 1. 15:47
 3/9 Molyember ***** válasza:
59%
Amikor az emberek kifizetik a jegy árát, akkor tudják, hogy miért fizetnek, és fizetés előtt mérlegelik, hogy megéri-e ez nekik. Nem azt mondom, hogy kevesebben vettek volna jegyet, ha tudnak Orbán "fellépéséről" is, inkább a sunyiság verte ki a biztosítékot pár embernél, akik szórakozni mentek, erre a Főnök több méteres ábrázata magyaráz nekik esetenként tíz percenként. Kiröhögtette magát a rendszer. Megint.
2019. júl. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

egy normális magyarázatot szívesen fogadnék, mert meggyőzhető vagyok, de könyörgöm ez megint kamu

ezer dolog van amiért fizettetnek és mégis kapok olyant, amire nem számítok, pl. egy moziban a reklám, nincs rajta a jegyen, ráadásul az is kultúra, de fesztiválon is van reklám szerintem

másrészt én sajnos nem láttam miről van szó, és nyilván nem véletlen, de mégis az oroszok kivonulása valjuk be az egész országot érintő nem csak politikai de kultúrálisan is fontos tényező volt, aminek ez a beszéd tényszerűen az egyik legjobb mementója, sajnálatos véletlen, hogy orbán azóta más ember, de ettől ez még nem kéne így kiverje a biztosítékot, csak azéert mert Orbán

2019. júl. 2. 00:32
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

A propagandának az a lényege, hogy nem érvekkel győz meg. Vegyük alapul noÁr első rap-jét, amivel híres lett. Felénekelte a migráns, bevándorló, stb. definícióját. Ebben semmi propaganda sincs, ez sokkal inkább ismeretterjesztés.

Ellenben ott a fidesz, aki évek óta nem tud egyetlen egy intézkedést sem felmutatni, amit a tudományos közösség támogatni tudott volna, mivel nem racionálisan, érvek mentén hoz döntéseket. Ezeket a nézeteik akarják terjeszteni, ezért propaganda.

2019. júl. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tgt ***** válasza:

A videó úgy mutatja be Orbánt, mintha ő lett volna a rendszerváltás hőse, mintha ő zavarta volna ki az oroszokat. Pedig ez nem így volt. Sokan részt vettek a rendszerváltásban, olyanok is, akik ma bírálják az Orbán-rendszert. Róluk valahogy elfeledkezik a hivatalos megemlékezés.

Az pedig, hogy Orbán miniszterelnöksége alatt, állami pénzen Orbánt hős rendszerváltónak mutató videó készül, amit fesztiválozók arcába nyomnak tízpercenként, ez nem csak, hogy ízléstelen, de a személyi kultusz jeleit is mutatja.

2019. júl. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A szóban forgó videó, ha jól tudom egy archív felvétel úgymond, nincsen benne semmi propaganda, annyi az egész, hogy közben Orbán megváltozott és úgymond ez neki reklám
2019. júl. 3. 14:57
 8/9 A kérdező kommentje:

"állami pénzen Orbánt hős rendszerváltónak mutató videó készül"


bocsánat, ha így van, az más, én nem láttam, azt hittem ez a jól ismert archív felvétel van csak bevágva

2019. júl. 3. 14:58
 9/9 tgt ***** válasza:
Sok-sok órás archív felvételből összevágtak Orbán beszédéből egy részt és az ünneplő embereket mutató felvételeket, így lett a videó üzenete az, amit fentebb írtam.
2019. júl. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!